• Головна
  • Держрибагентство вітає рибних фермерів з першим міжнародним професійним святом!
11:57, 30 листопада 2016 р.

Держрибагентство вітає рибних фермерів з першим міжнародним професійним святом!

30 листопада 2016 року світ вперше святкуватиме День Аквакультури. Його святкування ініціювала Генеральна комісія з питань рибальства в Середземному морі ФАО (ГКРС ФАО), асоційованим членом якої є Україна.

У прибережних країнах Середземного та Чорного морів аквакультура є активним сектором, що розвивається та грає значну роль у досягненні продовольчої безпеки, зайнятості та економічного розвитку, а також зменшує залежність від природних рибних запасів.

У 2014 році регіональне виробництво сягнуло 2 381 954 тон, а глобальне споживання риби на душу населення вперше в історії перевищило 20 кілограмів на рік. Очікується, що в 2020-2030 роках виробництво продукції аквакультури у регіоні дії GFCM сягне 6 600 000 тон.

В Україні у сфері аквакультури або рибного фермерства задіяно більше 4600 суб’єктів господарювання різної форми власності. Загальний щорічний об’єм продукції аквакультури в середньому становить 20 – 25 тис. тонна рік (у 2015 році – 20,3 тис. тон). Найпопулярнішими видами риби, що вирощують фермери є карп, товстолобик, осетрові та форель.

«Щиро вітаємо фермерів аквакультури з їх професійним святом! Незважаючи на те, що впродовж багатьох років держава підтримувала рибне фермерство в значно меншому обсязі, ніж воно потребувало, вам вдається розвивати свій бізнес, годувати українців свіжою якісною рибою. Навіть в сьогоднішніх непростих економічних умовах, ви бачите перспективи в розвитку національного рибного господарства і аквакультури. Бажаємо вам наснаги та успіхів» - привітав рибних фермерів Голова Держрибагенства Ярема Ковалів.

Нагадаємо, в 2015-16 рр. Держрибагентство зробило низку кроків для стимулювання рибного фермерства в Україні. Вперше в історії аквакультуру та переробку рибної продукції було виділено як окремий напрямок фінансування в міжнародній програмі – кредиті Європейського Інвестиційного Банку на агрокомплекс у розмірі 400 млн євро. Через законодавчі ініціативи ми створили можливість для оренди частини водойми і розведення риби у морях (марикультура), а також у садкових господарствах у частинах водосховищ (постанова КМУ № 1066).

Було розпочато наповнення першого в Україні Єдиного державного реєстру рибогосподарських водних об’єктів та їх частин з повною інформацією, щодо придатних для аквакультури водойм.

У вересні 2016 року було підписано Меморандум з Асоціацією «Українських імпортерів риби та морепродуктів» з метою стимулювання власне українського виробництва риби та морепродуктів У листопаді 2016 року випущено та розміщено у вільному доступі для всіх на сайті Держрибагентства перший в Україні практичний посібник з аквакультури «Сучасна аквакультура: від теорії до практики».

Держрибагентство продовжує роботу в напрямі законодавчих змін для поліпшення умов роботи аквакультури. Зокрема, над зниженням орендної плати за землі водного фонду до 3% від нормативної оцінки землі з 3-12%, як це було раніше, а також в напрямі створення Спеціалізованого фонду рибного господарства, що забезпечив би цільове використання отриманих у галузі коштів за використання ресурсу та здійснення днопоглиблювальних робіт на розвиток галузі – програми зариблення, меліорації, підтримку підприємців, що розводитимуть рибу штучно.

Держрибагентство вітає рибних фермерів з першим міжнародним професійним святом!, фото-1

Довідка:

ФАО є провідною установою, що займається проблемами розвитку сільських регіонів і сільськогосподарського виробництва в системі ООН. Генеральна комісія з рибальства у Середземномор'ї (ГКРС/GFSM)була заснованою у 1949 році на Конференції ФАО. До складу ГКРС входить 24 країни-члени: 3 країни Чорного моря (Болгарія, Румунія, Туреччина), 16 країн Середземного моря та 2 країни-асоційованих члени (Україна та Грузія). ГКРС покликана сприяти розвитку, збереженню, раціональному управлінню та ефективному використанню живих морських ресурсів в Середземному та Чорному морі, моніторити економічні та соціальні аспекти промислового рибальства та рекомендувати заходи для його розвитку, заохочувати та проводити навчання, наукового-дослідну діяльність в усіх аспектах рибальства.

Україна є асоційованим членом ГКРС з 2015 р. завдяки ефективній роботі та забезпеченню сталого розвитку аквакультури. Це дає Україні право на розробку та реалізацію спільних з іншими Сторонами Комісії заходів з охорони та управління водними біоресурсами Чорного моря, забезпечення сталого розвитку аквакультури моря та збереження морських біоресурсів.

В 2016-17 рр. міжнародна організація Генеральна комісія з питань рибальства в Середземному морі ФАО (ГКРС ФАО) вперше реалізує в Україні масштабний проект із наукових досліджень та технічної допомоги українській рибній галузі. Відповідну Угоду щодо реалізації в Україні проекту: «Технічна допомога для ведення відповідального рибальства і сталої аквакультури» Голова Держрибагентства України Ярема Ковалів та Виконавчий секретар ГКРС Абделлах Срур підписали 25.10.2016 в Бухаресті. Реалізація Угоди розпочнеться вже у 2016 році і буде завершена до початку 16-20 жовтня 2017 року, коли розпочнеться 41 Сесія ГКРС. Всі фінансові витрати для забезпечення технічної допомоги в рамках Угоди на себе взяла ГКРС ФАО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #рибгосп #деньаквакультури #рибальство #держрибагентство #риболовля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...