Чим дихають мешканці Слов'янська. Результати двох досліджень

У січні 2021 року Краматорська лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря дослідила Слов'янськ. А представники осередку громадського суспільства "Друкарня" нещодавно зробили своє дослідження. 

Краматорська лабораторія спостережень за забрудненням атмосферного повітря у січні 2021 року відібрала та проаналізувала 192 проби на двох стаціонарних моніторингових постах міста Слов’янська №8 та №9. 

Екстремально високого та дуже високого забруднення атмосферного повітря протягм січня у Слов'янську не спостерігалось. Загальний рівень індексу забруднення атмосфери (ІЗА) по місту зменшився і склав 3,74, що на 0,76 од. менше ніж у минулому місяці. Таку інформацію повідомляє міський відділ екології та природних ресурсів.

Перевищення гранично допустимих концентрацій на території міста зафіксовано по вмісту фенолу у 1,1 рази.

У порівнянні показників забруднення з попереднім місяцем спостерігаються наступні зміни:

  • зменшився вміст пилу на 0,1 ГДК, діоксиду азоту на 0,4 ГДК, фенолу на 0,2 ГДК, оксиду вуглецю на 0,1 ГДК та формальдегіду на 0,3 ГДК;
  • збільшився вміст фториду водню на 0,2 ГДК;
  • залишився без змін вміст діоксиду сірки.

Моніторинг атмосферного повітря у січні місяці свідчить про стабільну сприятливу екологічну ситуацію на території міста.

У свою чергу, осередок громадського суспільства Друкарня зробила своє вимірювання за допомогою станції громадського моніторингу якості повітря Sapphire-32, про що повідомляє у Facebook.

Друкарня проводила вимірювання в парку Шовковичному (там всі показники, крім озону, в нормі), біля зупинки громадського транспорту СКНАУ (там значно підвищені СО2 і озон) та біля Будинку купецьких зібрань (там був також підвищений рівень пилу). Допомагав у вимірюванні місцевий еколог Антон Труфанов.

Станцію осередок отримав в рамках проєкту "Підготовка менеджерів волонтерських програм задля системного підходу у роботі з волонтерами на Сході України" за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру. Та за підтримки німецької неурядової організації "Хліб для Світу".

Фото - зі сторінки Друкарні у Facebook

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал