Чому вода у Слов’янську має неприємний запах. Результати дослідження (інформація станом на сьогодні)

Що коїться з водою у Слов’янську та інших містах Донеччини. 

Уже не перший тиждень мешканці Слов’янська та міст-сусідів скаржаться на неприємний запах водопровідної води. У деяких районах люди помічають її нехарактерний колір. 

З’ясуванням причин такої екологічної ситуації займаються і місцеві, і обласні організації водопостачання. 

Журналісти 6262.com.ua звернулись до Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів (СДБУВР), аби дізнатись, чому вода в кранах мешканців області має характерний запах і що робиться, аби вийти з цієї екологічної ситуації. 

Як нам повідомили у СДБУВР, після того, як до них звернулась КП “Компанія “Вода Донбасу”, КП «Словміськводоканал» та ГУ Держспоживслужби в Донецькій області, управління, окрім державного моніторингу, почало виконувати відбір проб води з поверхневих водних об’єктів у режимі дослідницького моніторингу (щоденно, включаючи вихідні дні).

Про це щоденно повідомляють зацікавлені сторони: Держводагентство, обласні державні адміністрації Харківської, Донецької і Луганської областей, Державна екологічна інспекція, ГУ Держспоживслужби. 

07.12.2021 проведено позачергове засідання робочої групи Міжвідомчої комісії із залученням представників усіх дотичних структур. Учасниками наради прийнято рішення продовжити посилений моніторинг та спільні відбори проб води Сіверсько-Донецьким БУВР, КП «Компанія «Вода Донбасу» та Державною екологічною інспекцією в Донецькій області, а також Регіональним офісом водних ресурсів у Харківській області та Державною екологічною інспекцією в Харківській області.

Посилений моніторинг проводиться за показниками, за якими раніше було зафіксоване перевищення згідно результатів вимірювань Сіверсько-Донецьким БУВР та КП «Компанія «Вода Донбасу», а саме: за органолептичними показниками (запах), сполуками азоту та фенолами.

08.12.2021 Сіверсько-Донецьким БУВР спільно з КП «Компанія «Вода Донбасу» та Державною екологічною інспекцією в Донецькій області здійснено спільні відбори проб води по річці Сіверський Донець в районах питних водозаборів Донецької та Луганської областей, на межі Харківської та Донецької областей, а також вище та нижче м. Ізюм в Харківській області. За результатами досліджень проб води визначено:

- покращення по органолептичних показниках – запах у всіх точках невизначений або річковий («лікарський» запах, на відміну від раніше проведених спостережень, не зафіксовано);

- вміст фенолів не зафіксовано у жодній з точок відбору проб води;

- вміст амоній-іону:

  • найбільша концентрація спостерігається на території Харківської області від 0,66 мг/дм 3 до 0,99 мг/дм 3 (нижче м. Ізюм);
  •  в районі питного водозабору в канал Сіверський Донець – Донбас спостерігається тільки незначне перевищення 0,57 мг/дм 3 (при нормі 0,5 мг/дм 3 );
  •  в районах с. Богородичне та питного водозабору на Луганську область – не перевищує норми.

Станом на 10.12.2021, за інформацією КП «Компанія «Вода Донбасу», вміст амоній-іону у поверхневому питному водозаборі з р. Сіверський Донець складає 0,28 мг/дм 3 (при нормі 0,5 мг/дм 3 ).

Для з’ясування причин погіршення стану якості води залучено науковців з Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І.Медведя (м. Київ), Інституту громадського здоров’я ім. О.М.Марзєєва (м. Київ), Українського науково-дослідного інституту екологічних проблем (м. Харків). Наразі виконуються дослідження.

Сіверсько-Донецьке БУВР продовжує посилений моніторинг якості води у р. Сіверський Донець.

Аби покращити стан води, поставник КП “Вода Донбасу” поряд з первинним хлоруванням вводить перманганат калію та активне вугілля

Читайте також: Вода б’є з-під землі. У Слов’янську порив затоплює частину вулиці - Фото

Ще більше корисного та цікавого дізнавайтеся у нашому Viber