СБУ спіймала шпигуна, який допомагав ворогу атакувати оборонців Слов'янська.
Служба безпеки України повідомляє про викриття особи, яка збирала розвідувальні дані про розташування українських військових під Слов'янськом. Зловмисник цілеспрямовано відстежував локації укріпрайонів та складів з пальним і боєприпасами для передачі цієї інформації російським військовим.
Facebook, Instagram, Telegram, Viber - це ваші швидкі доступи до найважливіших новин
Зібрані розвідувальні матеріали фігурант направляв через месенджер своєму знайомому, який є учасником російських незаконних збройних формувань. Цей контакт співпрацює з військовою розвідкою російської федерації та використовувався як канал передачі стратегічної інформації про українські оборонні позиції.
Контррозвідники СБУ поетапно зафіксували протиправні дії обох учасників агентурної мережі. Під час обшуків у помешканнях підозрюваних вилучили мобільні телефони, які використовувалися для зв'язку з ворожими розвідувальними структурами.
Слідчі Служби безпеки повідомили підозрюваним про обвинувачення за частинами 1 та 2 статті 114-2 Кримінального кодексу України. Ця стаття передбачає відповідальність за поширення відомостей про переміщення, рух або дислокацію Збройних Сил України чи інших військових формувань, створених відповідно до українського законодавства.
Максимальне покарання за вчинені правопорушення становить до восьми років позбавлення волі. Комплексні оперативні заходи проводили співробітники СБУ у Дніпропетровській, Тернопільській, Донецькій та Луганській областях під процесуальним керівництвом відповідних обласних прокуратур.
Також дивиться: У Слов'янську та Райгородку попрощалися з поліцейськими, які загинули під час обстрілу Святогірська (ФОТО)