У Слов'янську презентували документальний фільм «Воля або смерть»

19 листопада у Слов'янську центральну бібліотеку завітав поважний гость - відомий американський режисер-документаліст українського походження Дем'ян Колодій. Режисер особисто презентував власний фільм "Воля, або смерть", який змальовує революційні події 2014 року, та охоче поспілкувався з глядачами.

Дем’ян Колодій народився у Нью-Йорку, але при цьому розмовляє рідною українською мовою значно краще деяких наших чиновників. Документаліст відомий своїм фільмом “Помаранчеві хроніки” (“Orange Chronicles”) про події 2004 р. під час Помаранчевої революції в Україні, за який він отримав нагороду “Garden State film festival” - “Краща міжнародна документальна стрічка”, приз “Boston International Film Festival” - “Кращій художньо-документальний фільм” та приз глядацьких симпатій від “Phoenix Film Festival”.

Автор фільму мав на меті ознайомити з подіями в Україні західну аудиторію, яка за його словами не має уявлення про реалії життя нашої країни.

"Коли розпочались демонстрації на підтримку угоди з Європейським Союзом, я зрозумів, що настав час повернутись в країну, з якої мої бабуся та дідусь втікли під час Другої Світової. Мені було потрібно на власні очі побачити що саме відбувається", - 

У своїй стрічці режисер розповідає історію Євромайдану, починаючи з перших мирних акцій на підтримку підписання угоди про вільну торгівлю з Європейським Союзом. Фільм досліджує, як мирні демонстрації перерости в насильницький конфлікт між українським громадянскьим суспільством та владою на чолі з Віктором Януковичем. Цей фільм - хронологічний портрет того, як громадський протест в Києві вилився в гібридну війну з Росією, що спричинило глобальні наслідки для всього світу.

Дем’ян не лише хронологічно виклав події, які відбувалися на "Майдані", починаючи з грудня 2013 року, він також зміг передати на екрані почуття, біль, сльози, сміливість, гордість та рішучість українського народу, який буде стояти до останнього – до перемоги над ворогом.

Дуже прикро визнавати правдивість слів Дем'яна про те, що у Нью-Йорку Україна відчувається значно більше, ніж у Слов'янську. Але після довгої душевної розмови з глядачами, сподіваємось, його думка зміниться на кращу. Принаймні присутні, як мешканці міста, пообіцяли цьому сприяти.

Кінорежисер залишив нашій бібліотеці копію цієї видатної стрічки, тож запрошуємо всіх обов'язково її переглянути! Після перегляду фільму переповнюють відчуття та емоції. Він зачепить душу кожної людини, навіть тих, які зовсім не мають зв’язків з Україною. 

IMG_1519IMG_1504IMG_1514IMG_1497IMG_1527

IMG_1513

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов