День пам’яті жертв голодоморів в Україні

28 листопада 2006 року, після 73 років заперечень офіційною Москвою геноциду українського народу радянською владою, Верховна Рада України прийняла Закон № 376-V «Про Голодомор 1932-1933 років в Україні»

 Першою статтею Закону законодавчо визнано Голодомор 1932-1933 років в Україні геноцидом українського народу, а вже 22 травня 2009 року Службою безпеки України було порушено кримінальну справу за фактом вчинення геноциду в Україні у 1932-1933 роках, тобто за ознаками злочину, передбаченого частиною першою статті 442 Кримінального Кодексу України.

У ході розслідування даної кримінальної справи, Службою безпеки України було встановлено, що після окупації Української Народної Республіки у 1921 році, більшовицький режим розпочав активні протиправні дії, спрямовані на денаціоналізацію України, її уніфікацію на звичайну адміністративно-територіальну одиницю СРСР, а також недопущення відновлення незалежної української держави.

З цією метою проводилася депортація українських селянських родин в інші регіони СРСР, незаконна конфіскація їх майна, здійснювалися репресії та фізичне знищення громадян. Радянським режимом в Україні у той час були прийняті рішення, якими повністю зруйновано традиційні форми сільськогосподарського виробництва в Україні, позбавлено українських селян необхідних для життєдіяльності запасів зерна та продовольства, запроваджено «натуральні штрафи», застосовано репресивні заходи примусу щодо так званих «боржників із хлібозаготівель», заборонено торгівлю і завезення товарів у населені пункти, охоплені тотальним голодом, заборонено вільне пересування селян, зокрема, за допомогою  використання спеціальних озброєних загонів активістів-комсомольців та армійських частин СРСР для ізоляції території УСРР, що створило у 1932-1933 роках для національної групи – українців, життєві умови, розраховані на їх повне фізичне знищення. Протиправні дії були направлені на вбивство голодом українців як національної групи.

Загалом, протягом усього періоду існування радянського режиму в Україні український народ пережив три жахливі голодомори - сплановані радянською владою масові знищення людей голодом - це голодомори 1921-1922 років, 1932-1933 років та 1946-1947 років, які, за різними оцінками, забрали від 4 до 10 мільйонів життів наших співвітчизників.

Відповідно до Указу Президента України від 26 листопада 1998 року № 1310/98, було встановлено День пам'яті жертв Голодоморів, який відзначають щороку у четверту суботу листопада.

У цей день Україна і світ вшановують знищених голодом мільйонів українців.

Відділ з питань внутрішньої політики

Слов’янської міської ради

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
77 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов