• Головна
  • У Слов'янську відбулись ювілейні гостини з нагоди ювілею музею "Світлиця"
09:44, 27 березня 2017 р.

У Слов'янську відбулись ювілейні гостини з нагоди ювілею музею "Світлиця"

24 березня 2017 року загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 влаштувала ювілейні гостини з нагоди двадцятиріччя шкільного етнографічного музею «Світлиця» .

Всіх присутніх привітала директор школи Аверіна Людмила Леонідівна. «20 років для музею – це доволі серйозний вік. За цей час на базі музею зародився, набув популярності і став відомим по всій Україні шкільний театр народних свят і обрядів «Красолька». Завдяки «Світлиці» у школи з’явилося багато друзів в Донецькій, Харківській, Луганській, Тернопільській областях. Музей став невід’ємною складовою навчально-виховної педагогічної системи, що сформована в школі впродовж двох десятиріч. Підґрунтям її став скарб нашого народу: українські звичаї, традиції, українська творчість. Ювілей - це своєрідний підсумок. Але ми запросили вас на наші ювілейні гостини саме навесні, бо в українців весна – це природнє відновлення краси, сили, надії. І цикл весняних свят має особливий життєствердний характер. Ми маємо надію, що музей буде жити, розвиватись, збагачуватись. Його скарбниці поповнюватимуться, а народна мудрість і досвід поколінь допоможуть виховувати наших учнів гідними громадянами, порядними людьми».

Гостей чарівним шляхом історії створення етнографічного музею провела його господиня вчитель української мови Тетяна Олександрівна Таран. « Засновниця шкільного музею «Світлиця» - Абраменко Вікторія Тихонівна, вчитель хімії за фахом, армянка за національністю, радо полинула у яскравий дивовижний світ українських звичаїв, обрядів, традицій, вивчала побут і спосіб життя Слобідської України. Вона завжди з гордістю говорить про себе: «Я армянская дочь украинского народа». Зараз в запасниках музею понад тисячу експонатів. А починалося все зі старих речей, які батьки, учні, випускники, вчителі приносили до Вікторії Тихонівни.

У 1995 році було прийнято рішення про створення кабінету народознавства в школі. А в 2001 році ця кімната отримала офіційний статус музею. І сьогодні двері нашої «Світлиці» відкриті для всіх».

Привітати етнографічний музей ЗОШ№ 11 з ювілеєм завітали поважні гості: начальник відділу освіти Слов’янської міської ради Рубльовський І. М, кандидат економічних наук Донбаського державного педагогічного університету Пилипенко О.С , кандидат педагогічних наук Донбаського державного педагогічного університету Бондаренко Н.Б . Окрім яскравої вистави і театральних номерів, господарі школи влаштували гостям екскурсію містом майстрів, де учні продемонстрували різноманітні вироби, створені власноруч на уроках, в гуртках.

Ще однією зупинкою «Світлиці» стала виставка весняної обрядової випічки, яку підготували учні школи з батьками. Гості змогли не лише дізнатись особливості української випічки, але й отримати неймовірно цікаву інформацію щодо всіх обрядів, пов’язаних з приготуванням страв.

Впродовж всіх гостин присутніх своїми виступами вражав фольклорний театр народних свят і звичаїв «Красолька». Юні актори представили глядачам фрагменти різних українських народних обрядів, свят, таких як щедрування, свято Івана Купала, Андріївські вечорниці, свято Лялі, обряд первинного закосичування, весняної гри-хороводу «Вербова дощечка».

Із джерел «Світлиці», з історії нашого краю ми знаємо про те, щоб вступити до козацького куреню, молоді люди повинні пройти низку випробувань . Саме тому, спортивно-ігрові змагання «Як козаки силою вихвалялися» стали важливою частиною гостин. Учні продемонстрували свою фізичну підготовку в козацьких змаганнях, які відбулися в спортивному залі. Але не дивлячись на жагу перемоги, головним правилом кожного козака було – не полишати товаришів у біді, що і продемонстрували команди своєю згуртованістю.

Згодом яскраве дійство перенеслося на шкільне подвір’я. Там, закликаючи весну, палили опудало Зими. Гостинні хазяї, як то відбувалося раніше,варили горохову юшку. А матусі, за народними традиціями, пригощали діток і гостей свята випеченими «жайворонками». Дівчата водили хороводи, закликаючи птахів принести тепло, добрий врожай, мир і злагоду нашій країні.

Лідія Хаустова 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #Світлиця #ювілей #музей
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...