В Україні відзначають День медичного працівника

Свято встановлене в Україні згідно з Указом Президента України № 281/94 і відзначається щорічно, в третю неділю червня.

Ні для кого не секрет, що нині вітчизняна медицина переживає не найкращі часи. 70% українців відмовляються від лікування, надаючи перевагу самолікуванню через брак коштів, 40% не довіряють лікарям, звинувачуючи їх у некомпетентності та хабарництві.

Україна вже зараз стикається з дефіцитом лікарських кадрів. Кількість лікарів за роки незалежності України зменшилась на чверть і становить на сьогодні приблизно 200 тисяч фахівців.

Цілі медичні колективи виїздять за кордон: в Польщу, Чехію, Німеччину, Америку, країни Близького Сходу, не бачачи на батьківщині жодних перспектив. Приміром лише в Німеччині кількість українських лікарів щороку зростає майже на 5%. Кількість закладів первинної меддопомоги на 10 тис. населення в нас учетверо менша, ніж у країнах ЄС, а показники смертності – одні з найвищих у Європі.

Втім, на тлі майже суцільного негативу, помітнішим стає позитив, зокрема, професіоналізм і самопожертва тих, хто залишається вірним професії, її гуманістичній складовій, адже з початком воєнних дій на Сході нашої держави, лікарі врятували (й продовжують рятувати) життя тисячам українських воїнів. Приміром, тільки в одному Харкові з початку антитерористичної операції пройшли курс лікування чи реабілітації понад 18000 учасників бойових дій. Натомість війна забрала життя 82 українських медиків – вони загинули від ворожих куль і осколків, рятуючи життя інших. Нарешті зрушила з мертвої точки й медична реформа.

Нещодавно стало відомо, що уряд виділить додаткові 25 мільярдів гривень на медичну реформу, яку Рада схвалила частково, у першому читанні. У перший рік реформи (2018 р.) фінансування зросте на10 млрд, у 2019 р. – орієнтовно на8,2 млрд грн, у 2020 р. – на7,3 млрд грн. Перші 10 млрд передусім підуть на реформу первинної ланки.

Хочеться вірити, що зміни в медичній сфері відбудуться, в результаті чого стане ліпше всім: і українським хворим, і українським медикам: терапевтам і педіатрам, хірургам і анестезіологам, неврологам і кардіологам, проктологам і гінекологам, медичним сестрам, фельдшерам і санітаркам. 

По інформації "Укрінформ"

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов