В Донецькій області триває заборона на вилов раків

Держрибагенство нагадує українцям, що у 19 регіонах триваєлітньо-осіння заборона на вилов раків.

Заборона діє і в Донецькій області. Терміни і тривалість заборони відрізняються в різних регіонах. Детальну інформацію ви зможете подивитись за посиланням.

Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції раків на період другої линьки. Річковий рак має твердий покрив – панцир, який захищає його від ворогів, але заважає розвиватись, стримуючи його ріст. Тому рак час від часу скидає свої тверді покриви. Період формування та зміцнення нового панцира триває 1-1,5 місяця.

За порушення правил рибальства і вилов раків мешканці міста повинні будуть сплатити штраф у розмірі до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.

Після закінчення терміну заборони, рибалка має право виловлювати не більше 30 раків за добу узагальних водоймах та не більше 50 шт. на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Держрибагентство закликає громадян дотримуватись законодавства. Якщо Ви стали свідком порушення правил рибальства чи збуту біоресурсів, прохання повідомляти на всеукраїнську безкоштовну «гарячу» лінію: 0-800-50-52-50.

Автор
( 0 оценок )
Актуальность
( 0 оценок )
Изложение
( 0 оценок )