Письменники у Слов'янську. Пам'ятне місто Олександра Олеся

Олександр Олесь - відомий український письменник, поет, драматург. Автор творів "З журбою радість обнялась", "Айстри: Вибрані поезії", "По дорозі в казку" та інших.

А також один з письменників, для кого Слов'янськ став пам'ятним містом.

У 1903 році Олександр Кандиба (псевдонім Олесь) працював у Слов'янську статистом, робив виміри хат. Слов'янськ тих часів - це купелі, солоні озерця, сипучий пісок, спека.

Якщо врахувати, що перший вірш Олександра Олеся був надрукованийи саме в 1903 році, то можна зробити висновок, що і в Слов'янську він міг займатися поезією.

Того ж 1903 року у Слов'янську Олександр познайомився зі своєю майбутньою дружиною Вірою Антонівною Сватковською, яка проживала в місті Старокостянтинові, а в Слов'янськ приїжджала з бестужівських курсів  разом із сестрою Олександра до свого брата, теж статиста.

Сучасник Івана Франка, Михайла Коцюбинського і Лесі Українки - Олександр Олесь, за словами Максима Рильського, голосно і правдиво висловлював високі пориви народних мас, виявляв дух народу.

По інформації книги "Крізь далеч років" І.Овчаренко

Автор
( 0 оценок )
Актуальность
( 0 оценок )
Изложение
( 0 оценок )

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Оставьте конструктивный, обоснованный и информативный текст, касающийся качества работы компании, на примере личного опыта.

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама, заявления, связанные с деятельностью компании.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать