• Головна
  • "Середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн" - КабМін
09:14, 10 грудня 2017 р.

"Середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн" - КабМін

ВЕРХОВНА РАДА УХВАЛИЛА ПІДГОТОВЛЕНИЙ УРЯДОМ БЮДЖЕТ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ

Пришвидшене зростання економіки дасть можливість в наступному році забезпечити середню заробітну плату на рівні 10 тис грн.

7 грудня парламент 273 голосами проголосував в цілому за законопроект «Про Державний бюджет України на 2018 рік».

Завдяки злагодженій роботі Кабінету Міністрів і ефективний співпраці з усіма учасниками бюджетного процесу вдалося покрасти край хибній практиці ухвалення головного кошторису країни «під ялинку».

Вчасно ухвалений бюджет гарантує безперебійне фінансування видатків, забезпечити взяті урядом зобов’язання щодо подальшого зростання соціальних стандартів, продовження надважливих реформ. В бюджеті-2018 передбачене зростання видатків розвитку майже на 27%. Пожвавлення економіки сприятиме подальшому зростанню зарплат. В наступному році середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн.

"Середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн" - КабМін, фото-1

Видатки на армію зростуть на 25%

В умовах фактичної війни найперший з пріоритетів - безперечне забезпечення обороноздатності та безпеки держави. Тому в бюджеті на наступний рік уряд забезпечив належне фінансування сектору безпеки і оборони. Видатки на оборону і безпеку зростуть майже на 23,1% до 170,5 млрд гривень або 5,1 % ВВП.

Зокрема, на 17,2 млрд. грн. (на 25%) до 86 млрд. грн. збільшено ресурс для Міноборони. На бюджетну програму "Забезпечення діяльності Збройних Сил України та підготовка військ» виділено 59,9 млрд грн. Ці кошти дозволять повністю забезпечити особовий склад продовольством, обмундируванням, а також всі види виплат, в тому числі - підвищених зарплат військовим в зоні проведення АТО.

У наступному році збільшаться на 462 млн гривень видатки на лікування військових ( до 1,9 млрд гривень), а також на 106,6 млн.гривень – на придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил (до 857,6 млн гривень). Це означає, що 1300 сімей військових у наступному році отримають ключі від нових квартир.

Україна має оновлювати технічне забезпечення армії. Тому майже на 65% (до 16,4 млрд гривень) зростуть видатки на розвиток, закупівлю і модернізацію військової техніки.

Рекордні 46,7 млрд грн. – на нові дороги

В наступному році уряд продовжить масштабний ремонт і будівництво доріг. Розвиток дорожньої інфраструктури залишається серед пріоритетів бюджетного фінансування. В 2018 р на ремонт і будівництво доріг буде виділено рекордні 46,7 млрд грн. Ці кошти дозволять відремонтувати і побудувати щонайменше 4 тис км доріг і 50 мостів. Зокрема, 4 млрд грн з державного бюджету буде виділено на будівництво і реконструкцію автомобільних доріг загального користування за маршрутом Львів – Тернопіль – Умань; Біла Церква – Одеса – Миколаїв – Херсон. Цільове фінансування передбачене на ремонт автомобільної дороги загального користування державного значення М-03 Київ-Харків- Довжанський, автомобільної дороги Н-31 Дніпро - Царичанка - Кобеляки – Решетилівка та дороги Харків – Охтирка. На кожну з цих доріг виділено по 2 млрд грн. Ще 1 млрд піде на покращення стану автомобільної дороги Житомир – Чернівці. 357,6 млн гривень виділено на реалізацію державного інвестиційного проекту "Покращення стану автомобільних доріг загального користування у Львівській області".

"Середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн" - КабМін, фото-2

120 тис родин отримають в наступному році «теплі» кредити

Уряд продовжує підтримувати реалізацію енергоефективних програм, які сприятимуть побудові енергонезалежної держави. Загалом на енергоефективність в наступному році буде витрачено 2 млрд грн. З цих коштів 1,6 млрд грн. отримає Фонд енергоефективності. Окремо 400 млн грн. передбачено на фінансування державної програми «теплих» кредитів. Це означає, що в наступному році державну допомогу на утеплення осель зможуть отримати ще принаймні 120 тис родин.

1 млрд грн. – на підтримку малих і середніх фермерів

Наступного року уряд продовжить практику державної підтримки пріоритетних галузей економіки. В першу чергу це стосується аграрного комплексу, який формує 12% вітчизняного ВВП і є найбільшим джерелом валюти, яка надходить державі і забезпечує міць української гривні.

В наступному році видатки на агропромисловий комплекс збільшаться порівняно з 2017 роком на 15% і складуть 7,3 млрд гривень. З цих коштів понад 1 млрд гривень буде направлено на підтримку малих і середніх фермерських господарств. Дотація сільхозвиробникам в бюджеті-2018 передбачена на рівні 2 млрд гривень. Окремо 4 млрд грн буде виділено на підтримку розвитку тваринництва. Також в 1,7 рази збільшиться обсяг коштів, що направляються на здешевлення вартості вітчизняної сільськогосподарської техніки. На цю програму в 2018 році в проекті бюджету передбачено майже 1 млрд гривень.

Державна підтримка місцевих громад дозволить реалізувати 2 тис нових інфраструктурних проектів

Уряд продовжує процес децентралізації, який сприяє фінансовому зміцненню територіальних громад. В наступному році ресурс місцевих бюджетів складе 556,1 млрд. грн., що на 15,1% більше, ніж цього року. Доходи місцевих бюджетів збільшаться на 22,3% до 253,1 млрд грн.

У головному кошторисі країни на наступний рік враховані міжбюджетні трансферти в обсязі 308,4 млрд. грн для 1288 місцевих бюджетів, які мають взаємовідносини з державним бюджетом (з них 665 бюджетів об’єднаних територіальних громад).

Обсяги державної підтримки об’єднаних територіальних громад збільшені до 12,9 млрд грн.: 5 млрд грн. складе субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку регіонів, 1,9 млрд грн. - субвенція для розвитку інфраструктури ОТГ, 6 млрд грн. буде направлено на фінансування ДФРР. Ці кошти дозволять реалізувати більше 2 тис нових інфраструктурних проектів.

"Середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн" - КабМін, фото-3

Зарплати вчителів зростуть на 25%

У наступному році освіта залишиться одним із пріоритетів соціальних видатків. Тому у 2018 р видатки зведеного бюджету на освіту збільшаться майже на 20% і складуть 219,1 млрд. грн.

Нам необхідно підвищувати якість освіти, починаючи з середньої. Найперший і найважливіший крок у цьому напрямку – гідна оплата праці тих, хто навчає дітей. Тому депутати підтримали пропозицію уряду підвищити вчительські зарплати на 25%. Підвищені зарплати отримають понад 406 тис українських вчителів.

В бюджеті-2018 також закладені видатки на проведення освітньої реформи. Зокрема, 1 млрд гривень виділено на модернізацію початкової школи, 386,6 млн. гривень – на підвищення кваліфікації вчителів початкових класів, 373,3 млн. гривень - на підручники для учнів перших класів. Також гроші будуть виділені на створення національної електронної платформи для розміщення навчальних ресурсів. Розмір видатків за цією статтею - 54,6 млн гривень.

"Середня зарплата по країні зросте до 10 тис грн" - КабМін, фото-4

Видатки на науку зростуть на 28%

Уряд ставить на меті відхід від сировинної моделі економіки і розвиток виробництва з високою доданою вартістю. Виконати це завдання неможливо без серйозної наукової підтримки. В наступному році на науку буде виділено 8,2 млрд грн., що на 28% більше, ніж цього року. Загалом на фундаментальні і прикладні дослідження заплановано витратити 7,7 млрд грн. Істотне збільшення фінансування важливих для держави наукових досліджень дозволять зміцнити наш науковий потенціал, пришвидшити перехід до сучасної моделі економіки, підвищити конкурентоспроможність українських товарів на зовнішніх риках.

1 млрд грн. – на програму «Доступні ліки»

Здоров’я нації – пріоритет уряду. Тому у наступному році загальні видатки на охорону здоров'я зростуть на 13,2 млрд.грн. ( майже на 13%) до 115,2 млрд.грн. Збільшується фінансування програми «Доступні ліки». В бюджеті-2018 на цю програму передбачено 1 млрд.грн., що на 300 млн.грн. більше, ніж нинішнього року. Це дозволить розширити перелік ліків, які включені до програми, та зробити лікування хронічних захворювань доступнішим. Майже 6 млрд.грн. буде спрямовано на централізовану закупівлю ліків та вакцин, яка проводиться через міжнародні організації.

Вперше буде виділено кошти на розвиток в Україні послуг з трансплантації – 112 млн.грн. передбачено на реалізацію пілотного проекту з трансплантації органів. Програма лікування громадян за кордоном буде профінансована на 389,9 млн.грн.

Продовжиться робота з розширення мережі центрів серцево-судинної хірургії. На це в бюджеті на наступний рік передбачено 150 млн.грн. Завдяки цьому люди, у яких стався інсульт або інфаркт, зможуть отримати своєчасну якісну медичну допомогу, зменшиться рівень смертності і інвалідності від серцево-судинних захворювань.

71 млрд грн. – на житлово-комунальні субсидії

Розвиток людського капіталу залишається найголовнішим пріоритетом уряду. Бюджет на наступний рік передбачає чергове зростання мінімальної заробітної плати – до 3723 грн (з цього року МЗП збільшено вдвічі – до 3200 грн) або на 16,3%. Загалом середня зарплата зросте до 10 тис грн. У бюджет-2018 закладено достатній ресурс для виплат осучаснених пенсій і відновлення виплат пенсій у повному обсязі працюючим пенсіонерам.

Держава не залишає сам на сам і тих, хто не в змозі самостійно сплачувати комірне. В наступному році 71 млрд грн. з державного бюджету будуть спрямовані на адресні субсидії на оплату житлово - комунальних. Загалом видатки на соціальні допомоги, пільги і субсидії в 2018 р складуть 126,8 млрд грн. проти 117,6 млрд грн. у цьому році.

1 млрд грн. – на підтримку вітчизняного кіно

З цього року завдяки урядовим пропозиціям культура перестала фінансуватися за залишковим принципом. В бюджеті-2018 Кабінет Міністрів зберіг цей підхід до фінансування культури. Видатки на культуру за останні два роки виростуть майже вдвічі. Особлива увага приділяється програмам, спрямованим на збереження національної пам’яті та історії. Зокрема, в наступному році 200 млн грн буде направлено на організацію та проведення архітектурного конкурсу, проектування та будівництво Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні - Музею Революції гідності; 330,5 млн грн. – на добудову Національного музею «Меморіал жертв голодомору».

Уряд стимулює розвиток національного мистецтва. Близько 1 млрд грн передбачено в бюджеті на наступний рік на розвиток вітчизняного кінематографу. Додаткове фінансування отримають національні театри, збільшаться видатки на забезпечення діяльності національних музеїв, національних і державних бібліотек та культурно-просвітницьких центрів.

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю

Секретаріату Кабінету міністрів України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #бюджет #гроші #ВР #Україна #зарплата
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...