• Головна
  • Річниця катастрофи Боїнга MH17 під Донецьком
14:00, 17 липня 2018 р.

Річниця катастрофи Боїнга MH17 під Донецьком

Чотири роки тому над Донецькою областю було збито пасажирський літак Boeing-777, що летів за маршрутом Амстердам–Куала-Лумпур.

В результаті аварії загинули 298 осіб - 280 дорослих пасажирів, троє дітей, і 15 членів екіпажу. Жодна людина, що перебувала на літаку, не залишилася живою.

Річниця катастрофи Боїнга MH17 під Донецьком, фото-1
Річниця катастрофи Боїнга MH17 під Донецьком, фото-2

За кількістю жертв ця катастрофа стала найбільшою в історії України. На борту лайнера перебували 192 громадянина Нідерландів (один з них мав подвійне громадянство Нідерланди/США), 44 малайзійці (включаючи 15 членів екіпажу і двох немовлят), 27 австралійців, 12 індонезійців (серед них одне немовля), 10 британців (один із них мав подвійне громадянство Велика Британія/ПАР), чотири німці, чотири бельгійці, три філіппінці, один канадець і один громадянин Нової Зеландії.

З перших днів катастрофи Україна послідовно дотримувалась висунутого припущення про те, що літак був збитий ракетою ЗРК «Бук» російського походження, випущеною або бойовиками-сепаратистами, або російськими військовими. Такого ж висновку дійшла Рада з питань безпеки Нідерландів, яка у жовтні 2015 року оприлюднила фінальний технічний звіт щодо катастрофи Боїнга рейсу МН17. Голландський Радбез встановив, що літак було збито боєголовкою 9N314M, запущеною із системи «Бук». Голова Ради з питань безпеки Нідерландів Тібе Йоустра в інтерв’ю голландським ЗМІ заявив, що ракета, якою було збито літак, була випущена з території, контрольованої бойовиками. Водночас міжнародна група журналістів-розслідувачів Bellingcat встановила номер зенітного ракетного комплексу «Бук» зі складу російської 53-ої зенітно-ракетної бригади, яким був збитий літак «Малайзійських авіаліній».

Річниця катастрофи Боїнга MH17 під Донецьком, фото-3

Bellingcat, провівши власне дослідження на основі аналізу соціальних мереж та інших відкритих джерел, підготувала звіт, у якому ідентифікувала 20 російських військових, причетних до катастрофи МН17.

Цей звіт із іменами та фотографіями військових група передала нідерландській прокуратурі. Згодом свої висновки оприлюднила Міжнародна слідча група, якій вдалося встановити більшу частину маршруту, яким ЗРК «Бук» прямував на територію України, а також маршрут його руху у зворотному напрямку. За версією слідства, комплекс переміщувався з території Росії на територію Східної України і пізніше вивезений назад в РФ.

Висновки МСГ фактично збігаються з результатами розслідування групи Bellingcat.

Всі країни "Великої сімки" звинувачують Росію в цій трагедії.

Джерело: Укрінформ

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Костянтинівка #Дружківка #новини #Боїнг777 #MH17 #річниця #Нідерланди
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...