У Слов’янському районі відбулися заходи до Дня Хрещення Київської Русі. ФОТО

Бібліотеками Слов’янської районної централізованої бібліотечної системи проведено низку інформаційно-просвітницьких заходів для населення різних вікових та соціальних категорій, спрямованих на вивчення державотворчої діяльності князя Київського Володимира Великого, впливу його політики на політичний та економічний розвиток Європи, а також подій української історії відповідного періоду.

Зокрема, згідно циклу заходів «Володимир Святий в історичній пам'яті нащадків» з 24 липня до 28 липня в усіх бібліотеках районної централізованої бібліотечної системи відбулися презентації книжкових виставок, експозицій книг, тематичних полиць та літературних викладок під назвами «Величні постаті минулого», «То була Київська Русь…», «Українська духовна культура: від минулого до сьогодення», «Хрещення Київської Русі – України…», «Володимир Святий в історичній пам'яті нащадків», «Вічне джерело духовності – ікона», «Православна моя Україна», «Вічні істини», «З глибини віків…», «Тернистий шлях до Бога», «Святое Православие», «Творець середньовічної європейської держави Русі – України», «Святині Київської Русі…», «Шляхами історії», «Київська Русь… 1026-річниця…», які присвячені цим пам’ятним подіям, що поклали початок утвердження християнства як державної релігії та вшанування пам’яті величної постаті Володимира Великого, яка відіграла надзвичайну роль у становленні великої держави Київської Русі – Русі – України, держави, яку знали у всьому світі і з якою хотіли товаришувати багато країн. Широкому загалу користувачів бібліотек було запропоновано переглянути літературу з цих знаменних дат.

index (17) index (18) index (19)

В Черкаській та Райгородоцькій міських бібліотеках для дорослих, Богородичанській, Долинській, Мирненській, Рай-Олександрівській, Малинівській та Сидорівській сільських бібліотеках пройшла історична година-екскурс «З глибини віків…», де бібліотекарі для користувачів різних вікових та соціальних груп розповідали про ту історичну віху, про історичне рішення Володимира Великого, князя Русі-України, яким закладено підвалини української державності та і взагалі говорилося в ході заходу, стільки він зробив справ для Русі-України, що ми досі не осягнули, наскільки велична робота ним пророблена, були зачитані уривки з документальних та художніх творів «Как была крещена Русь…», «Повість минулих літ…», «Невідома Україна», «Видатні постаті в історії України», Миколи Костомарова «Історія України в життєписах визначніших її діячів», Семена Скляренка «Володимир», Павла Загребельного «Диво» тощо.

index (20) index (21) index (22)

Проведена інформаційно-просвітницька година «Вічне джерело духовності – ікона» в Новомиколаївській, Троїцькій, Дмитрівській та Тетянівській сільських бібліотеках познайомила користувачів різних вікових категорій з найвидатнішими іконописцями давньої Русі, побачити унікальні ікони українського мистецтва в документальних творах, представлених на книжковій виставці.

index (23) index (24) index (25)

Година цікавих повідомлень «Пересопницьке Євангеліє…» пройшла для користувачів в Билбасівській міській бібліотеці для дітей, Микільській, Хрестищенській та Рай-Олександрівській сільських бібліотеках, де бібліотекарі розповіли присутнім про рукописну книгу, яка являє собою велику історичну цінність. Проведені огляди та перегляди літератури та бесіди біля них в селищних та сільських бібліотеках району «Православна моя Україна» познайомили присутніх з історією прийняття християнства на Русі.

index (26)

Книжкова виставка-панорама «Образ і молитва. Українська ікона» працювала на протязі звітного періоду для всіх користувачів різних вікових категорій в Андріївській та Сергіївській сільських бібліотеках, де присутні могли познайомитися з історією написання українських ікон. Постійно-діючі куточки духовної літератури, які працювали протягом неділі для користувачів бібліотек, знайомили відвідувачів з історичними пам’ятками вітчизняної культури.

В ході проведених заходів бібліотекарям було важливо донести до пересічного користувача, щоб кожен правдивий християнин, православний, українець у своїй душі згадував діяння Святого Володимира і може, навіть, провів паралель між тим сивим часом і теперішнім. Тоді Володимир Великий боровся за святу Київську Русь-Україну і тепер відбувається боротьба за нашу рідну Україну. Тепер всі у світі знають, що є великий український народ, і ці проведені заходи ще раз нагадують всім нам, що ми мусимо бути достойними наших предків.

Прес-служба Донецької ОГА

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
561 просмотр в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов