За кулісами: чому сайт 6262 видаляє коментарі під статтями

І знову наша рубрика «За кулісами». Поговоримо про коментарі під нашими публікаціями на сайті та в соцмережах.

Робота інтернет-видання – це не тільки виробництво новинного контенту, а ще й зворотній зв’язок із читачами. Можливість коментувати публікації існує саме для того, щоб ми могли дізнатися думку аудиторії та брати до уваги її потреби.

Звісно, ви можете писати у коментарях все, що бажаєте. Але є ризик, що вони можуть бути видалені. Чому? Бо в нас є цілий перелік правил стосовно їх змісту. Якщо ви досі не звертали увагу, то правила сайту та контактні дані знаходяться у нижній частині сайту.

Насправді, у цих правилах стандартний перелік обмежень щодо змісту коментарів – заборонені образи на адресу будь-кого, ненормативна лексика, міжрасова та міжнаціональна ворожнеча, агресія і так далі.

Розберемо усе це трохи докладніше

За модерацію коментарів на сайті 6262 відповідають декілька людей. Перевіряють коментарі, як правило, один раз у декілька годин. Коли модератор заходить на сторінку адміністратора, він бачить потік коментарів та судить про їх адекватність без прив’язки до статті. Далі модератор переходить за посиланням до матеріалу, і аналізує, наскільки коментар відповідає темі.

Дуже часто під новиною розгортаються цілі гілки діалогів читачів. Тобто, наприклад, є перший не дуже адекватний коментар, а під ним – культурні відповіді. У таких випадках доводиться видаляти цілу гілку. Бо якщо видалити тільки перший коментар, то інші втрачають сенс.

Часто працюють боти, які з однієї IP-адреси пишуть під різними ніками і, таким чином, імітують бесіду між двома різними людьми. Хоча фактично виходить, що одна людина спілкується сама із собою. Такі коментарі теж видаляються.

Видаляються коментарі, підписані ніками типу «адмін 6262», «автор», «адмін». Бо журналісти і працівники 6262 ніколи не вступають у дискусії із читачами на сайті – усе, що ми хотіли сказати, сказано у матеріалі.

Без сумніву, видаляють усі коментарі, де є образи на адресу автора новини чи людини, про котру йдеться у матеріалі, інших працівників сайту, країни, нації в цілому. Усе, що пов’язане із розпалюванням будь-яких конфліктів, дискримінацією за стАттю, расою, національністю, уподобаннями.

У соцмережах трохи інакше

На наших сторінках у соціальних мережах коментарі не видаляються. Зазвичай тут автори новин та статей вступають у діалог із коментаторами, коли це доречно. Бувають моменти, коли треба щось уточнити, пояснити або спростувати, якщо людина щось не зрозуміла або не дочитала.

Головна перевага соціальних мереж у тому, що тут більш-менш можна зрозуміти, чи коментує реальна людина або черговий бот.

Коли видалення коментарів не допомагає

Бувають у нас дуже наполегливі коментатори, котрих видалення коментарів не зупиняє. Вони заходять на сайт з іншої IP-адреси, використовуючи VPN. В основному саме боти використовують VPN. Звідки модератор дізнається, що використовують VPN? Коли у місцезнаходженні коментатора вказана, наприклад, Австралія, Нова Зеландія, Аргентина та інші країни, де ну просто не можуть цікавитися новинами Слов’янська та Донецької області. Є коментарі з Росії та Криму, але це більше схоже на правду.

Окрім усього вищесказаного, адміністрація сайту має можливість повністю закривати коментарі. Нагадаємо наостанок, що вказати на помилку автора можна виділивши фрагмент тексту та натиснувши Ctrl+Enter. Повідомлення по помилку надходить на пошту редакції. Тоді вірогідність того, що ми швидше виправимо помилку, вище, ніж від коментарів на кшталт «автора втопку».