Свято Івана Купала. Що робити в Купальську ніч

Свято Івана Купала відзначається в ніч з 6 на 7 липня.

Зараз більшість людей уже й не пам’ятає, які обряди раніше було прийнято проводити в цей день, крім стрибків через багаття, але насправді їх існує немало. 

Наприклад, раніше гадати на Івана Купала слід було тільки на заході. Вночі такі обряди вважалися небезпечними через велику кількість різних містичних істот навколо.

Також вважалося, що в купальську ніч не можна спати. Люди вірили, що на Івана Купала активізуються русалки, відьми, духи та інші таємничі істоти. І намагалися з ними не зустрічатися.

За старою традицією, в ніч на Івана Купала всі дівчата повинні були бути одягнені лише в довгу сорочку і вінок. Більше нічого носити було не слід, навіть білизну. Навіть хрестик потрібно було зняти, адже церква не схвалює ворожіння та інші подібні ритуали.

Волосся потрібно було обов’язково розпустити, зняти всі шпильки, заколки і так далі. Також слід було розв’язати всі вузли на одязі. Це робилося для того, щоб не привернути до себе злі чари і невдачу.

Дівчата в купальську ніч здійснюють свій обряд - пускання вінків по річці. У тому випадку, якщо вінок не потонув, а поплив як можна далі, його власницю очікує швидке заміжжя і щасливе життя. Раніше люди вірили, що русалки побачать такий вінок, заберуть собі, а натомість допоможуть знайти судженого. Також купальські вінки прикрашають свічками, щоб доля побачила світ і звернула увагу на дівчину.

Далі вінок слід опустити на воду і злегка підштовхнути. Робити це потрібно на заході, коли сонце майже сіло. Якщо вінок пішов на дно відразу – обранець розлюбив, якщо пристав до берега – весілля не буде ще мінімум рік, вінок поплив до іншого берега – суджений буде іноземцем, вінок кидається з одного боку в інший – в особистому житті буде безліч невдач і розставань, ну а якщо вінок рівно пливе за течією – пора готуватися до весілля.

А ви збираєтеся святкувати Івана Купала 2020?