"Я йшов свідомо на цей вчинок". Чому закрили справу "Русіш Швайне" у Слов’янську

Справу про написи на бордах з однієї із кандидатів на посаду мера Слов’янська закрили. Чому суд виніс таке рішення.

Журналісти сайту 6262 взяли коментар у Олександра Сироткіна, якого звинувачували у "хуліганстві", а також побачили вирок суду.

Читайте: Справу "Русіш Швайне" у Слов’янську закрили

Як розказав нам Олександр, він абсолютно згодний з тим, що по цій справі пройшов суд і вважає, що всі люди мають відповідати за свої вчинки. Чоловіку інкримінували "хуліганку". З таким обвинуваченням Олександр не погоджувався. При цьому заявив, що якби до суду подали власники бордів за псування майна, то він би виплатив необхідний штраф і не відмовлявся від своєї провини.

"Я йшов свідомо на цей вчинок. У мене була певна мета - показати свій протест. Я не хайпував і не думав, що буде такий розголос".

Як зазначається у судовому документі, Олександра Сироткіна звинувачували у тому, що той здійснив написи чорною фарбою з аерозольного балончику на плакаті однієї з кандидаток у мери і цим порушив спокій громадян.

У судовому засіданні Сироткін О.М. провину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав у повному обсязі, вказавши, що жодним чином не порушував громадський порядок, чи спокій громадян та не мав на це ніякого умислу.

Він розказав, що розумів, йдучи з балончиком до бордів кандидатки, що можливо, люди викличуть поліцію, також розумів, що на бульварі встановлені камери і його обличчя точно буде ідентифіковане. Написи на бордах Олександр наносив свідомо, висловлюючи свій протест проти балотування на посаду Нелі Штепи, яка у 2014 році була помічена з проросійськими терористами, що захоплювали місто.

Олександр оголосив про те, що як свідомий громадянин, який має право на свободу думки і слова, таким чином вирішив висловити своє ставлення до пані Штепи, як кандидатки на посаду міської голови. При цьому, "жодним чином не маючи претензій до неї як до людини і громадянина та не маючи умислу на завдання образи її родині, їй особисто як жінці або в цілому російськомовній частині населення України. Наносячи напис фарбою, він мав намір звернутися до всього населення міста Слов’янська, з метою примусити людей пригадати події, які мали місце за часів правління Нелі Штепи", - йдеться у постанові суду.

Тобто, за рішенням суду було встановлено, що здійснюючи написи на бордах чоловік діяв як громадянин України з політичною позицією у вигляді протесту проти участі Штепи у виборах, а не як хуліган з прямим умислом завдання шкоди громадському порядку, або спокою громадян.

Суд закрив справу по статті 173 у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Тобто, суд не підтвердив хуліганських дій з боку Олександра. При цьому це рішення не звільняє Сироткіна від цивільної відповідальності за завдану власнику майна матеріальну шкоду.

Сам Олександр наголошує, що якщо власник бордів подасть до суду з вимогою відшкодувати вартість цих бордів, то він не буде оскаржувати цього рішення, а погодиться з ним.