На Слов'янському напрямку ворог намагається встановити контроль над Богородичним. Хроніка великої війни: 14 червня

Триває 111-та доба героїчного протистояння Української нації російському воєнному вторгненню.

Оперативна інформація від Генштабу ЗСУ станом на 6 ранку 14 червня

На Волинському та Поліському напрямках суттєвих змін у діяльності підрозділів збройних сил республіки білорусь не відзначалося.

На Сіверському напрямку противник посилив підрозділи зі складу 1 танкової армії Західного військового округу, що залучається до прикриття російсько-українського кордону у Брянській та Курській областях, двома батальйонними тактичними групами зі складу повітряно-десантних військ. Агресор обстріляв з артилерії позиції Сил оборони у прикордонних районах Сумської та Чернігівської областей. Провів повітряну розвідку БпЛА у районі населеного пункту Середина Буда Сумської області.

На Харківському напрямку ворог основні зусилля зосереджує на позиційній обороні та недопущенні просування підрозділів Сил оборони до Державного кордону. Загарбники здійснили вогневе ураження, зокрема задіяли армійську авіацію, у районах населених пунктів Рубіжне, Руська Лозова, Байрак та Дементіївка.

На Слов’янському напрямку окупанти основні зусилля зосереджують на спробах встановлення повного контролю над населеним пунктом Богородичне та створенні умов для розвитку наступу на Слов’янськ. Ворог застосовує артилерію поблизу Дібрівного, Карнаухівки, Нової Дмитрівки та Вірнопілля.

На Лиманському напрямку окупанти перегруповують війська з метою розвитку наступу в напрямках Лиман – Райгородок та Ямпіль – Сіверськ.

На Сєверодонецькому напрямку противник посилив угруповання за рахунок переміщення у район населених пунктів Кремінна - Рубіжне до двох батальйонних тактичних груп. За підтримки артилерії штурмує Сєверодонецьк, намагається закріпитися у центрі міста.

На Бахмутському напрямку агресор обстрілює з артилерії позиції наших військ у районах населених пунктів Відродження, Новолуганське і Бахмут. Має частковий успіх, закріплюється у населеному пункті Відродження. Продовжує штурм у напрямку Відродження – Вершина.

На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог активних дій не вів. Посилив застосування авіації та артилерії для сковування наших військ.

На Південнобузькому напрямку окупанти зосереджують основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів та недопущенні контрнаступу з боку наших військ.

На Криворізькому напрямку ворог замінував узбережжя річки Інгулець по рубежу Давидів Брід – Калинівське.

На Миколаївському напрямку, у районах населених пунктів Станіслав, Томина Балка, Дослідне Херсонської області, ворог розгорнув до двох реактивних батарей та однієї батареї ствольної артилерії.

У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває п’ять носіїв крилатих ракет морського базування типу “Калібр”.

Загальні бойові втрати противника з 24.02 по 14.06

  • Особового складу - близько 32500 (+200) осіб ліквідовано,
  • Танків ‒ 1434 (+2) од,
  • Бойових броньованих машин ‒ 3503 (+11) од,
  • Артилерійських систем – 721 (+3) од,
  • РСЗВ - 229 (+3) од,
  • Засоби ППО - 97 од,
  • Літаків – 213 од,
  • Гелікоптерів – 179 (+1) од,
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня - 588 (+3),
  • Крилаті ракети - 125,
  • Кораблі /катери - 13 од,
  • Автомобільної техніки та автоцистерн - 2473 (+13) од,
  • Спеціальна техніка - 54.

Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському напрямку.

Офіс Генерального прокурора повідомляє

Більше ніж 815 дітей постраждали в Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії росії. Станом на ранок 14 червня 2022 року офіційне число дітей-жертв за добу не змінилося - 288. Не зазнали змін і дані щодо поранених- 527.

Найбільше постраждало дітей у:

  • Донецькій області - 218,
  • Харківській - 166,
  • Київській - 116,
  • Чернігівській - 68,
  • Луганській - 54,
  • Херсонській - 52,
  • Миколаївській - 48,
  • Запорізькій - 30,
  • Сумській - 17.

Через бомбардування та обстріли збройними силами рф пошкоджено 1971 заклад освіти. З них 194 зруйновано повністю.

Павло Кириленко розповів, яка ситуація з водою та світлом на Донеччині

1. Унаслідок обстрілів російськими окупантами у вихідні північ області була повністю знеструмлена. Але приблизно через 6 годин було відновлено електропостачання і відразу почали роботу, щоб зробити електропостачання сталим .

Досі залишається ризик повторного відключення електроенергії, адже противник цілеспрямовано нищить цивільну інфраструктуру Донеччини. А разом зі світлом зникає і вода.

2. Ситуація з водопостачанням в області.

«Наразі електроживлення на насосних станціях відновлено. Ми набираємо і резервуари, поповнюємо запаси і робимо все, щоб наші населені пункти, особливо віддалені, були з водою» - доповним очільник Донеччини.

Також він наголосив, що зараз водопостачання контрольованої ЗСУ частини області відбувається за наступною схемою: зараз йде наповнення резервуарів, після чого, вода потрапить до населення.

Проте, навіть попри наявність світла та води на прифронтових територіях – жити в цих населених пунктах стає все важче.

Поліція Донечични повідомляє

Окупанти обстріляли 8 населених пунктів, вбили та поранили мирних жителів. Ворог вдарив крилатими ракетами, реактивними системами «Град», «Ураган», «Смерч», артилерією, танками. 

Під вогнем опинилися Авдіївка, Бахмут, Добропілля, Тоненьке, Новоселівка Перша, Нетайлове, Курахівка, Нью-Йорк. У всіх випадках російські війська поцілили по житловому сектору та цивільним людям.

Тричі ворог вдарив по Авдіївці «градами» із магнієвими запалювальними елементами. А вночі від ракетного удару постраждало Добропілля. Росіяни випустили по місту надзвукову крилату  протикорабельну ракету Х-22 «Буря» повітряного базування великої дальності. Вибухову хвилю відчули сусідні міста.

Руйнувань зазнали 60 цивільних об’єктів - 40 житлових будинків (з них 9 багатоквартирних), склад гуманітарної допомоги, школа, центр первинної медичної допомоги, дитячий садок, стадіон, стоматологія, готель, кафе, магазини, гаражі та господарські споруди.

Коментар голови Слов'янської МВА Вадима Ляха щодо держзради голови Святогірська

На початку червня у мережі поширили відео, на якому голова Святогірської ОТГ Володимир Бандура виступає на підтримку рф, звинувачує в обстрілах вже українських військових і закликає Зеленського до мирних переговорів. У мережі висловили припущення, що голова Святогірської ОТГ у полоні. 

Наступного дня працівники ДБР відкрили кримінальне провадження за фактом державної зради міського голови Святогірська.

13 червня у ЗМІ з'явилась інформація про те, що Бандура зустрівся з так званим "головою ДНР" денисом пушиліним, який призначив його "головою адміністрації" Святогірська. 

Вадим Лях під час етеру прокоментував, що раніше не чув від Бандури ніяких антиукраїнських висловів. Він впевнений, що нещодавні заяви голови Святогірська зроблені на російську публіку, а на місцевих не складуть якесь потрібне ворогові враження. 

"Городская власть Славянска не коммуницирует с оккупационной властью и не собирается. Мы находимся на месте, выполняем свои функции. Пока здесь будет Украина - я буду здесь", - прокоментував Лях.

Голова Слов'янської громади наголосив, що випадок бандури був несподіваним і резонансним, і що від інших голів громад на підконтрольній Україні території не слід такого чекати.

Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)

Слідкуйте за нами в Instagram

Та телеграм: https://t.me/news6262