Як виїхати зі Слов’янська в інше місто і чому варто дотримуватись карантину - Блог

Спочатку можна подумати, як можуть фрази "виїхати в інше місто" і "варто дотримуватись карантину" бути поруч. Адже всі навколо кажуть #Залишайсявдома.

І я абсолютно погожджуюсь з тим, що на час карантину необхідно максимально зменшити своє коло спілкування і відвідування різних місць. 

На сайті 6262 ми вже розповідали про те, як працюють КПВВ. Кількість людей, які прагнуть виїхати або заїхати у місто, значно зменшилася.

Читайте: Кого пропускають і як перевіряють на в’їзді в Донецьку область. Репортаж з блокпосту

Але, незважаючи на карантин, у людей досі існує потреба виїхати до іншого міста, області. У багатьох далеко залишилися родичі або близькі, які потребують уваги чи допомоги. Та і взагалі ситуації бувають дуже різні.

Наприклад, нещодавно зі Слов’янська до Закарпаття поїхала журналістка, яка стажувалася на нашому сайті впродовж місяця.

Читайте: Спецпроект “Із Закарпаття до Слов’янська”: “карантинна” дорога додому. Блог

Я виїжджала з області з братом на власному авто. Ось тут тепер можна поєднати фрази "виїхати" і "безпека". Я цілком розумію, як пов’язані між собою подорожі і захворювання. Це стосується контакту з іншими людьми. Саме тому подорож власним авто - найбезпечніший варіант, бо це поїздка "від дому - до дому". Без пересадок, автобусів, інших людей. Так їхала і я.

Це набагато безпечніше, ніж їхати із незнайомцями "бла бла каром". Звичайно, правил дотримуватись варто у будь-якому випадку: маски, антисептик. Але у цьому випадку я була спокійна.

Читайте:Антисептик власними руками. Готує Сайт міста Слов’янська (відео)

Ми без проблем перетнули блокпост як туди, так і назад. І, спостерігаючи за картиною збоку, цих проблем не було у жодної з машин, яка проїжджала блокпост в той же час, що і ми. 

На трасі дійсно зменшилася кількість легковушок. Але не зменшилася кількість фур. Ми доволі швидко доїхали до Харківської області. Довелося трохи постояти біля Чугуїва, бо там роблять ремонт дороги, але ми швидко в’їхали до Харкова. Брат мене довіз до необхідної локації, тож мені не треба було ні користуватися іншим транспортом, ні проходити через натовпи людей.

У Харкові я пробула три дні. Виходила на вулицю три рази. Останній - щоб дійти до машини брата. Два попередні - в магазин ввечері. Звичайно, що на вулицю я виходила у масці.

Хочу зазначити, що у Харкові всіх цих карантинних заходів дотримуються менше, ніж у нас. Там ходить громадський транспорт, у якому їздить більше 10 людей. Більшість людей на вулиці - без масок. Хоча, не так, вони у масках, але маски носять на підборідді. В магазинах, коли я там була, всі були в масках, дехто навіть у рукавичках гумових.

Життя міста триває. По вулицям люди ходять, хоча і не так багато, як раніше. 

Не виникло жодних проблем і з поверненням додому. На блокпосту нас пропустили швидко, заторів ніяких не було. 

При тому, що я виїжджала з міста, я максимально обмежила кількість людей, яких зустріла. Їх було, напевно, навіть менше, ніж у мій звичайний будній день. Бо я адекватно розумію, що мені повертатися до батьків і колег, а бути небезпекою я не хочу.

Тому, якщо вам дійсно необхідно кудись поїхати, варто продумати максимально безпечний план. В ідеалі, якщо ви поїдете з кимось зі знайомих або близьких на власному транспорті. Якщо ж ви їдете на "бла бла кар", то заздалегідь запитайте, чи не хворіє хтось із пасажирів, вживайте всі можливі заходи безпеки.

Оцініть, чи дійсно поїздка варта тих ризиків, які можуть бути.

За можливості залишайтеся вдома та забезпечте карантин своїм близьким та рідним.