Скільки ми переплачуємо об’їжджаючи аварійний міст у Слов’янську. Цікава математика

З березня 2021 року міст через Казенний Торець у Слов’янську перекритий через аварійний стан. Сайт міста Слов’янська спробував порахувати, які фінансові втрати несуть водії через такі незручності.

На мосту через річку Казенний Торець 3 березня утворився наскрізний отвір у межах проїзної частини. Рух цією ділянкою припинено. Область погодилася взятися за капітальний ремонт моста, тому 12 квітня міська рада передала повноваження замовника обладміністрації.

З другої спроби відбувся тендер на пошук підрядника, який капітально ремонтуватиме міст через Казенний Торець. Тендер відбувся 7 червня. Компанія ТОВ "Хозхімсервіс" запропонувала найнижчу суму серед трьох учасників тендеру - 30 млн 971 грн.

На капремонт, у кращому випадку, знадобиться рік. Але до моменту закінчення робіт міст буде перекритий, а користуватися доведеться об’їзною дорогою.

Здавалося б, об’їзд – це лише кілька зайвих кілометрів. Але, насправді, ці кілька кілометрів впливають на вартість щоденного проїзду та його тривалість.

Аби показати це, сайт 6262.com.ua вирішив самостійно порахувати, які витрати несуть водії через аварійний міст. Для цього ми використали дані, які можна дістати з GoogleMaps.

Увага: далі буде трохи математики зі шкільного курсу, але нічого складного.

Пропонуємо таку ситуацію: є умовний мешканець (або мешканка) Слов’янська, який працює у Краматорську та їздить туди п’ять днів на тиждень. Їздить на легковому авто.

У нашому прикладі умовний мешканець їздить від автостанції Слов’янська до автостанції Краматорська. Кожного дня на дорогу він витрачає 28-31 хвилин замість звичних 15-20, оскільки їздить об’їзною дорогою, а не по мосту через Торець.

«Вхідні дані»: Якщо вірити GoogleMaps, то дорога від Слов'янська до Краматорська через міст – це 16 км, а об’їзною дорогою – це 21 км.

Середньостатистичній автівці на 100 км дороги треба 10 літрів пального, тобто 0,1 літра для 1 км.

Ми вирішили, що наш умовний житель використовує бензин А95, один літр якого станом на 10 червня коштує 28,97 грн.

Трохи розрахунків для об’їзного маршруту:

Один кілометр для нашого водія коштує 2,897 грн. А доїхати об’їзним шляхом до Краматорська (тобто 21 км) коштуватиме 60,64 грн.

Звісно, з Краматорська після роботи людина поїде додому – це ще 60,64 грн.

Тобто на день буде 121, 674 грн. в обидва кінці.

Ми ж пам’ятаємо, що на роботу людина їздить п’ять днів на тиждень. Виходить, що п’ять днів дороги туди-сюди людині коштуватимуть 608,37 грн.

А якщо так їздити рік? У році 250 робочих днів. Виходить, що за цей період людина витратить 30 418,5 тис. грн. на об’їзну дорогу.

Тепер порахуємо витрати на «старий маршрут»:

Нагадаємо: згідно Гугл мапи, старий маршрут – це 16 км, бензин А95 для 1 км - 2,897 грн.

Виходить, що в один кінець водій умовно витратив би 46,352 грн, а в два кінці – 92,704 грн.

П’ять днів дороги Слов’янськ-Краматорськ обійшлися б у 463,52 грн. А 250 робочих днів прямою дорогою – це 23 176 тис. грн.

Висновок:

Виходить досить відчутна різниця між річними сумами для прямого та об’їзного шляху – 7 242,5 грн.

Наступного дня після утворення дірки в мосту, тобто 4 березня, депутат Слов’янської міськради Сергій Кушнарьов на своїй сторінці у Facebook поділився цікавими даними. У той день на виїзді зі Слов’янська з боку Словкурорту добова кількість автотранспорту зросла до 10 тис.

Отже, за рік для цих 10 тис. водіїв річна переплата виллється у 72 млн. 425 тис. грн. (10 тис. помножимо на 7 242,5 грн. різниці).

P.S.

Звісно, наші розрахунки умовні, адже далеко не всі їздять від автостанції Слов’янська. І не кожен має своє авто, а користується автобусом чи електричкою.

Ви можете використати свої цифри та зробити власний розрахунок. А результатами діліться у коментарях – порівняємо.