Навіщо громаді Слов’янська потрібен прогресивний регламент міської ради.Акція «Ми за відкритий та ефективний регламент»

Друга сесія Слов’янської міської ради буде присвячена важливим питанням – від створення депутатських комісій, до обрання секретаря ради та заступників міського голови. Чи не найважливішим питанням буде прийняття нового Регламенту міської ради, що містить процедурні правила діяльності депутатів.

Регламент – документ, в якому прописуються основні положення та механізми здійснення радою своїх повноважень. Ефективність функціонування самоврядування є можливим лише за умови участі громадськості в самоврядних процесах, що також має встановлюватися регламентом.

Аналітики руху «Сильні громади Донеччини» визначили ряд механізмів взаємодії з громадами, що обов’язково мають міститися в регламентах та покликані продемонструвати відкритість та готовність влади до взаємодії з громадськістю, представниками якої вони є.

Доступ ЗМІ та громадськості до засідань ради та її комісій

Оскільки Слов’янськ має сумний досвід заборони доступу громадськості та засобів масової інформації до сесій міської ради за часів головування Нелі Штепи, це питання є досить актуальним і для нового складу ради. Для того, щоб зняти конфліктність таких ситуацій, регламент має встановлювати обов’язковість доступу до сесій. Регламент попереднього скликання Слов’янської міської ради прописує особливий доступ ЗМІ до засідань через механізм «акредитації». Проте не зовсім зрозумілими є умови, за яких можна буде отримати акредитацію, та який орган міської ради візьме на себе повноваження акредитувати засоби масової інформації. Цікаво, що в тексті добре описаний порядок проведення закритих засідань, але чомусь не прописані критерії, які б визначали яке засідання слід робити закритим.

Звітування депутатів. Місцева ініціатива і громадські слухання

Звітування депутатів є важливим механізмом комунікації влади з громадськістю, і регламент може допомогти у забезпеченні такого виду комунікації. На жаль, старий регламент Слов’янської міської ради не реалізує цієї можливості, оскільки механізм звітування депутатів не прописаний. Обранці мають звітувати перед своїми виборцями не рідше одного разу на рік, проте яким чином це буде відбуватися – не деталізовано.

Так само не деталізована можливість формування порядку денного сесій шляхом подання пропозицій місцевої ініціативи чи за результатами громадських слухань. Цікаво, що новобраний міський голова Вадим Лях прямо заявив, що чинний Закон України «Про місцеве самоврядування»… не передбачає проведення громадських слухань. «Сильні громади Донеччини» звертають увагу, що саме у статтях 9 і 13 цього закону містяться положення про місцеву ініціативу та громадські слухання, що, на жаль, чинному голові великого міста не відомо.

Оприлюднення інформації

Оприлюднення важливої інформації (проектів рішень, протоколів сесій та засідань комісій, бюджетна документація) є індикаторам відкритої, прозорої та ефективної роботи ради. Не менш важливим є оприлюднення інформації про відвідуваність депутатами сесій ради, саме це дає змогу громадськості слідкувати за тим, як виконують свої обов’язки їхні обранці. Варто зазначити, що в існуючій версії регламенту Слов’янської міської ради це питання піднімається, але конкретно не зазначено, хто та як буде це робити. Досвід офіційного висвітлення відвідуваності депутатами на сайті міської ради є. Але його треба деталізувати механізмом, аби цей процес не залежав від волі керуючого владними процесами.

Відкликання депутата

Порівняно нові положення у законодавстві стосовно відкликання депутатів потребують врегулювання в тексті регламентів. Разом з іншими важливими механізмами ініціювання радою відкликання, наприклад, депутата-«прогульника» нормативного закріплення не набуло, що унеможливлює позбавлення міської ради неефективних працівників.

Інше

Цікаво, що існуюча версія Регламенту Слов’янської міської ради містить низку положень, що суперечать здоровому глузду. Так, окремим пунктом у документі прописаний порядок проведення сесії, де зазначено, що не можна приносити з собою плакати чи будь-які інші матеріали, які перешкоджають роботі сесії. Цікаво, яким чином наявність плакатів може завадити депутатам працювати?

«Сильні громади Донеччини» розраховують, що новий Регламент сьомого скликання слов’янських депутатів уникне таких прикрих моментів та буде містити описані механізми взаємодії з громадськістю.

А вже завтра, 20 листопада «Сильні громади Донеччини» разом з активістами міста проведуть спільну інформаційну акцію «Ми за відкритий та ефективний регламент». Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас о 8.30 біля міської ради.

Марія Середа, Катерина Пиріг, координатори руху «Сильні громади Донеччини» Центру UA

Славянск новости регламент сесія міська рада прийняття міський голова заступник
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Нормативи стрільби на час – за 5 секунд потрібно зробити три влучних постріли в мішень. Поліцейські показували свою майстерність у влучній стрільбі з пістолета «Макарова». Навчальні стрільби для співробітників Слов'янського відділу поліції розпочались з перевірки теорії. Інструктори Тренінгового центру ГУНП області оцінювали знання з матеріальної частини пістолета Макарова, правових підстав використання зброї та заходів безпеки. Також поліцейські відпрацьо...
фотофакт
По вулиці Університетській роблять тротуар. Нещодавно закінчилися роботи по викладенню плітки на тротуарі з однієї сторони вулиці, тепер проводяться роботи з іншої сторони. Також вздовж тротуару встановлюють бардюр. Наразі там тривають ремонтні роботи.
Политика
России следует вернуть Украине арестованных 24 моряков, задержанных в результате инцидента в Керченском проливе в ноябре 2018 года, и три военных корабля. Такое решение вынес Международный трибунал ООН по морскому праву, сообщает «Интерфакс». Согласно решению трибунала, Москве и Киеву нужно воздерживаться от мер, способных обострить спор по этому инциденту. Также сообщается, что обе стороны должны до 25 июня предоставить суду свои отчеты по событиям в про...
Происшествия
Славянским городским судом вынесен обвинительный приговор 46-летнему начальнику участка водопроводных сетей службы водоснабжения коммунального предприятия Славянского городского совета «Славгорводоканал», который признан виновным в совершении уголовного преступления, предусмотренного ч. 1 ст. 242 УК Украины, то есть в нарушении правил охраны вод, что привело к загрязнению реки и создало большую опасность для окружающей среды. Публичным обвинением, которое...
Общество
Центральная избирательная комиссия утвердила календарный план организации и проведения внеочередных парламентских выборов. Они пройдут 21 июля. Подробный календарный план выглядит так: - до 28 мая партии должны представить в ЦИК представления о кандидатурах в состав окружных избирательных комиссий по выборам народных депутатов; - до 31 мая ЦИК обязана провести жеребьевку по включению кандидатур в состав ОИК и создать их; - до 20 июня будет длиться подача д...
анонс
В это воскресенье на Славянском курорте состоится грандиозный праздник - фестиваль борща. Это мероприятие проводится здесь уже третий год и стало традиционным как для организаторов, так и для гостей праздника.  Мероприятие будет проходить с 13:00 до 17:00 по адресу: г. Славянск, ул. Пушкинская, 11 (площадка между магазином "Универсам" и зданием РГ "Церковь Победителей" г.Славянска). В этот день на курорте состоится яркое выступление творческой молодежи гор...
Происшествия
50-летний мужчина прятал магазин с патронами к автомату Калашникова среди личных вещей. Теперь ему грозит до 3 лет лишения свободы. На входящем в состав ООС блокпосте возле села Долина Славянского района, полицейские остановили автобус, следовавший на выезд из области. При проверке одного из пассажиров оказалось, что он перевозил боеприпасы. Изъятые боеприпасы направлены на экспертизу, по результатам которой данное событие получит окончательную правовую кв...
Общество
На заседании исполкома 15 мая утвердили перечень разрешенных для купания мест в Славянске. В городе 3 объекта массового отдыха: Пляж "Маленькая Куба" на озере "Горячка" (северо-восточная часть); Рекреационно-оздоровительная зона "У соленых озер", прибрежная линия озера Вейсовое (северная часть); Зоны климатолечения санаторно-курортных учреждений, прибрежная линия озера Репное (северная часть).  В парке Славкурорта гости города могут насладиться чистым возд...
Общество
Пришли летние выходные. Вчера в школах прозвенели последние звоночки, поэтому эти суббота и воскресенье особые. Все хотят отдохнуть и насладиться первыми днями каникул. Но, как отмечают метеорологи на сайтах, в эти выходные следует ожидать дождей. При этом температура воздуха будет достаточно высокой, а значит летний дождь будет не так страшен. Подробнее о том, что прогнозируют в Славянске на эти выходные, смотрите дальше: