15:33, 19 листопада 2015 р.
Навіщо громаді Слов’янська потрібен прогресивний регламент міської ради.Акція «Ми за відкритий та ефективний регламент»
Друга сесія Слов’янської міської ради буде присвячена важливим питанням – від створення депутатських комісій, до обрання секретаря ради та заступників міського голови. Чи не найважливішим питанням буде прийняття нового Регламенту міської ради, що містить процедурні правила діяльності депутатів.
Регламент – документ, в якому прописуються основні положення та механізми здійснення радою своїх повноважень. Ефективність функціонування самоврядування є можливим лише за умови участі громадськості в самоврядних процесах, що також має встановлюватися регламентом.
Аналітики руху «Сильні громади Донеччини» визначили ряд механізмів взаємодії з громадами, що обов’язково мають міститися в регламентах та покликані продемонструвати відкритість та готовність влади до взаємодії з громадськістю, представниками якої вони є.
Доступ ЗМІ та громадськості до засідань ради та її комісій
Оскільки Слов’янськ має сумний досвід заборони доступу громадськості та засобів масової інформації до сесій міської ради за часів головування Нелі Штепи, це питання є досить актуальним і для нового складу ради. Для того, щоб зняти конфліктність таких ситуацій, регламент має встановлювати обов’язковість доступу до сесій. Регламент попереднього скликання Слов’янської міської ради прописує особливий доступ ЗМІ до засідань через механізм «акредитації». Проте не зовсім зрозумілими є умови, за яких можна буде отримати акредитацію, та який орган міської ради візьме на себе повноваження акредитувати засоби масової інформації. Цікаво, що в тексті добре описаний порядок проведення закритих засідань, але чомусь не прописані критерії, які б визначали яке засідання слід робити закритим.
Звітування депутатів. Місцева ініціатива і громадські слухання
Звітування депутатів є важливим механізмом комунікації влади з громадськістю, і регламент може допомогти у забезпеченні такого виду комунікації. На жаль, старий регламент Слов’янської міської ради не реалізує цієї можливості, оскільки механізм звітування депутатів не прописаний. Обранці мають звітувати перед своїми виборцями не рідше одного разу на рік, проте яким чином це буде відбуватися – не деталізовано.
Так само не деталізована можливість формування порядку денного сесій шляхом подання пропозицій місцевої ініціативи чи за результатами громадських слухань. Цікаво, що новобраний міський голова Вадим Лях прямо заявив, що чинний Закон України «Про місцеве самоврядування»… не передбачає проведення громадських слухань. «Сильні громади Донеччини» звертають увагу, що саме у статтях 9 і 13 цього закону містяться положення про місцеву ініціативу та громадські слухання, що, на жаль, чинному голові великого міста не відомо.
Оприлюднення інформації
Оприлюднення важливої інформації (проектів рішень, протоколів сесій та засідань комісій, бюджетна документація) є індикаторам відкритої, прозорої та ефективної роботи ради. Не менш важливим є оприлюднення інформації про відвідуваність депутатами сесій ради, саме це дає змогу громадськості слідкувати за тим, як виконують свої обов’язки їхні обранці. Варто зазначити, що в існуючій версії регламенту Слов’янської міської ради це питання піднімається, але конкретно не зазначено, хто та як буде це робити. Досвід офіційного висвітлення відвідуваності депутатами на сайті міської ради є. Але його треба деталізувати механізмом, аби цей процес не залежав від волі керуючого владними процесами.
Відкликання депутата
Порівняно нові положення у законодавстві стосовно відкликання депутатів потребують врегулювання в тексті регламентів. Разом з іншими важливими механізмами ініціювання радою відкликання, наприклад, депутата-«прогульника» нормативного закріплення не набуло, що унеможливлює позбавлення міської ради неефективних працівників.
Інше
Цікаво, що існуюча версія Регламенту Слов’янської міської ради містить низку положень, що суперечать здоровому глузду. Так, окремим пунктом у документі прописаний порядок проведення сесії, де зазначено, що не можна приносити з собою плакати чи будь-які інші матеріали, які перешкоджають роботі сесії. Цікаво, яким чином наявність плакатів може завадити депутатам працювати?
«Сильні громади Донеччини» розраховують, що новий Регламент сьомого скликання слов’янських депутатів уникне таких прикрих моментів та буде містити описані механізми взаємодії з громадськістю.
А вже завтра, 20 листопада «Сильні громади Донеччини» разом з активістами міста проведуть спільну інформаційну акцію «Ми за відкритий та ефективний регламент». Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас о 8.30 біля міської ради.
Марія Середа, Катерина Пиріг, координатори руху «Сильні громади Донеччини» Центру UA
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:12
Вчора
11:27
Вчора
10:15
Вчора
09:56
Вчора
Як би виглядали Слов’янськ, Краматорськ, Святогірськ і інші міста, якби були дівчатами - Штучний інтелект показав свої варіанти
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
17:09
8 жовтня
ТОП новини
Штучний інтелект створив пісню про Слов’янськ
ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
Спецтема
Оголошення
08:11, 26 вересня
10:01, 1 жовтня
15
12:15, 5 жовтня
15
live comments feed...
Коментарі