Навіщо громаді Слов’янська потрібен прогресивний регламент міської ради.Акція «Ми за відкритий та ефективний регламент»

Друга сесія Слов’янської міської ради буде присвячена важливим питанням – від створення депутатських комісій, до обрання секретаря ради та заступників міського голови. Чи не найважливішим питанням буде прийняття нового Регламенту міської ради, що містить процедурні правила діяльності депутатів.

Регламент – документ, в якому прописуються основні положення та механізми здійснення радою своїх повноважень. Ефективність функціонування самоврядування є можливим лише за умови участі громадськості в самоврядних процесах, що також має встановлюватися регламентом.

Аналітики руху «Сильні громади Донеччини» визначили ряд механізмів взаємодії з громадами, що обов’язково мають міститися в регламентах та покликані продемонструвати відкритість та готовність влади до взаємодії з громадськістю, представниками якої вони є.

Доступ ЗМІ та громадськості до засідань ради та її комісій

Оскільки Слов’янськ має сумний досвід заборони доступу громадськості та засобів масової інформації до сесій міської ради за часів головування Нелі Штепи, це питання є досить актуальним і для нового складу ради. Для того, щоб зняти конфліктність таких ситуацій, регламент має встановлювати обов’язковість доступу до сесій. Регламент попереднього скликання Слов’янської міської ради прописує особливий доступ ЗМІ до засідань через механізм «акредитації». Проте не зовсім зрозумілими є умови, за яких можна буде отримати акредитацію, та який орган міської ради візьме на себе повноваження акредитувати засоби масової інформації. Цікаво, що в тексті добре описаний порядок проведення закритих засідань, але чомусь не прописані критерії, які б визначали яке засідання слід робити закритим.

Звітування депутатів. Місцева ініціатива і громадські слухання

Звітування депутатів є важливим механізмом комунікації влади з громадськістю, і регламент може допомогти у забезпеченні такого виду комунікації. На жаль, старий регламент Слов’янської міської ради не реалізує цієї можливості, оскільки механізм звітування депутатів не прописаний. Обранці мають звітувати перед своїми виборцями не рідше одного разу на рік, проте яким чином це буде відбуватися – не деталізовано.

Так само не деталізована можливість формування порядку денного сесій шляхом подання пропозицій місцевої ініціативи чи за результатами громадських слухань. Цікаво, що новобраний міський голова Вадим Лях прямо заявив, що чинний Закон України «Про місцеве самоврядування»… не передбачає проведення громадських слухань. «Сильні громади Донеччини» звертають увагу, що саме у статтях 9 і 13 цього закону містяться положення про місцеву ініціативу та громадські слухання, що, на жаль, чинному голові великого міста не відомо.

Оприлюднення інформації

Оприлюднення важливої інформації (проектів рішень, протоколів сесій та засідань комісій, бюджетна документація) є індикаторам відкритої, прозорої та ефективної роботи ради. Не менш важливим є оприлюднення інформації про відвідуваність депутатами сесій ради, саме це дає змогу громадськості слідкувати за тим, як виконують свої обов’язки їхні обранці. Варто зазначити, що в існуючій версії регламенту Слов’янської міської ради це питання піднімається, але конкретно не зазначено, хто та як буде це робити. Досвід офіційного висвітлення відвідуваності депутатами на сайті міської ради є. Але його треба деталізувати механізмом, аби цей процес не залежав від волі керуючого владними процесами.

Відкликання депутата

Порівняно нові положення у законодавстві стосовно відкликання депутатів потребують врегулювання в тексті регламентів. Разом з іншими важливими механізмами ініціювання радою відкликання, наприклад, депутата-«прогульника» нормативного закріплення не набуло, що унеможливлює позбавлення міської ради неефективних працівників.

Інше

Цікаво, що існуюча версія Регламенту Слов’янської міської ради містить низку положень, що суперечать здоровому глузду. Так, окремим пунктом у документі прописаний порядок проведення сесії, де зазначено, що не можна приносити з собою плакати чи будь-які інші матеріали, які перешкоджають роботі сесії. Цікаво, яким чином наявність плакатів може завадити депутатам працювати?

«Сильні громади Донеччини» розраховують, що новий Регламент сьомого скликання слов’янських депутатів уникне таких прикрих моментів та буде містити описані механізми взаємодії з громадськістю.

А вже завтра, 20 листопада «Сильні громади Донеччини» разом з активістами міста проведуть спільну інформаційну акцію «Ми за відкритий та ефективний регламент». Запрошуємо всіх бажаючих приєднатися до нас о 8.30 біля міської ради.

Марія Середа, Катерина Пиріг, координатори руху «Сильні громади Донеччини» Центру UA

Славянск новости регламент сесія міська рада прийняття міський голова заступник
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
184 просмотра в декабре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
15 декабря в Украине создали Единую поместную православную церковь. Ее предстоятелем стал митрополит Переяславский и Белоцерковский Епифаний. Титул главы новосозданной украинской церкви – митрополит Киевский и всей Украины. В Софийском соборе в Киеве в субботу, 15 декабря, прошел Объединительный собор украинских православных церквей, на котором избрали главу единой поместной православной церкви в Украине. Перед началом Собора в храме Малой Софии была отслу...
Общество
О чем больше всего читали жители Славянска на этой неделе. 5. Одной из самых читаемых новостей стала просьба жителей Славянска о том, чтобы закрыть школы города на карантин. Несколько школ города до сих пор находятся на карантине. 4. Большой ажиотаж набрала новость о том, что жена президента Украины Марина Порошенко отменила свой визит в Славянск. В город она должна была приехать, чтобы передать школам украинские книжки. Причина отмены визита неизвестна. ...
Общество
Подборка соцсетей, которые не очень востребованы в Украине. Каждый современный человек, у которого есть смартфон или компьютер, имеет хотя бы один аккаунт в социальных сетях. Некоторые регистрируют и по несколько аккаунтов. Так, молодежь Славянска пользуется Facebook, Twiter, VK, YouTube и Instagram. Читайте: Какими соцсетями чаще всего пользуются подростки Конечно, по популярности Facebook значительно опережает другие социальные сети. Несмотря на неудобст...
Общество
В Славянске с некоторой периодичностью производится демонтаж самовольно установленных сооружений, владелец которых зачастую неизвестен.  Так, на этой неделе в Славянске было выявлено несколько таких сооружений, которые подлежат демонтажу.  Это киоски на улице Банковской, пер. Парковому. Как сообщают на сайте Славянского городского совета, их наличие нарушает пункт Правил благоустройства населенного пункта.  Во исполнение решения исполнительного комитета Сл...
Общество
З 1 січня 2019 року в Україні збільшать мінімальну заробітну платню до 4 тисяч 173 гривні. Це стосуватиметься 24% офіційно працевлаштованих українців. Це було оголошено під час прийняття держбюджету на 2019 рік. З початку нового року стане вище і прожитковий мінімум. До кінця 2019 року має зрости на 250 гривень згідно прийнятого держбюджету. З 1 грудня 2019 року він становитиме 2027 гривень.
Общество
Три дні у Слов’янську працювали представники різних правозахисних організацій коаліції "Справедливість заради миру на Донбасі". Коаліція «Справедливість заради миру на Донбасі» є неформальною спілкою 17 громадських правозахисних організацій та ініціатив. Учасники Коаліції об’єднали свої зусилля задля узгодженого документування порушень прав людини, допущених в ході збройного конфлікту на сході України. Коаліція зосереджується на зборі інформації про найбіл...
Разное
Лидировала и на этот раз бессменная комбинация "123456". Также в числе топовых оказались 666666 и donald. Компания SplashData опубликовала актуальную подборку с худшими паролями 2018 года. Лидировала в ней комбинация "123456", которая оказывается на первом месяце далеко не первый год. Об этом отмечает сайт Teamsid. Далее следуют комбинации password, 123456789, 12345678, 12345, 111111, 1234567, sunshine, qwerty и трогательный iloveyou. В числе популярных та...
Происшествия
За 2018 год в Донецкой области множество пожаров случилось по вине родителей, оставивших своих маленьких детей одних. Вследствие этого на пожарах погибло 2 ребёнка, травмировано 19 детей и спасено 8. Среди таких случаев - пожар в посёлке Черкасское Славянского района, который произошёл в сентябре. Пострадали девочка 2016 года рождения и её брат 2018 года рождения. Девочка играла зажигалкой и устроила пожар. Благодаря соседям, малыши остались живы, но всё м...
Бизнес
ПАО "Укрзализныця" в следующем году планирует в два этапа поднять стоимость на пассажирские перевозки в Украине, суммарно увеличив их на 25,4%. Об этом говорится в проекте финплана на 2019 год, который предварительно одобрил набсовет компании, передает "Интерфакс-Украина". "В 2019 году предполагается индексация тарифов на перевозку пассажиров в пределах Украины с 1 апреля на 12% и с 1 октября на 12%, в среднем за год повышение тарифов на перевозку пассажир...