• Головна
  • Все, що хочуть знати слов'янські рибалки про зимову риболовлю
13:13, 29 січня 2016 р.

Все, що хочуть знати слов'янські рибалки про зимову риболовлю

Для справжнього рибалки - лов риби приносить величезне задоволення в будь-яку, навіть в саму холодну пору року. Отримати незабутні враження і розслабитися, зняти стрес і принести відмінний улов додому - всі ці можливості надає шанувальникам рибного лову зимова риболовля.

З настанням зими ловля риби проводиться як на незамерзаючих водоймах, так і з покритої льодом поверхні. Причому, більшість рибалок воліють підлідну риболовлю, яка пов'язана з певними складними моментами і вимагає відповідного спорядження.

Підлідна риболовля починається відразу після встановлення на водоймах міцного льоду, здатного витримати вагу людини. Найчастіше багато риби взимку можна виявити в тих же водоймах, що і в більш теплу пору року. Але при настанні холодів риба починає шукати місце, де їй буде більш комфортно - з кращим температурним і кисневим режимом.
Якщо кількість кисню і їжі буде недостатньою, то риби впадають у зимову сплячку і активізуються лише з приходом відлиги.

Для успішної риболовлі дуже важливо якомога більше дізнатися про водойму та її мешканців заздалегідь. Це дуже знадобиться в пошуках місць перебування риби після того, як все покриється товстим шаром льоду.

Взимку найбільш часто використовуються вудки з блешнями, поплавкові вудки, зимові жерлиці, мормишки. Велику популярність у рибалок отримала вудка - «балалайка», яка дозволяє ловити на різній глибині і виявляється незамінною в пошуках риби по всій поверхні водойми.

Головна вимога до вудки, яку висуває риболовля в зимовий період, це її легкість і зручність. В таку пору року краще використовувати короткі вудки з котушкою, щоб можна було регулювати довжину волосіння. Такі вудки повинні бути зроблені з матеріалу, що дозволяє тримати їх голою рукою, так як риба взимку досить млява і потрібна особлива чутливість, щоб засікти клювання.

Своєрідним амортизатором для вудки служить хлистик, який контролює амплітуду гойдання кивка, за допомогою якого можна швидко і ефективно розпізнавати навіть найслабше клювання. На зимовій риболовлі також знадобиться для висвердлювання лунок пешня.

Зимова риболовля на окуня

окунь

Краща риболовля на окуня взимку - це перші декілька тижнів після встановлення льоду, коли ще тонкий лід не зганяє рибу з місця попередньої стоянки. Окунь іде далі від берега лише в міру наростання льоду і самий хороший кльов в наших широтах тримається до кінця грудня. Пізніше його доводиться шукати по всій водоймі, але на великі відстані він не переміщається і зимує невеликими зграйками недалеко від берегів, затоплених ярів, в старих руслах річок. Найчастіше віддає перевагу ділянкам з твердим дном.

Сильно холодна вода змушує окуня опускатися на глибину, виманити з якої його буває досить складно, навіть якщо використовувати найпривабливіші приманки. Найкраще він ловиться на мормишку або прямовисну блешню. Для нього дуже важлива гра приманки і від рибалки під час риболовлі взимку на окуня потрібні хороші навички володіння снастю. Для наживки використовуються дрібний мотиль, шматочки свіжої риби або хробака, личинки бабки.

Зимова риболовля на карася

карась

Особливістю карася вважається те, що він може жити у воді з пониженим вмістом кисню. У більшості випадків, щоб пережити холод, він просто заривається в мул на дні і впадає в анабіоз. У тих місцях, де кисню достатньо і присутня велика кількість інших видів риб, особливо хижих, карась проявляє активність і годується протягом всієї зими.

Карась - досить теплолюбна риба і досить часто його можна зустріти в місцях виходу джерел з більш теплою водою або поблизу електростанцій. Його можна ловити в тих же місцях, де зустрічаються окунь і плітка, які дуже чутливі до вмісту кисню.

Взимку карась клює обережно і повільно, його клювання можна не відразу помітити. Тому снасті для зимової риболовлі на карася повинні бути особливо чутливі. Він довго смакує наживку і далеко не завжди клює на неї. Найсприятливіший час для лову карася - ясна сонячна зимова погода чи відлига.

Зимова риболовля на коропа

карп

Короп - риба досить хитра і розумна. Риболовля взимку на нього відрізняється особливою активністю, як в природних водоймах, так і в місцях його штучного розведення. Він воліє водойми зі стоячою водою і мулистим дном, в яких може відчувати себе в безпеці. Його слід шукати біля дерев, що впали у воду, затоплених великих предметів, заростей очерету, неподалік від електростанцій.

Для того, щоб улов взимку був досить вагомим, потрібно починати принаджувати коропа ще з осені. Так він звикає до активного годування ще до настання льодоставу. Важливою особливістю коропа вважається те, що на підгодованих місцях він може годуватися незалежно від часу доби.

Ловлять коропа на зимову вудку з мормишкою або світлою блешнею. Досвідчені рибалки вважають, що великий екземпляр на мормишку не спіймаєш, він просто порве волосіння. З іншого боку, якщо поставити більш грубу снасть, то не буде хорошого кльову.

Зимова риболовля на щуку

щука

Особливість риболовлі в зимовий період на щуку полягає в тому, що цю хижу рибу непросто виявити під льодом, а ще складніше - витягнути на поверхню. Ловиться щука цілий рік і взимку мешкає в глибоких ямах, біля корчів, каменів і різних перешкод.
Найактивніше клювання припадає на період першого льодоставу і відлиги. За рибальськими прикметами щука краще клює в похмурі дні з низькою хмарністю, ніж в ясну і морозну погоду. Взимку вона проявляє певну пасивність і приманку їй буквально доводиться підсовувати під ніс.

Виважування щуки теж являє собою деяку складність, тому вона досить часто ламає снасті і перегризає волосіння. Клює вона дуже своєрідно - сильно і різко, тому від рибалки потрібна хороша реакція і вміння правильно і вчасно підсікти її. Добре ловиться на балансир, який за формою нагадує рибку, характерну для цієї водойми, але особливо - на жерлиці з насадкою з дрібного карася, плітки або окуня.

Зимова риболовля на плоскирку

плоскирка

Плоскирка добре ловиться на початку зими в річках, озерах та інших неглибоких водоймах. Хороше клювання взимку може спостерігатися в місцях впадання інших річок і виходу джерел. Особливо зростає інтенсивність клювань ближче до весни, коли у водойми починає надходити велика кількість талої води.

Дізнатися, чи є у водоймі плоскирка дуже легко. У найбільш ймовірних місцях її скупчення висвердлюється і прикормлюється кілька лунок. Для підгодовування використовуються кульки з тіста, таку приманку можуть взяти тільки плітка і плоскирка. Найактивніше клювання спостерігається пізно ввечері, а також в дощову погоду і особливо в грозу.

Якщо є бажання наловити плоскирки посеред зими, то потрібно вибирати ті місця, де буде хороший приплив кисню і свіжа вода, а течія не особливо активна. У теплу погоду вона у великих кількостях зустрічається на мілководді неподалік від берега.

За матеріалами Донецькрибоохорони

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #зимняя #рыбалка #рыба #удочка #донрыбохрана
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...