Наскільки комунікація Слов’янської міської ради відповідає стандартам демократії

Протягом червня експерти руху «Сильні громади» провели моніторинг відкритості, прозорості, а також ефективності комунікації місцевих рад Донеччини. Результати моніторингу, що визначалися за допомогою 134 критеріїв, відображають наскільки та чи інша місцева рада відповідає стандартам демократії.

Європейська інтеграція України передбачає розвиток високих стандартів демократії, аби кожен громадянин міг вільно користуватися своїми правами. Слов’янська міська рада в нашому рейтингу ефективності комунікації набрала лише 14 балів з 40 та зайняла 4 місце серед 8 міст Донеччини. На тлі загального рейтингу міст Донеччини це не такий вже і непоганий результат, але він свідчить, що місцева влада  не надто зацікавлена у думці громади. Наше місто за критерієм ефективності комунікації врозташувалося після Краматорська, Бахмута та Добропілля. Нижче у рейтингу після Слов’янська є Покровськ. А найбільшим аутсайдером в ефективності комунікації виявилася Дружківка, яка набрала лише 4 бали із 40.

Також читайте: Слов’янськ другий у рейтингу відкритості міських рад Донеччини

Значною мірою на позитивну частину рейтинга Слов’янська вплинули комунікаційні можливості офіційного веб-сайту міської ради та таких інноваційних інструментів, як прямі відеотрансляції засідань сесій ради та колегіальних органів. До прикладу, на сайті міської ради є зручна аплікаційна форма зворотного зв’язку через офіційний сайт, а також розділ прямих відеотрансляцій усіх засідань колегіальних органів місцевої ради, а на сторінці ради в YouTube можна ознайомитися з архівом попередніх прямих відеотрансляцій.

Форма

Зручна онлайн форма для звернень громадян на офіційному веб-сайті міськради Слов'янська в розділі контактів

Також на сайті оприлюднена інформація про вакантні посади в структурі міської ради, оновлюється інформація про гранти та інвестиційні проекти в розділі оголошень сайту, а також інформація про надання адміністративних послуг.

Проте існують значні недоліки, які перешкоджають ефективній комунікації громадськості із міською владою. 

Зокрема, це відсутність Статуту територіальної громади, положень про місцеві ініціативи, громадські слухання, громадські експертизи, загальні збори громадян, звітування міського голови, депутатів, виконавчих органів міської ради, консультації з громадськістю. Немає на сайті і нормативно-правового акту, що встановлював би принципи та порядок реалізації коштів бюджетів участі (партисипативний бюджет). Також відсутня візуалізація витрат та надходжень коштів до місцевого бюджету, окремий інформаційний розділ для бізнес-сектора, та інформація щодо проектів регуляторних актів і відстеження їх впливу.

Інфографіка

Також читайте: Стало відомо яке місце посів Слов’янськ у рейтингу прозорості міських рад Донеччини

Денис Бігунов,

Координатор руху Сильні громади» в місті Слов'янську

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов