1 грудня – день боротьби з ВІЛ/СНІД

Щороку, у перший день грудня, в світі відзначається Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНІД, який покликаний підвищити глобальну інформативність населення щодо нього, висловити міжнародну солідарність у боротьбі з цією хворобою. У 2017 році тема цього дня «Право на здоров’я», яке є в кожної людини.

Воно включає в себе право на інформування, підтримання найвищого рівня фізичного та морального стану кожної людини. ВІЛ-інфіковані також мають право на обстеження то підтримання свого життя, свободу слова та вільний вибір рішення щодо свого здоров’я, на захист від дискримінації.

Україна залишається регіоном з високим показником ВІЛ. Протягом 2017 року в країні щодня реєстрували 48 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 захворювання на СНІД та 8 смертельних випадків. Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції спостерігались у Одеській, Дніпропетровській, Миколаївській, Херсонській, Чернігівський, Київській областях. З кожним роком в Україні захворюваність на ВІЛ-інфекцію має тенденцію до поступового зростання, крім показників 2012 року, коли було зареєстроване деяке зменшення кількості захворювань. З 2014 року теж почало спостерігатися покращення ситуації, але воно зумовлено відсутністю статистичних даних АР Крим та частини зони проведення АТО. У 2015 році було зареєстровано 15 808 випадків захворювань, а через рік – 17 064 (на 8% більше). Серед шляхів передачі епідемічне значення має статевий шлях (63,8% у 2017 році) та передача при введенні наркотичних засобів (21,5% у цьому ж році).

Майже половина оціночної кількості ВІЛ-інфікованих, за даними медичного обліку, не знає про свій ВІЛ-позитивний стан, близько третини з них залишаються поза медичним обліком, а четверта-пята частина облікованих – поза медичним наглядом.

Шляхами боротьби з ВІЛ/СНІД залишаються, насамперед, попередження захворювань шляхом інформування населення щодо шляхів передачі та небезпеки хвороби, підтримання життєдіяльності ВІЛ-інфікованих, сприйняття до своєчасного виявлення та обліку хворих.

Зараження виникає шляхом потрапляння біологічної рідини хворої людини у кровоток чи на слизові оболонки здорової людини. Максимальна концентрація інфекції (або достатня для зараження) міститься у крові, чоловічих та жіночих статевих рідинах, грудному молоці. Інші виділення у вигляді сечі, поту, мокроти, сліз та слину – не мають достатньої концентрації для зараження і не становлять ніякої небезпеки зараження ВІЛ/СНІД, але можуть стати причиною захворювання іншими хворобами (наприклад, туберкульозом).

Більше інформації та статистики на офіційному сайти фонду Олени Пінчук «АнтиСНІД».

Пам’ятаємо, що наше здоров’я тільки у наших руках, та, чим більше ми знаємо та використовуємо знання щодо будь-якої  хвороби, тим менше вірогідності захворювання на неї.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов