У Святогірську відбулася педагогічна конференція «Досягнення, відкриття та шляхи розвитку універсального освітнього простору ОТГ»

22-23 травня 2018 року за підтримки Донецького відокремленого підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» в отельному комплексі «Полярна ведмедиця» м. Святогірська департаментом освіти і науки Донецької ОДА та Донецьким обл ІППО проведено педагогічну конференцію «Досягнення, відкриття та шляхи розвитку універсального освітнього простору ОТГ».

Захід зібрав понад 90 керівників органів управління освітою, завідувачів методичних кабінетів/центрів та директорів опорних шкіл міст, районів, ОТГ області.

Упродовж пленарного засідання С. М. Дятленко, експерт із питань освіти Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, висвітлив проблемні питання розвитку освіти в умовах децентралізаційних реформ, а саме: функції органів управлінь освітою та методичних центрів, кадрову політику, оптимізацію мережі закладів освіти, особливості сучасного освітнього простору Нової української школи, компетентнісний підхід у навчанні.

Особлива увага була приділена питанню розподілу освітньої субвенції на місцях. Логічним продовженням виступу експерта стала робота трьох секцій, які були релевантні інтересам аудиторії: секція керівників органів управління освіти; секція завідувачів методичних служб і секція директорів опорних шкіл. Тренінги, відкриті панелі, активний діалог, воркшоп, дискусійна платформа – форми, які обрали тренери для надання методичної допомоги учасникам заходу в опануванні та поглибленні знань із найголовніших питань децентралізації освіти та Нової української школи.

Детально про розподіл видатків освітньої субвенції розповіла Н. В. Оксенчук, висвітливши фінансові витрати області на забезпечення пунктів тестування ЗНО, оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти, придбання шкільних автобусів, навчання тренерів-педагогів Нової української школи тощо.

Окреслено плани щодо розподілу освітньої субвенції по всій області. В. Є. Абизов, т.в.о. завідувача кафедри управління та адміністрування Дон обл ІППО, висвітлив питання про сучасну європейську освітню філософію, яка фокусується на життєвих компетентностях.

Опанувати особливості стратегічного менеджменту за методикою RBM учасники змогли на тренінгу, який провів В. В. Антоненко, завідувач відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Дон обл ІППО. Питання щодо необхідності оптимізації мережі закладів освіти, яка зумовлена демографічною ситуацією в Україні, розкрила Г. О. Щербиніна, методист відділу менеджменту освіти та педагогічних інновацій Дон облІППО. Методична служба в громаді є центром освітніх перетворень. Саме методист покликаний стати провідником сучасного вчителя, який володіє новітніми ІТ-технологіями, формами та методами навчання, компетентнісним підходом тощо. Саме це питання було розкрито Г. В. Гладковою, завідувачем відділу координації роботи методичних служб Дон облІППО.

Зокрема, були запропоновані різні моделі методичних служб в ОТГ, розкрито питання щодо розподілу обов’язків між методистами та органами управління, кадрової політики. Робота методичної служби як на рівні школи, так і на рівні міста не можлива без моніторингу якості освіти. Особливості сучасних інструментів моніторингу якості освіти, програмне забезпечення для управління проектами, європейські компетенції та системи їх вимірювання висвітлив С. Л. Фарін, завідувач відділу ЗНО моніторингу якості освіти Дон облІППО.

«Доторкнутись» та зануритись в атмосферу Нової української школи учасники змогли впродовж тренінгу «Нова українська школа – крок у майбутнє» під керівництвом Н. О. Капінус, завідувача відділу початкової освіти Дон облІППО, яка надала можливість управлінцям відчути на собі компетентнісно зорієнтований підхід у навчанні. А цифровий навчальний контент в ігровій формі, настільні дидактичні ігри, набори роздаткових матеріалів для учнів початкової школи продемонстрували представники ТМ «Розумники».

Також були висвітлені новинки художньої літератури Л. Дасів. Актуальності на сьогодні набуває створення в області інклюзивно-ресурсних центрів (ІРЦ). Нормативно-правова база, матеріально-технічне забезпечення, умови створення, кадрова політика в ІРЦ – ось той спектр питань, які висвітлила Т. В. Лопухіна, завідувач відділу спеціальної та інклюзивної освіти Дон облІППО. Крім того, були окреслені особливості інклюзивної освіти в школі.

Ефективність освіти залежить від спільної взаємодії батьків та педагогів, коли обидва суб'єкти усвідомлюють: тільки спільними зусиллями можна створити умови для розвитку та виховання дитини, допомогти їй у набутті необхідного соціального досвіду. Головна умова взаємодії цих двох суб'єктів – батьків і педагогів – вичерпне уявлення про зміст виховної діяльності один одного.

Педагог має знати, з якої сім'ї прийшла в заклад кожна дитина, який склад цієї сім'ї тощо, адже це зробить взаємодію педагога та батьків учнів більш осмисленою, результативною. Саме таку місію для себе визначили освітяни в секції «Новітні форми роботи освітньої установи з батьками», яку провела Є. В. Афоніна, методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Дон облІППО.

Педагогіка партнерства – одна з провідних ідей НУШ. Вона має базуватися на демократії, співпраці всіх суб’єктів та об’єктів освітнього процесу, взаємоповазі та підтримці один одного.

Упродовж тренінгу «Основні навички ненасильницького спілкування», який провела методист відділу соціально-психологічного супроводу розвитку особистості Дон облІППО Н. В. Міщенко, учасники більш глибоко усвідомили це питання, перейнявши на себе ролі батьків, педагогів та учнів, які вміють ефективно спілкуватися. Не менш важливим питанням є конструктивні методи вирішення конфліктів у громадах, яке висвітлив Б. В. Стешенко, викладач кафедри управління та адміністрування Дон облІППО.

Неабияке зацікавлення викликав у присутніх досвід роботи опорної Іллінівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Іллінівської сільської ради Костянтинівського району. Директор школи С. І. Бурдун презентувала присутнім сучасне освітнє середовище, оновлену матеріально-технічну базу закладу, висвітливши й фінансову складову питання. Досвідом роботи створення освітнього середовища в навчально-виховному комплексі розповіла Г. В. Шередека, директор НВК «Гімназія із загальноосвітньою школою І ступеня» м. Костянтинівки.

Під час feedback-у, що пройшов наприкінці конференції, учасники кожної секції змогли поділитися враженнями від почутого й побаченого, висловити побажання щодо тем наступних зустрічей, визначити недоліки. Лунали слова подяки організаторам, гостям, спікерам. І керівники органів управлінь освітою, і завідувачі методслужб, і директори опорних шкіл наголосили, що конференція була інформативною, динамічною, емоційно насиченою та змістовною; висловили побажання щодо більш частих подібних зустрічей. Департамент освіти і науки Донецької ОДА, Донецький облІППО, заклади освіти Донецької області щиро дякують Донецькому відокремленому підрозділу установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» за вагому допомогу у проведенні конференції «Досягнення, відкриття та шляхи розвитку універсального освітнього простору ОТГ», плідну співпрацю та можливість разом розбудовувати Нову українську школу.

Слов'янськ новини освіта конференція
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
404 просмотра в августе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Проезжая часть в пределах Славянского района (от границы с Харьковской областью, минуя Славянск, до поворота на с. Никоноровка в направлении Бахмута) полностью отремонтирована. Трасса Киев-Харьков-Довжанский — самая длинная международная трасса Украины, имеет протяженность 856 км. До этого дорога требовала усиленного ремонта из-за значительных деформаций и разрушений. Существовала также опасность "сползания" дорожного покрытия  из-за продольных трещин.  "Т...
Культура
На будівлі центральної бібліотеки ім. Михайла Петренка з'явилася нова сучасна яскрава вивіска. "Твоя бібліотек@ згуртовує громаду" - такий напис тепер прикрашає бібліотеку, що знаходиться на площі соборній. Варто зазначити, що бібліотека брала активну участь і співпрацювала з організацією "МОМ" - Сприяння сталому розвитку та згуртуванню громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі. В рамках співпраці там регулярно проводились тренінги, націлені на згу...
Общество
Граждане Узбекистана почти 10 лет находились на территории Украины без соответствующей регистрации. Решается вопрос об их принудительном возвращении в свою страну. Во время проведения профилактической операции «Мигрант» участковые офицеры полиции вместе с сотрудниками из Государственной миграционной службы в поселке Рай-Александровка Славянского района обнаружили семью, в которой воспитывается несовершеннолетний ребенок, незаконно находится на территории У...
Экология
В конце июля жителям Славянска объявили, что в в рамках проекта "Создания рекреационно-оздоровительной зоны "У соленых озер" пляж на озере Вейсовом (в народе "детский пляж у церкви") закрывается на реконструкцию. Эта новость вызвала бурю негодования среди людей. Недавно Управление жилищно-коммунального хозяйство отчиталось, с чего начнется обновление пляжа. Первым делом планируется обустройство пешеходных и велодорожек, а также проведение внешнего водопров...
видео
В Славянске активно делают вид, что ремонтируют дороги и тротуары. Но проехавшись по отремонтированным асфальтным покрытиям люди понимают, что они не предназначены для передвижения на колесах. На некоторых новых тротуарах просто тяжело идти с коляской не перетрусив ребенка. Новый тротуар по улице Одесской сделан с нарушениями. По центру тротуара лежат канализационные люки. В одном месте бордюр просто лежит сверху люка. По улице Святогорской тротуар обрывае...
Общество
В следующем году планируется переезд детского хирургического отделения из Краматорска в Славянск. Это произойдет в связи с тем, что в нашем городе планируется открыть областную детскую больницу третьего уровня. Новость в тему: В Славянске начали восстанавливать здание психиатрической больницы Что касается сотрудников, то никого увольнять не собираются. У всех, кто изъявит желание работать в Славянске, будет такая возможность. Читайте также: В Славянск пере...
Власть
Ранее мы сообщали, что теперь аппаратные совещания в Славянске будут проводиться без активистов и жителей. На прошлой неделе прошло закрытое аппаратное совещание в новом формате. Однако активисты и жители, несмотря на запрет, все равно посетили его и попытались задать свои вопросы городскому голове, однако им это не удалось. На этой почве между общественниками и мэром города Вадимом Ляхом разгорелся скандал, в ходе которого он заявил, что вообще отменяет а...
Общество
Слов'янський об’єднаний міський військкомат проводить відбір кандидатів для вступу на факультет військової підготовки Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут”. В університеті здійснюється виховання і навчання офіцерів. Учнів набирають для навчання фахівців з радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військ та фахівців танкових військ інженерного профілю. Термін підготовки: офіцерів командного фах...
Общество
Недавно на сайте Единой системы местных петиций появилось обращение от одной из жительниц города с просьбой сделать пешеходные переходы по ул. Шнурковской. В связи с тем, что там недавно сделали новую дорогу, машины начали "гонять" по улице быстрее, из-за чего переходить проезжую часть стало небезопасно. На данный момент петицию подписало 10 человек из 250 необходимых. Вы тоже можете поддержать обращение по ссылке. Читайте также: В Славянске по ул. Шелкови...