• Головна
  • Відпочинок у Слов'янську на воді. Як самостійно врятувати потопаючого
10:07, 31 травня 2018 р.

Відпочинок у Слов'янську на воді. Як самостійно врятувати потопаючого

Відпочинок у Слов'янську на воді. Як самостійно врятувати потопаючого

Розпочинається сезон відпочинку на пляжах і корорті. У всі часи під час розваг на воді треба бути вкрай обережним. Миттєва необачність може коштувати життя.

Люди звикли, щоу кіно під час небезпеки людина починає кричати і розмахувати руками. Однак потопаюча людина буде боротися за ковток кисню, тому не закричить. А її безладні рухи і спроби вхопитися за що-небудь будуть приховані водою.

Запам'ятайте, якщо людина тоне:

1. Вона не кричить.

2. Її рот знаходиться на рівні води, а голова задерта.

3. Вона часто вдихає і видихає, вода заливається їй у рот.

4. Її голова знаходиться низько у воді.

5. Рухи рук нагадують не гребки, а спроби вхопитися за щось.

6. Погляд не зосереджений на одному предметі.

7. Волосся закриває обличчя, але людина не поправляє його.

8. Вона майже не рухає ногами і знаходиться в вертикальному положенні в воді.

Якщо ви спостерігаєте ці ознаки у плаваючого, то у вас є від 20 до 60 секунд, щоб врятувати жертву. Інакше людина повністю піде під воду.

У потопаючої дитини поведінка така ж, як і у дорослого: закинута голова, борсання руками. Але є кілька сигналів, які допоможуть зрозуміти, що з дитиною щось не так:

1. Тиша. Зазвичай, коли діти купаються або граються у воді, вони кричать. Якщо дитина затихла, то перевірте, чи все в порядку.

2. Спливають надувні круги і матраци. Якщо ви помітили порожній надувний круг чи нарукавники - озирніться навколо. Можливо хтось із дітей вислизнув з них у воду і йому потрібна допомога.

3. Пам'ятайте, що дитина може потонути навіть у ванній. Не залишайте дітей без нагляду поруч із водоймами.

Як самостійно врятувати потопаючого

1. Розраховуйте свої сили. Якщо ви видихнетеся, то швидше за все загинете обоє.

2. Підпливайте до потопаючого ззаду, не давайте йому схопитися за вас і знерухомити.

3. Якщо потопаючий схопив вас за руки, ноги чи голову, постарайтеся відразу ж звільнитися. Наприклад, якщо потопаючий схопив вас за руки, поверніть їх проти напрямку великих пальців потопаючого і рваніть на себе, Якщо не вдається, спробуйте вирвати руки за допомогою перекиду під водою.

4. Навіть якщо ви намагаєтеся звільнитися від захвату потопаючого, будь-який поштовх людини має направляти потопаючого вгору.

5. Якщо не вдається відразу звільнитися, не витрачайте свої сили, вони ще знадобляться. Відпливайте від потопаючого на невелику відстань. Щоб відплисти, упірніть глибше і пливіть під водою - потопаючий швидше за все вас відпустить. Перевівши подих, спробуйте знову підпливти до людини зі спини.

6. Є кілька способів, як тримати потопаючого, щоб не потонути самому. Перевернути потопаючого на спину, взяти його під пахви або за голову в районі вух і тягнути до берега, працюючи ногами. Або пропустіть свою руку через його пахву, цієї ж рукою візьміть його за підборіддя і вільною рукою гребіть до берега.

7. Головне під час транспортування тримати голову потопаючого над водою. Як тільки людина почне отримувати кисень, його рефлекторні хапання можуть припинитися.

Правоохоронці попереджають всіх відпочиваючих на водоймах міста та району про заходи безпеки під час відпочинку біля водойм. Особливо це стосується дітей.

Під час минулорічного літнього періодуна території Словянської оперативної зони було зафіксовано ряд нещасних випадків на водоймах, які закінчились загибеллю відпочиваючих - серед них, на жаль, були і неповнолітні.

Поліція звертається до всіх громадян та нагадує про необхідність дотримуватися правил безпеки на воді.

Малолітніх дітей не можна залишати одних біля водойм, а дітям - старшокласникам слід заборонити купатися в глибоких водоймах і в місцях, не відведених для купання, без контролю дорослих.

Ні в якому разі не можна пірнати в незнайомих місцях – на дні можуть виявитися притоплені колоди, камені і корчі. Також не можна плавати в заболочених водоймах і там, де є водорості і тіна.

Не соромтеся кликати на допомогу у разі виникнення небезпеки для життя, але пам'ятайте, що ні в якому разі не можна подавати знаки хибної тривоги з пустощів і бажання розіграти товаришів.

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #вода #спасіння #потопання #життя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...