• Головна
  • Без порушень і зі значним відривом. Як пройшли вибори Президента України у Слов’янську
12:30, 24 квітня 2019 р.

Без порушень і зі значним відривом. Як пройшли вибори Президента України у Слов’янську

Без порушень і зі значним відривом. Як пройшли вибори Президента України у Слов’янську

Вибори Президента України у Слов’янську

21 квітня пройшов другий тур виборів Президента України. Країна обирала між двома кандидатами: Володимиром Зеленським та Петром Порошенком. У порівнянні з минулими роками, Донецька область активно брала участь у голосуванні. Серед міст, які зробили свій вибір - Слов’янськ.

За даними ЦВК у Слов’янську у виборах Президента України взяли участь 59,68% виборців. Це 75 тисяч 243 людини. Зі значним відривом більшість голосів отримав Володимир Зеленський. 65 тисяч 447 виборців надали перевагу цьому кандидату. Це складає 86,8%.

За Петра Порошенка проголосувало 7 тисяч 956 слов’янців. Це 10,57% виборців.

100% протоколів по Слов’янську було оброблено вже зранку 22 квітня.

Всього по 47 територіальному виборчому округу, в який входить Слов’янськ, Слов’янський та Олександрівський райони, працювало 114 виборчих дільниць. За інформацією прес-секретаря Слов’янського відділу поліції Марії Тюріної, під час голосування порушень виборчого законодавства не було зафіксовано.

Чим відрізняються ці вибори від інших

Слов’янськ - місто, з якого у 2014 році почалося захоплення проросійськими бойовиками територій Донбасу. І сьогодні можливість обрати Президента України у місті - це показник демократії та свободи людей, які були звільнені від окупації.

Тоді, у 2014 році, під час позачергових виборів Президента України, частина Донецької області не брала участь у голосуванні через бойові дії. Всього по Донецькій області проголосувало трохи більше 15 % виборців. Зі Слов’янського та Олександрівського районів тоді проголосувало близько 5 тисяч людей.
У цей раз кількість тих, хто прийшов зробити свій вибір, значно зросла.

У виборах 2010 року Слов’янськ активно підтримував кандидата в Президенти Віктора Януковича. Тоді по Слов’янську і Слов’янському району він отримав підтримку більше 75% виборців. У 2019 Володимир Зеленський отримує навіть більше.

Як зазначають спостерігачі і представники виборчих комісій, люди стали активніше брати участь у голосуванні. І, у порівнянні з попередніми роками, молодих людей на вибори приходить набагато більше.

Враження від другого туру виборів

Про те, що молодь активно включилася у виборчий процес, розповіла Любов Арсененко - спостерігач від Українського центру демократичного суспільства на одній з виборчих дільниць у Слов’янську. Жінка вже неодноразово виступала спостерігачем під час виборів.

“Я вже багато разів була спостерігачем. Мені подобається брати участь у виборах, бути в центрі подій, бути небайдужою. Люди сьогодні активно йдуть голосувати. При чому, як молодих багато, так і на милицях люди у віці приходять. Є різниця у порівнянні з минулими виборами. Раніше люди були байдужі. А зараз увімкнулися. Люди хочуть змін, тому багато хто йде голосувати”, - розказала Любов Арсененко.

Ажіотажу на дільницях не було. Черги в кабінки для голосування також не спостерігалося, проте потік людей завжди зберігався. Приходили сім’ями, компаніями.

Незважаючи на відвідуваність у 59,68%, деякі мешканці Слов’янська вважають, що це маленький відсоток. Андрій Хряков був членом комісії під час виборів. Розказав, чому вирішив брати участь у голосуванні, як сам обирав того, за кого буде голосувати:

“Пішов на вибори, бо можу. Явка людей 50%-60%. А потім жаліються, що керівництво їм не подобається. Обирав довго, за кого голосуватиму. Читав передвиборні програми, але не дуже їм довіряю. Все одно лотерея буде. А від виборів нічого не очікую, немає сенсу у цих сподіваннях”, - поділився активний учасник виборів у Слов’янську.

Поділилася думками щодо своєї участі у виборах мешканка Слов’янська Оксана Мамедова:

“Ходити на вибори - це мій громадянський обов’язок. Я не хочу, щоб хтось за мене робив вибір. Кандидата обирала за програмою, за досягнення і поточну діяльність, за знання в політиці, дипломатичність, розум та кваліфікацію. Вірю в те, що наша країна витримає будь-якого Президента. Все у нас буде добре”.

Сергій Стоян - мешканець Слов’янська, який пішов на вибори, щоб проголосувати за свого кандидата:

“Я пішов на вибори, бо мені не байдуже майбутнє нашої країни. Також мені важливо, яка людина буде правити Україною. Перед тим, як обрати свого кандидата в Президенти, я ознайомився з біографією більшості з них, ознайомився з їх діяльністю. Сподіваюсь, що обіцянки та плани передвиборчої кампанії того кандидата, якого я обрав, не залишаться порожніми. Сподіваюсь, що в країні дійсно відбудуться зміни, які ми всі зможемо відчути ”.

Проте, серед мешканців Слов’янська були різні враження від кандидатів, що увійшли до другого туру Президентських виборів. Деякі мешканці міста, кандидат яких не пройшов у другий тур, відкрито говорили, що не підуть голосувати, або зіпсують бюлетень.

Сталися сварки і розколи серед патріотично налаштованого активного осередку міста. Через несприйняття одного чи другого кандидатів, люди, які раніше спільно проводили патріотичні заходи, волонтерську роботу, спілкувались і мали однакове бачення на майбутнє України, перестали спілкуватися взагалі.

Думка експерта

Щодо вибору містян, а також самого процесу голосування висловився представник громадської організації “Сильні громади” у Слов’янську Денис Бігунов.

“Такий результат у Слов'янську, на мою думку - це результат, який можна пояснити двома аспектами. Загальноукраїнською і локальною складовою. Загальноукраїнська складова - це загальний феномен Зеленського по всій країні, і Слов'янськ тут - не виключення. Адже рейтинг Зеленського - це як його особистий рейтинг, так і рейтинг серіалу "Слуга народу", так і антирейтинг Петра Порошенка, так і те, що кожен бачив у Зеленському своє - адже за нього голосували і ліві, і праві, і центристи, і прозахідні, і проросійські виборці.
Далі локальний аспект. У Першому турі Юрій Бойко набрав у місті 45% голосів виборців, Петро Порошенко - близько 10%. Решту голосів отримали інші кандидати. Так от, у другому турі для консервативного електорату Бойка, очевидно, просто незрозумілі месседжі Порошенка, вони досить далекі від сприйняття цих месседжів, і ці люди (у нас близько 60 000 пенсіонерів на 115 000 населення) відповідно проголосували за Зеленського, як за альтернативу незрозумілому Порошенку, і як привабливе нове обличчя, яке обіцяє не красти та служити народові. Відповідно, виборці решти кандидатів першого туру проголосували за Зеленського, як за надію на зміни та проти Порошенка, який не виправдав умовно патріотичних очікувань.

Що стосується процесу голосування, то я як офіційний спостерігач від ГО "Сильні громади" можу констатувати, що вибори відбулися вільно і демократично. Про це говорять члени комісій, працівники поліції, з якими мені вдалося поспілкуватися. Всі суб'єкти виборчого процесу, з якими я комунікував, всі констатують, що такої невимушеної та здорової атмосфери під час процесу голосування та підведення підсумків виборів вони не пам'ятають. Системно ніхто ні на кого не тиснув, кожен громадянин міг здійснити своє волевиявлення”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #вибори Президента в України #вибори 2019 #Петро Порошенко #Володимир Зеленський
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...