• Головна
  • У Києві відкрили фотовиставку до Дня звільнення Слов’янська та Краматорська
12:19, 2 липня 2019 р.

У Києві відкрили фотовиставку до Дня звільнення Слов’янська та Краматорська

У Києві відкрили фотовиставку до Дня звільнення Слов’янська та Краматорська

"Повертаємо своє" – під таким гаслом в Україні стартувала інформаційна кампанія до п'ятиріччя визволення окупованих міст Донбасу. Програму заходів презентували Інститут національної пам'яті та Національний музей історії України у Другій світовій війні. У межах кампанії відкрилася фотовиставка до Дня звільнення Слов’янська та Краматорська.
Заплановані також презентації документальних фільмів, відкриття виставки артефактів та меморіальних дощок загиблим у російсько-українській війні, повідомляє "5 канал".

До п'ятої річниці визволення міст на сході України в центрі столиці презентували 16 фотографій під гаслом "Повертаємо своє". На світлинах зображені п'ять міст під час їхнього повернення під контроль українській армії.

Зруйновані терористами будівлі, блокпости, які після втечі залишали російські найманці, діти на українській техніці та обличчя військових, які звільняли українські міста – все це на презентованих фотографіях.

У Києві відкрили фотовиставку до Дня звільнення Слов’янська та Краматорська, фото-1

На виставці присутні й військові, і ветерани. "Пісня" на схід вирушив з Майдану. Був сотником. У березні 2014-го разом із побратимами зрозумів, що починається війна. Із сотника він перетворився на командира взводу і під керуванням генерала Кульчицького вирушив на схід – під Слов'янськ.

Військовослужбовець згадує: "Ми просто навколо Слов'янська загнали сепаратистів всередину. І виснажували їх, оточували їх, допоки вони самі не почали втікати".

Також "Пісня" пригадує, як місцеві у Слов'янську раділи звільненню: "Я тоді якраз і побачив визволений Слов'янськ, побачив людей, побачив, що там сталося. І ви знаєте, сама злість пропала. Я побачив людей бідних, які просто попали в біду. Де не повернешся, тобі люди махають. Машиною чи на броні їдемо – махають. Настільки весело було. Настільки масово і настільки приємно".

Бої за Слов'янськ, Краматорськ і Бахмут – тодішній Артемівськ – точилися три місяці. Саме в перші дні липня 2014-го їх вдалося звільнити. Наприкінці того літа сюди перекинули підрозділ, у якому служив Олександр Терещенко. Тоді – військовий 79-ї бригади, а нині – заступник міністра у справах ветеранів.

Сміється: "Досі не можу забути відчуття, коли ми їхали на БТРах з українськими прапорами, і коли бабусі нас виходили хрестили, діти махали. Пам'ятаю, як один чоловік біг з кавуном, доганяв БТР і таки закинув нам того кавуна".

"Повертаємо своє" – під таким гаслом в Україні стартувала інформаційна кампанія до п'ятиріччя звільнення окупованих міст Донбасу. Окрім фотовиставки заплановані презентації документальних фільмів, відкриття виставки артефактів, меморіальних дощок загиблим у російсько-українській війні та музею "Спротив українського Донбасу" у Дружківці, що на Донеччині.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Краматорськ #День звільнення #Донбас #війна на Донбасі
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...