• Головна
  • Катастрофа МН-17. Роковини трагедії
14:34, 17 липня 2019 р.

Катастрофа МН-17. Роковини трагедії

Катастрофа МН-17. Роковини трагедії

5 років тому, 17 липня 2014 року, російським зенітним ракетним комплексом "Бук” неподалік села Грабове Шахтарського району Донецької області було збито пасажирський літак "Boeing” 777 авіакомпанії "Malaysia Airlines”. В результаті трагедії загинуло 298 осіб. Серед них було 80 дітей.

Першими в той день про падіння літака повідомили підконтрольні бойовикам ресурси, заявивши, що був збитий український транспортний літак АН-26. Пізніше, коли з'ясувалося, що літак був пасажирським, практично всі повідомлення були видалені з мережі.

19 червня в Нідерландах Спільна слідча група з розслідування збивання малайзійського літака «Боїнг-777» назвала підозрюваними у справі трьох росіян і одного українця. Це Ігор Гіркін (прізвисько «Стрільців»), Сергій Дубинський (прізвисько «Похмурий»), Олег Пулатов («Гюрза» і «Халіф») і Леонід Харченко (громадянин України).
Європейський союз закликав Росію визнати свою відповідальність за катастрофу малайзійського рейсу MH17 і почати співпрацю зі слідством.

Катастрофа МН-17. Роковини трагедії, фото-1

17 липня 2014 року літак "Boeing”777-200ER, бортовий номер 9M-MRD, виконував регулярний рейс MH17 з Амстердама (Нідерланди) до Куала-Лумпура (Малайзія). Вилетів з Амстердама о 13:30 за київським часом. Зв’язок із літаком перервався близько 16:20. Рештки літака впали поблизу села Грабове Шахтарського району Донецької області. Вони були розкидані по території площею понад 15 км².

Більшість жертв авіакатастрофи були громадянами Нідерландів, також серед загиблих були громадяни Малайзії, Австралії, Індонезії, Великобританії, Німеччини, Бельгії, Філіппін, Канади і Нової Зеландії. Серед пасажирів було 80 дітей. Всі загинули.

Ця трагедія була однією з наймаштабніших за останні часи. 

Для розслідування трагедії була створена міжнародна Спільна слідча група (Joint Investigation Team, JIT), до складу якої увійшли прокурори і представники правоохоронних органів Нідерландів, Бельгії, Австралії і Малайзії, України, а також представники Євроюсту. Експерти встановили, що МН17 був збитий ракетою серії 9M38, випущеною з самохідної вогневої установки «Бук» з сільськогосподарського поля в районі селища Первомайське, яке в той момент було під контролем проросійських бойовиків. Також було встановлено, що самохідна вогнева установка «Бук» була доставлена ​​в Україну з Російської Федерації. Після того, як вона була використана для атаки на МН17, установку повернули на територію РФ.

Сьогодні п’ята річниця трагедії. У світі вшановують пам’ять загиблих і вимагають покарати винних у загиблелі людей. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Дружківка #Костянтинівка #новини #МН-17 #Боїнг-777 #окупація Донбаса
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...