13:31, 26 липня 2019 р.
Подорожувати Україною. Цікаві місця, куди можна поїхати у відпустку
Не всі можуть собі дозволити провести тижні на морі. Але відпустку хочеться провести в якомусь цікавому місці, при цьому, не витрачаючи багато грошей. Ми підібрали найцікавіші та найяскравіші місця нашої країни, які можна і треба відвідати.
Озеро Синевир
Синевир - найбільше гірське озеро в Україні, а сформувалося воно понад 10 тисяч років тому. Місцеві жителі неофіційно називають його "Морським оком" Карпат через незвичайну форму. А ще із назвою озера пов'язана красива, але сумна легенда. Згідно з нею, жила тут красива молода дівчина на ім'я Синь та хлопець на ім'я Вир, які палко покохали одне одного. Озеро отримало назву на їх честь. Вода символізує сині очі дівчини, а острівець — місце, де загинув Вир.
Синевир - своєрідна візитка України. Воно знаходиться в первозданних лісах Закарпаття, на вершині гори Озірна. Озеро дуже глибоке й чисте, з крутими схилами берегів, порослих ялівцем та буком. Тут можна стати табором із своїм наметом або оселитися у кемпінгу.
ТОП-10 прикольних місць для відпустки в Україні (ФОТО) - фото 11
Де розважитися: можна скупатися в гірській річці Теребля, а в серпні в тутешніх місцях повно грибів і ягід.
На що подивитися: гуляти лісом та коло озера.
При цьому декількох днів вам цілком вистачить, щоб насолодитися красою української природи. Тому це непоганий варіант для відпочинку на декілька днів. Особливо цікаво буде тим, хто любить жити в палатках на самісінькій природі.
Для того, щоб потрапити до озера, треба спочатку зі Слов’янська доїхати о Київа або Західної України (Івано-Франківськ, або Львів). Вже звідти прямуватимуть автобузи і поїзди поближче до потрібного нам місця.
Доїхати до залізничної станції Воловець, а з неї маршруткою до Міжгір’я, звідти — до села Синевирська Поляна, від якого до самого парку "Синевир" та озера залишиться кілька кілометрів. Подолати цей шлях можна пішки, це забере у вас приблизно півтори години. Також можна доїхати до міста Хуст, з нього — до Міжгір’я, а далі — до Синевирської Поляни.
Чигирин-Суботів-Холодний Яр
У цих місцях зароджувалося козацтво. Тут знаходиться перша козацька столиця — Чигирин — столиця держави Богдана Хмельницького. Тут і тихий Суботів — маєток і могила великого Хмельницького. Холодний Яр — один із найнезвичайніших історико-культурних ландшафтів України, можливе місце падіння гігантського метеориту, повне історичних таємниць, драм і трагедій.
Подорож цими місцями дійсно можна назвати туром вихідних днів.
Перед нами постає Чигирин - столиця часів Богдана Хмельницького, де можна відвідати відтворену резиденцію гетьмана, археологічний музей з великою колекцією козацької і турецької зброї, елементів побуту, а також Замкову гору - відтворену цитадель.
У Суботові зазвичай оглядають Іллінську церкву-усипальницю (+1653), де був похований сам гетьман Хмельницький. А також типовий для 17 віків шляхетський оборонний двір.
І, звичайно, одна з головних святинь Української духу і центр повстанського руху початку 20 ст. - Холодний Яр. Саме це місце породило відому мету українців - "Воля України або смерть". Саме в цих місцях знаходиться одне з найстаріших дерев Європи - дуб Максима Залізняка, якому вже понад 1000 років. Тут знаходиться озеро, в якому, за переказами, святили ножі гайдамаки, а також Мотронинський монастир.
Для того, щоб відвідати ці місця, вам треба добратися до Черкащини. Туди можна добратися через Київ. Спочатку доїхати до столиці України, а вже звідти шукати необхідну вам локацію.
Дземброня
Говорячи про відпочинок, не можна не згадати про Карпати. Але обмежимося лише одним місцем. Село Дземброня, що в Івано-Франківській області, здатне вразити з першого погляду. Воно розташоване на крутих схилах Чорногірського хребта та вважається одним із найвисокогірніших в Україні. Дземброня може стати чудовим місцем для відпочинку, оскільки практично відрізана від цивілізації. На території села проживає до 300 людей, тому усамітнитися ніхто не завадить.
Відпочинок в Дземброні запам’ятається надовго. Це найвищий регіон в Україні, це місце ще не встигло стати заангажованим серед туристів. Тут можна побути наоднині з природою і самим собою. Побачити мольфарів, гуцулів, давні звичаї місцевих жителів, які перейшли у наш час. Тут можна займатись рафтингом по річці “Чорний Черемош”, Піднятись на найвищий хребет українських Карпат — Чорногора. Сходити до колишньої обсерваторії на горі Піп-Іван, що діяла в 1938-1941 рр.
Окрім цього, тут знаходиться сироварня. Місцевий чоловік на полонині в будиночку варить чудовий карпатський сир. Ціни у нього не високі, а сир дуже смачний. Деякі туристи спеціально піднімаються в гори саме через Дземброню, щоб по дорозі купити сиру.
Саме в Дземброні бували Василь Стефаник та Леся Українка. А ще ці місця надихнули Сергія Параджанова зняти фільм “Тіні забутих предків”.
У Дземброні збереглися давня культура, національні традиції, унікальні звичаї та обряди, які по-своєму сприяють розвиткові туристичного потенціалу краю.
Як правило в Дземброні туристи зупиняються в приватному секторі. Ціни тут різні, все залежить від вашого гаманця. Найдешевшу садибу можна зняти за 100 грн з особи. Вибір готелів тут набагато менший. На території села є всього один готель під назвою “Білий слон”. Ціни тут від 160 грн. Але радимо завчасно уточнити наявність міць. В розпал сезону буває таке, що всі номера зайняті.
Під час планування подорожі слід враховувати, що розташована Дземброня далеко від центральних доріг та розв’язок і, відповідно, дістатися сюди непросто. Найближчі населені пункти — села Бистрець та Ільці. Якщо їдете власним автомобілем, врахуйте не тільки якість доріг, а і серпантин. Якщо збираєтесь подорожувати громадським транспортом — купуйте квитки на потяг заздалегідь. Найпростіше дістатися прямим потягом до Івано-Франківська зі Слов’янська, звідти доїхати на місцевих маршрутках до Верховини і пересісти на маршрутку до самої Дземброні.
Шацькі Озера
Через свою красу та кришталеву воду Шацькі озера отримали назву "Блакитні очі Волині", і дійсно, вони — це прикраса України. Складається поозер'я із 30 озер, найбільшим із яких є Світязь. Відпочивальники приїжджають сюди із усіх куточків України насолодитися чистим повітрям, сосновим лісом та кришталевою водою, яка, між іншим, збагачена гліцерином та сріблом. Найулюбленіше із усіх озер, звісно — Світязь.
Цей куточок України – найкраще місце для спокійного, тихого відпочинку на лоні озерної природи. Шацькі озера прекрасні і дивовижні, але повною мірою відчути їхній затишок можна, лише віддалившись від шуму. А місце є популярним серед туристів. Тому ми радимо вам обирати менш людні місця, які, не поступаючись красою Світязю (а деякі є навіть гарнішими), подарують вам найкомфортніші, найприємніші незабутні літні дні.
Як відомо, цей Національний природній парк складається з 24 унікальних озер. До речі, Шацькі – це простонародна їх назва. Насправді, кожне має свою романтичну назву: тут і Луки, і Озерце, і Кримне, і Чорне… Вода в озерах не тільки дуже чиста, але й трохи мінералізована. Говорять, що її можна спокійно пити, навіть не очищаючи.
Основними місцями відпочинку на Шацьких озерах стали три водойми:
- озеро Світязь — село Шацьк, село Світязь, село Пульмо;
- озеро Пісочне — село Мельники і Гаївка;
- озеро Пулемецьке — село Пулемець.
На території самих Шацьких озер є багато розваг і для дорослих, і для дітей: різноманітні екскурсії, катання на велосипедах, катамаранах, дайвінг, надувні гірки, навіть є аніматори. Також можна вирушити на прогулянки до найближчих околиць, наприклад, Луцька, Олики (там є замок) чи Зимного (а тут один з найдавніших в Україні жіночий монастир та дуже давнє городище).
Найлегший спосіб добратися до місця - потяг Слов’янськ - Львів. Звідти можна добратися до Ковеля, а потім із головного автовокзалу доїхати автобусом до Світязя. Плануючи таку відпустку, розраховуйте час, що ви проведете у дорозі.
На території Шацького національного природного парку функціонують чотири зони відпочинку — "Гряда", "Світязь", Урочища "Гушова" і "Пісочне". На берегах озера розташована велика кількість баз відпочинку, приватних котеджів і будинків, а також пансіонатів. Ціни тут різні і на будь-який гаманець. Але якщо приїдете з наметом – відпочинок вийде майже безкоштовним (сам кемпінг безкоштовний).
Вилкове. Українська Венеція
Невелике українське містечко Вилкове на півдні Одеської області називають українською Венецією. Цей маленький, але дуже мальовничий населений пункт розташований в дельті Дунаю, у місці впадання ріки в Чорне море.
Перше, про що слід знати охочим поїхати до Вилкового: дорога туди буде нелегкою. Добиратися від Одеси - близько 3,5 годин (зі Слов’янська йде прямий потяг), вартість проїзду на маршрутці становить близько 180 гривень. І хоча дорога місцями непогана, однак є просто жахливі відрізки, по яких доводиться, буквально, повзти. Найперше враження по прибутті у місто таке: нічого не дивує, звичайнісіньке собі містечко із приватними будиночками, ще радянськими побудовами та церквами. Попри те, що населення містечка невелике - близько 6 тисяч осіб, храмів тут цілих три. І один із них по-справжньому старообрядний: до нього не можна заходити з оголеними частинами тіла та фотографувати.
Незвичайність міста полягає в тому, що стара його частина розташована на воді. Тому вулицями в місті слугують канали, якими переміщаються переважно на місцевих "гондолах" і моторних човнах, що є найпопулярнішим транспортом у місті.
Канали, звані єриками, у Вилковому неширокі - всього 1-2 метри завширшки, вони займають до половини території міста, і по каналах на човні можна потрапити в будь-яку його частину.
Більшість місцевих баз відпочинку розміщено ближче до Дунаю, і вони практично нічим не відрізняються від будь-яких інших морських місць для туристів в Україні. Гостям тут, в основному, пропонують двоповерхові будиночки із невеличкими 2-3-місними номерами. Правда, цінову політику важко назвати ліберальною - ціни тут трохи «кусаються». Але, враховуючи те, що туди ви поїдете не довше ніж на декілька днів, це не сильно ударить по гаманцю.
Унікальність Вилкового полягає ще і в тому, що більшість населення міста складають старовіри - липовани. Селище тут у середині ХVII століття заснували донські і запорізькі козаки, переслідувані царською владою за релігійними та політичними мотивами, і змушені тікати на Дунай. В ті часи територія дунайського гирла належала Османській імперії, яка дуже прихильно поставилася до невірних.
Окремо варто згадати і про основні заняття місцевих жителів. Їхні городи знаходяться в основному на островах, до яких вони плавають на човнах. Добривом тут, як у стародавньому Єгипті, служить мул. Вилкове славиться своєю полуницею, яка родить тут практично круглий рік, а також знаменитим виноградом сорту "Новак". Цей сорт абсолютно унікальний, його смак не можна переплутати ні з яким іншим виноградом у світі, адже більше ніде виноград не росте на воді та мулі.
З цього винограду роблять не менш знамените чудове вино "Новак", яке одночасно і ніжне на смак, і має високий градус.
Місцеві жителі жартують, що вилковця, який скуштував вино "Новак", можна легко впізнати: щоб не впасти у воду з вузької кладки, він хитається тільки вперед-назад, а не вліво-вправо.
А які у вас улюблені місця відпочинку? Діліться своїми спогадами і вподобаннями.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:14
Вчора
19:22
Вчора
17:20
Вчора
14:01
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі