• Головна
  • П’ять років без домівки. Як переселенці облаштували життя у Святогірську
14:20, 8 серпня 2019 р.

П’ять років без домівки. Як переселенці облаштували життя у Святогірську

П’ять років без домівки. Як переселенці облаштували життя у Святогірську

У Святогірську, між баз відпочинку і шикарними готелями, існує пансіонат "Троянда". Раніше це місце було закинутим і нікому непотрібним. Ще раніше - це була чергова база відпочинку для туристів. А зараз там мешкають більше 100 людей переселенців.

Ще у 2014 році, коли на території Донбасу розпочалися бойові дії, а деякі міста Донецької та Луганської областей стали окуповані проросійськими бойовиками, туди приїхали жити перші внутрішньо переміщені особи. У кожного з них було своє життя, яке їм довелося покинути у гонитві за миром і спокоєм.

Вже тут, у Святогірську вони організували власну громаду, яка почала прилаштовувати базу відпочинку під місце, де люди можуть жити на постійній основі. Тоді територія "Троянди" знаходилася під арештом і влада міста дозволила людям там жити безкоштовно. З часом закинуті будівлі перетворили на справжні будинки.

Як розказав один з організаторів цієї громади переселенців Андрій Несговоров, сім’ї, які переїхали у Святогірськ, почали потрошку відлаштовувати собі побут. У цьому багато допомагали міжнародні організації. Проте багато чого люди робили і власними руками: фарбували стіни, встановлювали пластикові вікна і двері, займалися електрикою. За власні кошти почали купувати котли для того, щоб у людей була гаряча вода, техніку для кухні та пральні частково допомогли придбати різні міжнародні та українські організації. Частково люди купляли самі. Як зазначає Андрій, люди одразу об’єдналися для вирішення проблеми, не було такого, щоб хтось піклувався лише про себе.

Зараз пансіонат "Троянда" привели до ладу. Хоча, звичайно, це не заміняє людям власних будинків, які вони були змушені покинути. Проте всі вдячні і за це.

Наразі базу відпочинку викупив частний підприємець. До кінця року у них з переселенцями є договір про арендну плату. Тобто люди поки зможуть продовжувати проживати на території, скидуючись грошима, щоб платити арендарю. Але ситуація може змінитися. Наразі невідомо, чи подовжить власник договір. Тому люди знаходяться під ризиком виселення.

Андрій Несговоров додає, що є можливість викупити цю територію у теперішнього власника. Той не проти її продажу. Але, звичайно, грошей у самих переселенців на це немає. Наразі вони шукають організації, або людей, які б могли допомогти їм у придбанні цього пансіонату. Це б забезпечило спокійне життя більше ніж 100 внутрішньо переміщеним особам.

Олександра Пилипенко
Лідія Хаустова

Детальніше про пансіонат, його мешканців та проблеми переселенців дивіться у відеосюжеті:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #переселенці #новини переселенцям #База Троянда #Андрій Несговоров #як живуть переселенці
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...