LifeStyle
13:09, 1 лютого 2020 р.
Біоінженер, оператор роботів та консультант зі здорової старості. Які професії пропонує майбутнє
LifeStyle
Ви не замислювалися над тим, що більшість книжок жанру кіберпанк чи наукова фантастика вже морально застаріли чи стали реальністю?
Сучасну людину вже мало чим здивуєш, бо її життя дуже тісно пов’язане із «цифрою», технологіями, електронними послугами та дистанційним обслуговуванням. Процеси розвитку технологій настільки швидкі, що ми не завжди за ними встигаємо.
Але вже зараз роблять прогнози професій, які з’являться не через сотню років, а протягом якихось 10-20 років. Також можна помітити тенденцію, що у багатьох підприємствах та компаніях вже давно не шукають тих, хто виконує тільки одну функцію чи має одну спеціалізацію. Цінується універсальність, володіння декількома навичками та знаннями у перехресних галузях.
То що ж нас та наших дітей очікує у плані роботи? Ми зібрали перелік найцікавіших професій майбутнього.
Боінженер – професіонал у медицині, біології та технологіях, який буде вивчати детально властивості організмів та і бологічних систем для вирішення проблем та розробки нових продуктів.
Інженер кібернетичних протезів або медичний робототехнік – спеціаліст, який створюватиме органи, тканини, штучні кінцівки, екзоскелети, протези.
Біоінформатик – людина, яка буде «діставати» інформацію з ДНК, тканин та речовин живих організмів та розшифровувати її.
Оператор роботів – хтось повинен ними керувати, координувати, налаштовувати та обслуговувати. Це тільки питання декількох років.
Аналітик великих обсягів даних – не секрет, що зараз люди кожного дня обробляють стільки інформації, скільки не могли ще 50 років тому. Отже, і така професія необхідна.
Спеціаліст із сонячних технологій – десь сонячну енергію вже давно використовують, а десь – тільки починають. Але сонце – це дійсно безкінечне джерело енергії для електромереж.
Харчовий технолог буде шукати альтернативні джерела їжі, розробляти нові харчові продукти, покращувати властивості вже існуючих.
Архітектор віртуальної та доповненої реальності – зрозуміло, що людина буде розробляти ту реальність, в яку люди будуть виходити через цифрові технології. І дедалі вона буде ставати реалістичнішою.
IT-генетик допоможе спроектувати, як буде виглядати ще не народжена дитина. Буде виправляти виявлені недоліки ембріону. Тобто за «дизайнерською дитиною» без хвороб та недоліків звертатись до нього.
Біоетик. Обов’язково буде потрібен спеціаліст, який розбереться в етичних, юридичних та законодавчих тонкощах різних маніпуляцій із ДКН, штучним вирощуванням організмів і так далі.
Консультант зі здорової старості. Народжуваність у багатьох країнах падає, а літніх людей стає все більше. Тому такий консультант буде знаходити оптимальні рішення для організацій та приватних клієнтів.
Сіті-фермер в епоху тотальної урбанізації буде відповідати за розробку агропромислових проєктів по вирощуванню сільськогосподарських культур у містах, на дахах будівель, у теплицях.
Також читайте: Наномедик, сити-фермер и специалист по выращиванию органов: атлас профессий будущего
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:10
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:07, 11 грудня
09:20, 11 грудня
11:16, 10 грудня
18:52, 7 грудня
4
09:20, 11 грудня
live comments feed...
Коментарі