• Головна
  • Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти
15:11, 23 квітня 2020 р.

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти

Вже відомі переможці Бюджету участі Слов’янська 2020. Про них ми писали раніше. Переможцями стали три великих проєкти та два малих.

Читайте: "Політ як мрія" і спортивні майданчики. Які проєкти стали переможцями Бюджету участі Слов’янська 2020

Найбільше голосів набрав проєкт "Політ як мрія". Ми поспілкувалися з його ініціатором - Тарасом.

Ідея проєкту - облаштувати територію біля літака у центрі міста, а також привести до ладу сам літак. Як розказав автор проєкту, ідея відновлення літака - не нова. У минулому році інший чоловік подавав цей проєкт на Бюджет участі, але літак не був на балансі у міста, то ж зробити з ним щось було б неможливо. Літак забрали на баланс і у цьому році автором проєкту став інший чоловік. Разом зі своїм попередником, вони обмінялися ідеями і напрацюваннями, проаналізували плани, кошторис і подали "літак" на розгляд. 

Ідея сподобалася багатьом. Через карантин голосування за проєкти Бюджету участі 2020 проходило в електронному форматі.

Як розказав Тарас, набирати голоси допомагали близькі і знайомі. Були проблеми через те, що багато хто не знав, як віддати свій голос онлайн. Проєкт активно просували у соцмережах, тому з’являлися і "випадкові голоси" від незнайомців, яким просто подобалася ідея відновлення літака.

Також Тарас додав, що до голосування підключилися пілоти, а однодумців, які віддали свої голоси, стало удвічі більше.

Щодо реалізації, то тут залишається питання карантину. Адже, за правилами, реалізувати проєкт треба до кінця року. Але через карантин, можливо, правила будуть змінені. Гроші на проєкти будуть виділятися міськрадою.

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти, фото-1

Другий проєкт - "Містечко щастя" на Цілинному. Авторка проєкту Людмила розповіла про те, звідки взялася ідея створення "містечка" і як проходитиме реалізація.

Людмила розповіла, що у минулому році зусиллями місцевих жителів розчистили майданчик, самостійно поставили лавочки, встановили футбольні ворота і натягнули волейбольну сітку. Міськрада виділила горку, пісочницю і гойдалку.  Так, початок для майданчика був покладений. 

Після створення майданчика стало зрозуміло, що однієї гойдалки і горки для дітей мікрорайону мало. На майданчику влаштовувалися черги, щоб погратися. Футбольне поле завжди було "при ділі".

У цьому році прийшла ідея продовжити створення майданчика. Людмила брала у минулому році участь у Бюджеті участі і стала переможцем проєкту "Лазанка", тому мала досвід створення ідей. Було прийнято рішення стати автором проєкту Бюджету участі 2020 у Слов’янську.

Шлях був нелегкий, але небайдужі люди активізувалися. Всі три тижні голосування всі, хто як міг, долучалися до агітації: обтелефоновували рідних і знайомих, голосували, учасники проєкту одягали маски і рукавички і розповідали людям на вулицях про те, як голосувати через термінали чи комп’ютер. Адже через закритий ЦНАП все голосування проходило онлайн.

Багато хто говорив про те, що майданчиків дитячих дуже багато і авторка погоджується, але майданчиків багато у центрі міста. А для віддалених районів Слов’янська вони досі дуже потрібні. 

Через карантин в учасників Бюджету участі 2020 виникали сумніви, а часом і зневіра. Але організатори підтримували і запевняли у необхідності продовжувати боротьбу. Таким чином, руки не опустилися.

Щодо реалізації проєкту Людмила каже, що вірить у те, що їм вдасться облаштувати майданчик, але залишається питання часу. Всі чекають закінчення карантину. Вже після цього буде засідання, під час якого депутати мають виділити гроші на реалізацію проєктів-переможців. Авторка дуже сподівається, що реалізувати ідею можна буде у цьому році. Людмила думає над тим, щоб відмовитися від певних потреб проєкту, поступитися якоюсь сумою, щоб основа проєкту була реалізована. Можливо, щось можна буде перенести на наступний рік.

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти, фото-2

Третім серед переможців став проєкт XimikdrOm. Авторка проєкту Юлія поділилася історією виникнення ідеї і її реалізації.

Юлія розповіла, що ідею проєкту підкинули колишні однокласники дівчини. Було багато ідей, що зробити для молоді у мікрорайоні: футбольне поле, баскетбольний майданчик. Серед мешканців району провели опитування і багато людей говорили про скейт-простір. Звідси і з’явився проєкт. Керуюча мікрорайоном і бібліотека активно долучилися до створення проєкту для Бюджету участі 2020.

Голосувати агітували знайомих, зверталися просто до людей мікрорайону, говорили з перехожими, телефонували родичам, ходили навіть в магазини з інформацією. 

Після введення карантину авторка проєкту трохи засмутилася. У більшості вони орієнтувалися на авдиторію молоді 14 +. Це ті, хто вже має паспорт і можуть проголосувати за проєкт у ЦНАПі. Але карантин вніс корективи. Тому впевненості у перемозі зовсім не було. Але молодь почала підключати батьків і рідних, а сам проєкт став третім серед великих переможців Бюджету участі Слов’янська 2020.

Коли на проєкт вже будуть виділені кошти, спочатку займуться заливаням асфальту на майданчику. Вже коли буде готовий майданчик, почнуть встановлювати конструкції. До якого часу має бути реалізований проєкт, ще невідомо. Все буде вирішуватися вже після карантину.

Читайте: В Україні подовжили карантин

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти, фото-3

Першим серед малих проєктів став майданчик "Естафета поколінь". На перетині вулиць Індустріальна та Григорія Данилевського будуть створювати ігровий простір. На майданчику планують встановити спортивний інвентар, горки, відеоспостереження та зробити підсипку.

Автор проєкту Олександр розказав, що сам проживає у тому районі, тому як ніхто інший знає, на скільки потрібен той майданчик для дітей і дорослих. 

Олександр розповідає, як раніше на тому місці ще з дитинства вони з друзями облаштовували самостійно футбольні ворота. Бажання зробити там майданчик перейшло до чоловіка ще з минулих років. Вирішили не губити можливість і подали проєкт на Бюджет участі 2020. 

Назва "Естафета поколінь" має своє підґрунтя. Наразі усі сидять у гаджетах, каже Олександр. Майданчик має стати місцем, де збиратимуться усі, місцем, яке зможе оживити мікрорайон.

Це має стати командна робота для дітей і дорослих. Близькі і рідні підтримали ініціативу чоловіка. 

Два тижні проєкт дуже важко набирав голоси. Від інших проєктів він відставав десь на 300-350 голосів. Але це ще більше змотивувало агітувати і шукати підтримки. Знайомі допомагали. 

Точної дати початку реалізації проєкту Олександр не знає. Всі затримки пов’язані з карантином. Чоловік впевнений, що проєкти-переможці отримають гроші на реалізацію. Можливо, строки будуть пересунуті на наступний рік, але те, що ідеї будуть втілюватись у життя - це точно.

Як тільки гроші будуть виділені, буде створене планування землі, будуть заключатися договори з виробниками майданчиків. 

Варто зазначити, що проєкту допомагатимуть і інші. Один з депутатів погодився допомогти оснастити футбольне поле. Знайомі допоможуть безкоштовно забетонувати, зачистити і покрасити там, де необхідно.

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти, фото-4

У п’ятірку переможців увійшов ще один проєкт - SportsGround, який будуть реалізовувати на території мікрорайону "Східний".

Авторка проєкту Ганна розповідає, що ідея створити спортивний майданчик з’явилася вже давно. Спочатку цей майданчик намагалися зробити своїми зусиллями, долучали мешканців району. Потім в інтернеті побачили оголошення про Бюджет участі 2020 і разом з друзями і батьками вирішили подати заявку. Її прийняли.

Молодь хотіла встановити тренажери, щоб була можливість розвиватися фізично. У мікрорайоні Східний це буде перший такий спортивний майданчик. 

У деяких моментах авторам проєкту було дійсно важко. Голоси збиралися не так активно, як на те розраховували спочатку. Тоді молодь почала агітувати за свою ідею. Останні два тижні голосування молодь виходила у місто і біля банківських терміналів розповідали, як можна проголосувати за проєкт. 

Для початку реалізації молодь своїми зусиллями розчистить територію, на якій буде облаштований майданчик. А втілення проєкту почнеться вже пізніше.

Переможці Бюджету участі Слов’янська 2020 розповіли про свої проєкти, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Бюджет участі #переможці Бюджету участі #проєкт Бюджет участі #Бюджет участі 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...