15:14, 21 червня 2020 р.
Міжнародний день йоги: історія та традиції святкування
З 2015 року 21 червня у світі щорічно святкують Міжнародний день йоги, Україна - не виключення.
У 2014 році Прем'єр-міністр Індії Наредра Моді звернувся до Генеральної Асамблеї ООН із пропозицією відзначати 21 червня Міжнародний день йоги. Таку дату обрали не випадково - це найдовший день року у Північній півкулі, або день літнього сонцестояння. Для багатьох країн світу цей день має велике сакральне та містичне значення. Пропозицію встановлення такого свята підтримали усі 175 держав, які представлені в Генеральній Асамблеї.
Йога - одна з найстародавніших традицій Індії, яку зараз практикують мільйони людей в усьому світі. Вона відома, як мінімум, з 2 століття до нашої ери. Йога втілює у собі єдність душі та тіла, гармонію між думками та діями, а також між людиною та природою. Йога - це не тільки про фізичні вправи та практики, а ще й про правильне дихання, медитації та погляд усередину себе.
21 червня прийнято збиратися на колективні практики з йоги на відкритому просторі, посеред природи. У цей день до таких колективних занять приєднуються й ті, хто хоче теж займатись йогою, але не наважувався раніше. До карантину також влаштовувались різні фестивалі та інші тематичні святкування.
Минулого року на Соборній площі Слов'янська о 6 ранку також зібралися жителі, які захоплюються або серйозно займаються йогою, щоб провести особливе заняття на відкритому повітрі. Заняття полягало в тому, щоб виконати 108 асан "Привітання Сонця - Сур'я Намаскар".
Читайте: Славянск на площади приветствовал солнце
Цього року через пандемію масові святкування, заходи та заняття - під забороною. Але ніхто не заважає практикувати йогу вдома.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
19:10
Вчора
16:24
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
18:52, 7 грудня
10
13:36, 1 грудня
18:51, 7 грудня
09:20, 11 грудня
07:32, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі