• Головна
  • Операція "Новорічна ялинка 2021": на Донеччині будуть ловити зловмисників
17:07, 10 грудня 2020 р.

Операція "Новорічна ялинка 2021": на Донеччині будуть ловити зловмисників

Новина
Операція "Новорічна ялинка 2021": на Донеччині будуть ловити зловмисників

Державна екологічна інспекція у Донецькій області повідомляє, що розпочалася операція "Новорічна ялинка 2021".

Грудень - це той місяць, коли серед населення різко зростає попит на ялинки. Незважаючи на те, що частина покупців віддає перевагу штучним деревам, багато хто шукає соби живу "хвойну красуню".

Державна екологічна інспекція у Донецькій області повідомляє про посилення заходів державного контролю під час періоду заготівлі хвойних дерев у період підготовки до Нового року.

Відповідно до доручення Державної екологічної інспекції України від 25 листопада 2020 року №270, розпочинається виявлення незаконних рубок та перевезення новорічних ялинок; контроль за дотриманням правил торгівлі, законності реалізації та придбання новорічних ялинок на території Донеччини.

Інспекція попередила лісокористувачів, керівників ринків та торгівельних майданчиків, організаторів ярмарок про безумовне дотримання вимог природоохоронного законодавства. Зокрема лісокористувачі мають право відпускати хвойні дерева лише за наявності супроводжуючих документів та товарного клейма на спилі кожної ялинки. Дерево без клейма вважається зрубаним незаконно.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, на площах під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 2550 до 5100 грн.

Згідно з ст. 88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу - тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів (від 510 до 1700 грн.) доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

Збитки лісу після незаконних порубок нараховуються згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #екологія #екологічна інспекція #лісоруби #ялинки #дерева #Новий рік #торгівля #свято #зима
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...