• Головна
  • Як будувати плани на Новий Рік. Інструкція
Інструкція
18:12, 31 грудня 2020 р.

Як будувати плани на Новий Рік. Інструкція

Інструкція
Як будувати плани на Новий Рік. Інструкція

Новорічний період - ідеальний час для складання планів на наступний рік. Не лише тому, що енергетика у ці дні дуже сильна, але й тому, що більшість має довші ніж зазвичай вихідні. Собі можна нарешті приділити трохи часу.

Сенс складання плану на рік – прожити рік щасливіше, ніж без плану. План повинен вести нас по шляху щасливого життя. Підтримати наше зростання над собою. Розширити наші можливості і виростити уявлення про себе.

Є декілька варіантів, як правильно складати план на рік.

Ми вже розповідали, як підбити підсумки минулого року. Але мало хто знає, що при складанні нового плану дуже корисним буде проаналізувати минулий.

Корисно проаналізувати минулий рік у розрізі сфер життя.

Умовно їх виділяють 8 (це індивідуально, можна додати або прибрати сферу відповідно до вашого бачення):

  1. робота (кар’єра);
  2. сім’я (діти, чоловік);
  3. суспільство (ваша роль у суспільстві, ставлення до людей);
  4. здоров’я (спорт, відпочинок);
  5. хобі (таланти);
  6. навчання (розвиток сильних сторін);
  7. духовність;
  8. дохід, добробут.

Подумайте:

  • Що у вас вийшло, а що не склалося в кожній зі сфер?
  • Де був ваш фокус уваги?
  • Які сфери життя виявилися позбавленими уваги й чому?
  • Чи влаштовує вас такий стан і чому?

Будьте чесні із собою. Якщо цього не зробити, то повторюючи ці ж самі помилки, будете здивовано запитувати: «Чому ж мені не щастить?». Обов’язково подякуйте минулому року й порадійте всім успіхам (навіть найменшим). Зробіть висновки негативного досвіду й рухайтеся далі.

Пріоритетні напрями

На цьому етапі варто задуматися про життєві цінності. Нижче наведено орієнтовний список життєвих цінностей. Складіть свій список. Розставте пріоритети. Що ви ставите на перше місце? На друге?

  1. Сім’я;
  2. Діти;
  3. Здоров’я;
  4. Дохід (бізнес);
  5. Кар’єра;
  6. Друзі;
  7. Реалізація талантів і сильних сторін;
  8. Особистісний ріст;

Ті цінності, які отримали 1,2 і 3 місце — найактуальніші для вас на даному етапі та вимагають особливої уваги. Зауважте, цінності можуть змінюватися, так що не дивуйтеся, якщо в наступному році список ваших цінностей оновиться.

Під час визначення ваших цінностей переконайтеся, що це саме те, що ви цінуєте всією душею, що це відповідає вашим інтересам і вподобанням. Пам’ятайте про небезпечну пастку — вплив соціуму (друзі, суспільство, мода, реклама). Ваші життєві цінності повинні бути істинно вашими. Давайте, наприклад, розглянемо здоров’я. Усі знають, що здоров’я — це безумовна цінність кожної людини. На жаль, часто бізнес, сім’я або успіх ставлять на перше місце, здоров’я — на останнє. Але якщо ви не здорові, то у вас немає потрібних сил (енергії), щоби втілити задумане.

Враховуйте, що не можна бути максимально сфокусованим на всіх сферах одночасно. Поділіть вашу енергію пропорційно пріоритетам. Вибирайте найбільш важливе для вас на даному етапі життя. Подумайте, від чого можна відмовитися, чим можна пожертвувати або відкласти на потім? Розставляйте правильні акценти.

Якщо пріоритети визначені, переходьте до етапу складання цілей і шляхів реалізації.

Постановка цілей

Перед тим, як приступити до детального планування, сформулюйте основну мету або тему року (місяця). Це може бути риса характеру, яку ви хочете в собі розвивати, наприклад, «Рішучість». Або, ви можете свій наступний рік присвятити розвитку своєї справи й назвати рік «Бізнес». Таким чином, ви додатково фіксуєте увагу на тому, що для вас важливо.

На основі життєвих цінностей складіть глобальні цілі на рік. Глобальні цілі розбийте на менші. Внесіть їх у щомісячні, щотижневі, щоденні плани у вигляді завдань.

Логіка проста — у вас повинен бути образ того, чого ви хочете досягти через рік і розуміння, як це зробити. Ви повинні уявляти та відпрацьовувати в голові кожен крок, який веде до досягнення планів. Фіксуючи ці думки, мозок розуміє, що досягнення не таке вже і складне, як здавалося зі спочатку. Глобальні цілі поступово перетворюються в конкретні маленькі кроки. Це мотивує й дає енергію на втілення всього, що ви задумали. 

Наприклад: цінність Сім’я, глобальною метою на рік може бути — досягти або підтримувати гармонійні взаємини в сім’ї. Під цим розуміємо (уявляємо образ), що через рік у сім’ї будуть гармонійні відносини — діти не будуть лаятися, а стосунки з чоловіком стануть теплішими й довірливими.

Що для цього треба зробити? Які стоять завдання?
1. відвідати психолога;
2. прочитати спеціальну книгу;
3. приділити більше уваги дітям (спільні вихідні, поїздки за місто та ін.);
4. проводити більше часу з чоловіком без дітей.
Далі слід ці завдання записати в плани місяців, тижнів і днів.

Для досягнення цілей потрібно правильно визначити завдання, щоб уникнути зайвих дій. Перед тим, як щось робити, запитайте себе:

  1. Хто може мені допомогти?
  2. Які ресурси мені потрібні?
  3. Скільки часу це займе?
  4. Якими навичками та знаннями необхідно опанувати?
  5. Які дії необхідно зробити?
  6. Де я можу отримати необхідні ресурси, знання і зв’язки?

Зафіксуйте план

Перший крок до початку виконання плану — це фіксація плану. Використовуйте для цього те, що вам зручніше — додатки-планувальники для смартфонів, google-календар, паперовий записник. Можете комбінувати — наприклад, зробити колесо життєвого балансу на папері, а плани й завдання скласти в електронному варіанті (Excel, Evernote, Trello). Детально про ці електронні помічники можна почити в інтернеті.

Суть цього етапу — в розподілі підзадач у часі, складанні списків завдань на місяць, тиждень і день. Звичайно, ви не зможете розпланувати весь рік по годинах, але намітити загальний план і періодично повертатися до нього для уточнень — завдання посильне.

Зафіксований план дає можливість враховувати й контролювати досягнуті успіхи. Обов’язково записуйте всі свої проміжні успіхи — скинуті кілограми, подолані кілометри, зароблені гроші або прочитана книга — це все важливо. «Галочка» за виконання наміченого стимулює продовжувати в тому ж дусі та і просто піднімає настрій. Не забувайте про нагороду для себе за досягнення.

Для новачка головна мета складання плану – отримати досвід планування, закрити його на 100%, заслужено порадіти за себе і відчути верх над обставинами.

План на рік повинен бути гнучкий.

Щасливого і натхненного Нового року!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Славянск #новини #новости #будувати плани #як будувати плани
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...