• Головна
  • Літовський аналітик про Донбас. Велике інтерв’ю "Друкарні" з литовським політологом
09:50, 18 січня 2021 р.

Літовський аналітик про Донбас. Велике інтерв’ю "Друкарні" з литовським політологом

Літовський аналітик про Донбас. Велике інтерв’ю "Друкарні" з литовським політологом

"Волонтерство и взаимоподдержка может побороть авторитарный режим. Граждаское общество - очень важная часть этого процесса и в подконтрольных Украине территориях Донбасса развитие его очень важно".

Керівник осередку громадянського суспільства «Друкарня» у Слов‘янську Ігор Мічник та проєктний менеджер «Друкарні» з питань політичної партисипації та міжнародного обміну Артур Агеєвпоговорили з Альвідасом Медалінскасом - литовським політичним аналітиком, одним із засновників Sajudis (Національний рух за незалежність), міжнароднимекспертом з питань Донбасу в громадській організації “Донбаські ворота”, колишнім Головою Комітету у закордонних справах Сейму Литовської Республіки у річницю трагічних січневих подій 1991 року у Литві, коли мирні протести проти радянскої влади і за незалежність литовської держави переросли у трагедію. В результаті радянських військових дій загинуло 14 мирних жителів, понад 700 отримали поранення.

Під час цієї розмови прозвучало багато паралелей з протестним рухом 91-го року у Литві та Євромайданом 2013-2014 року. Пан Альвідас згадав, що тоді хвиля протестів демократичних сил на підтримку незалежності Литви прокотилась іншими країнами, що були у складі СРСР, зокрема, протести були і у Києві.

"Инструментом желания свергнуть власть на то время стало интердвижение. Интересно, что такое же интердвижение несколькими месяцами позже появилось и на Донбассе среди шахтеров, которые протестовали против коммунистической власти. Но движение это было не таким сильным как в Литве и в других частях Украины", - зазначив Альвідас.

Багатоговорили про рух Sajudis, який був створений після заходу, організованого за участі пана Альвідаса 3 липня 88 року, на яке зібралась тоді вся інтелігенція Литви і Вільнюсу. "Мы очень много находили контактов демократических организаций в других странах и благодаря этой взаимоподдержке о нас узнали и на Западе". Так, зокрема, почалась їх взаємодія з українським осередком "Руху" у Львові, створеним за аналогією Саюдісу.

Далі перенесли це на важливість створення громадянського руху і консолідації сил, Альвідас зазначив важливість громадянського суспільства і його об'єднання на підконтрольних Україні частинах Донбасу .

Західні країни не визнавали цю анексію Балтійських країн радянскою владою. Ісландія була першою, яка визнала незалежність Литви ще до повалення Кремлівського путчу у серпні 1991-го року.

"В январе 1991 года представители Украины появились в литовском парламенте и это то, как Литва поддержала Украину еще в первые дни Евромайдана и поддерживает сегодня. Когда я приезжаю в Восточную Украину и говорю, что я из Литвы, все воспринимают это позитивно".

Наразі Альвідас багато часу проводить у Донецькій області, зокрема, у Маріуполі, де є велика консолідація політологів. "Мариуполь я понимаю как очень важный город, связывающий города Донбасса и Приазовья".

Наприкінці розмовипоговорили про важливості економічного та культурного розвитку Донецької та Луганської областей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #новости #Славянск #Літва #аналітика #політологія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...