• Головна
  • Корисні поради: що робити, якщо розбив ртутний термометр
10:25, 30 січня 2021 р.

Корисні поради: що робити, якщо розбив ртутний термометр

Корисні поради: що робити, якщо розбив ртутний термометр

У сучасному світі без термометра не обійтися. Він є у кожному домі. Разом з тим зберігається і небезпека того, що його можна розбити. Ртуть з термометра є дуже шкідливою, тому треба знати, що з нею робити.

Рятівники ГУ ДСНС Донеччини нагадали, як правильно поводитися і що робити, якщо розбився ртутний тремометр.

Якщо термометр розбився в житловій кімнаті приблизно на 50 кубічних метрів, то при випаровуванні ртуті концентрація парів ртуті в кімнаті досягає 100 мг на кубометр, що в 30 тисяч разів більше гранично допустимої концентрації у житловій зоні.

Важливо знати, що ртуть випаровується при будь-якій плюсовій температурі, і чим у кімнаті тепліше, тим швидше вона перетвориться на пар.

У реальних умовах (з урахуванням вентиляції) при розбитті медичного термометра в кімнаті площею 12-18 м²  концентрація парів ртуті через кілька годин перевищує в 50-100 разів. Але і це не мало.

Тривале знаходження в кімнаті з такими концентраціями ртуті в повітрі небезпечно для здоров'я.

Що робити, щоб не отруїтися парами ртуті?

  1. Відкрийте вікна - забезпечте доступ свіжого повітря у кімнату. Також це створює додаткову вентиляцію.
  2. Виведіть з приміщення людей, в першу чергу дітей.
  3. Обмежте доступ людей в приміщення (закрийте двері).

Закрити двері потрібно для того, щоб зменшити можливість рознесення парів у інші кімнати через взуття чи повітря. Тільки після того, як ви виконали правила, можна приступати до демеркурізації ртуті.

Читайте: В Славянске определились, что делать с ртутью

Як проводити демеркуризацію ртуті?

Надівши гумові рукавички, обережно зберіть у будь-яку герметичну тару з щільно прилеглою кришкою (наприклад, в скляну банку) всі осколки градусника і кульки ртуті, які з нього випали.

Питома вага ртуті дуже висока (вона більш ніж в 13 разів важче води). При падінні вона може розлетітися на кілька дрібних кульок і, зрозуміло, закотитися в будь-яку тріщинку. Щоб зібрати всю ртуть без залишку скористайтеся підручними засобами. Вам допоможуть: медична груша з тонким наконечником, емальований совок, лейкопластир, скотч, пластилін, замазка і т.п.

Пам'ятайте, що збір крапель ртуті та осколків треба здійснювати від периферії до центру приміщення.

Якщо ртуть розсипалася по килиму чи іншому покриттю з дрібними ворсинками та / або тріщинами, можете після ручного прибирання крапель пропилососити це місце звичайним побутовим пилососом. Звичайно, пилосос сприятиме роздуванню парів від зібраної ртуті, але він дозволить бути впевненим у відсутності непомічених вами частинок ртуті, які спокійно продовжать завдавати вам шкоду, якщо ви їх не знайдете. Пилососити потрібно швидко (1-3 хвилини), щоб не надихатися парами ртуті. Мішок для збору пилу після такого прибирання потрібно буде утилізувати, помістивши попередньо в герметичну ємність. 

Після завершення роботи необхідно провести хімічну демеркуризацію. У домашніх умовах можна приготувати розчини з підручних засобів: перманганат калію (або попросту марганцівка) + вода або мильно-содовий розчин.

Всі відходи від термометра, що вам вдалося зібрати в герметичну тару для виключення подальшого забруднення території і вдома, треба здати на підприємство у вашому районі яке має право на утилізацію ртуті та її відходів. 

Читайте: Вопрос ртути в Славянске. Почему активисты бунтуют

При значному розливі ртуті слід негайно викликати за номером «101» фахівців ДСНС. Найбільш дієвий спосіб, як убезпечити себе від проблем з ртутним градусником – купити безпечний медичний термометр без ртуті.

 ГУ ДСНС України у Донецькій області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #ртуть #ртутний термометр #що робити #ДСНС
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...