• Головна
  • Сьогодні в Україні День пам'яті та примирення. Що це означає
Новина
10:12, 8 травня 2021 р.

Сьогодні в Україні День пам'яті та примирення. Що це означає

Новина
Сьогодні в Україні День пам'яті та примирення. Що це означає

8 травня в Україні - День пам'яті та примирення. У цей день в багатьох країнах світу вшановують пам'ять тих, хто боровся з нацизмом, а також інших жертв війни.

День пам'яті та примирення 8 травня символізує не тріумф над переможеними, а нагадує про страшну катастрофу і застерігає, що не можна вирішувати міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Україна у Другій світовій війні понесла тяжкі демографічні втрати. Сукупні втрати населення серед українців і громадян Української РСР інших національностей упродовж 1939–1945 років наразі оцінюються від 8 до 10 млн осіб.

За твердженнями науковців, було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, спалено близько 320 тисяч господарств. Україна в результаті Другої світової війни зазнала матеріальних втрат у розмірі понад 45 % від збитку усього СРСР. За цими оцінками, в цій війні у світі згинуло від 50 до 85 млн людей.

Чому саме 8 травня? Тут слід згадати хронологію подій 7-9 травня 1945 року. Акт про безумовну капітуляцію нацистської Німеччини було підписано у Реймсі о 02:41 7 травня 1945 року. Проте на вимогу представника СРСР генерала Івана Суслопарова США та Велика Британія погодилися відкласти публічне оголошення капітуляції, щоб Радянський Союз зміг підготувати іншу церемонію в Берліні (Сталін прагнув підписання капітуляції саме в захопленому ним Берліні). В СРСР на інформацію про капітуляцію 7 травня наклали заборону. Причина – Суслопаров підписав акт, не маючи директив із Москви. Інструкція з Кремля на той час не прийшла.

8 травня 1945 року о 22:43 за центральноєвропейським часом або 9 травня о 00:43 за московським у берлінському передмісті було підписано другий Акт про капітуляцію Німеччини.

Попри двічі підписаний акт, на фронті все ще тривали бої. Так, останні групи німецьких військ в Австрії було ліквідовано тільки 19 травня.

Сучасним символом Дня пам'яті та примирення є червоний мак. Чому саме ця квітка? Появу червоного маку як символу пам’яті пов’язують із віршами канадського військового лікаря Джона МакКрея та представниці Християнської асоціації молодих жінок Мойни Майкл.

Джон МакКрей під враженням боїв у Бельгії у 1915 році написав твір “На полях Фландрії”, що починався словами: “На полях Фландрії розквітли маки Між хрестами ряд за рядом”. Мойна Майкл 1918 року написала вірша “Ми збережемо віру”, в якому обіцяла носити червоний мак у пам’ять про загиблих. Саме вона у листопаді того ж року причепила червоний шовковий мак на пальто.

У 1920 році Національний Американський легіон прийняв маки як офіційний символ, а в 1921-му червоні маки стали емблемою Королівського Британського легіону. В Польщі маки є символом перемоги 11–18 травня 1944 року Другого корпусу генерала Андерса в боях за гору Монте-Кассіно в Італії.

Червоний мак, як символ пам’яті жертв війни, вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Червоні маки в Україні також стали сомволом пам'яті про загиблих захисників у російсько-українській війни, яка триває з 2014 року.

Безпосередньо відзначення Дня пам'яті та примирення в Україні у 2021 році, як і в минулому році, пройде спокійно та стримано, без гучних масових заходів, концертів та великих скупчень людей. Цього вимагають карантинні обмеження, хоча, можливо, для таких дат і не потрібні гучні заходи.

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #День пам'яті та примирення #Друга світова війна #8 травня #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...