Реклама
17:02, 15 червня 2021 р.
ТОП-10 правил зонування однокімнатної квартири
Реклама
Однокімнатна квартира - для багатьох виконання мрії, власне житло, яке з часом починає здаватися занадто тісним. Хочеться вийти за рамки, обзавестися ще парою-трійкою приміщень, одночасно вмістити більше речей і зробити житло просторим. Це реально, але не для новачка. Дизайн однокімнатної квартири - ціла наука, точніше збори наукових дисциплін. Багато тонкощі ми розкрили в повній статті "Дизайн однокімнатної квартири: кращі ідеї", дали точні рекомендації та поділилися критими Лайфхак від профі.
Сьогодні хочемо приділити увагу одній з головних «дисциплін» - зонування. В умілих руках воно творить чудеса. Пропонуємо познайомитися з найефективнішими прийомами.
№1. Світлі оздоблювальні матеріали
Біла стеля, підлога і стіни в світлій ненав'язливою пастельній гамі автоматично збільшують площу однокімнатної квартири.
Дизайн однокімнатної квартири від Маркетплейс PORTES.UA
Вони візуально роблять приміщення вище, ширше, об'ємніше, додають повітря. Загальний ефект посилять стельові світильники.
№2. Правильно підібрана меблі
При нестачі квадратних метрів потрібно використовувати компактні, мобільні і багатофункціональні предмети. Придивіться до висувним ліжок, розкладним диванів і крісел. Дуже до речі будуть вироби з нішами для зберігання білизни, всілякими прихованими контейнерами. Вони гарні і для зонування простору, і для економії місця.
№3. Переобладнання балкона і лоджії
У деяких однокімнатних квартирах передбачені лоджія або балкон. Це додаткова площа, яку не можна ігнорувати. Увімкніть її до складу основного приміщення або створіть цілу окрему невелику кімнату. Міні-кабінет, спортивний зал, ігрова або лаунж-зона, оранжерея і ін.
дизайн однокімнатної квартири від Маркетплейс PORTES.UA
Подивіться заздалегідь можливі варіанти, порадьтеся з фахівцями і спокійно втілюйте свої ідеї в життя.
№4. Нестандартне використання штор і фіранок
Текстиль - теж непоганий інструмент зонування, особливо в однокімнатній квартирі, де кожен сантиметр на рахунку. Фіранки практично невагомі, непомітні і займають мінімум місця. При бажанні їх легко завісити і захистити якусь ділянку квартири від зайвих очей, а потім так само просто прибрати. Головне, визначитися з кольором і матеріалом, щоб вони органічно доповнювали інтер'єр, і встановити надійні власники.
№ 5. Нетипове розміщення корпусних меблів
Стелажі і книжкові шафи необов'язково розміщувати уздовж стін. В однокімнатних квартирах так взагалі робити небажано, тому що конструкції масивні і віднімають левову частку житлового простору. Для зонування кімнати і економії метрів корпусні меблі встановлюють перпендикулярно. Краще вибирати моделі з наскрізними полицями, грифельній або дзеркальною задньою стороною.
№ 6. Використання в інтер'єрі розсувних перегородок
У відкритому вигляді розсувні перегородки практично не займають місця.
дизайн однокімнатної квартири від Маркетплейс PORTES.UA
Фото взято з сайту: https://portes.ua/interior-partition/
До того ж можна вибрати матеріали, які будуть фактично зливатися з навколишнім оточенням. В однокімнатній квартирі такі конструкції застосовують для зонування спальної або кухонної зони. Вони відмінно доповнюють інтер'єр, виконаний в стилі мінімалізм, завдяки напівпрозорим поверхнях додають квартирі світла.
№ 7. Застосування відповідної за стилістикою ширми
Раніше ширма асоціювалася виключно з перевдяганням, жіночими будуарами. Зараз дизайнери по-новому поглянули на цей предмет: активно використовують його для зонування однокімнатних квартир, студій. Подивіться уважніше: це ж елементарна перегородка. Вона мобільна, нескладно збирається і ставиться в будь-якому місці.
№ 8. Використання для зонування гіпсокартонної перегородки
Візуально розділити однокімнатну квартиру на кілька функціональних зон або навіть повноцінних приміщень допоможуть перегородки з гіпсокартону. Можна сказати, що вони замінять собою стіну або її частину. Гіпсокартонні конструкції мало важать, коштують недорого, легко монтуються і забезпечують додаткову звукоізоляцію. Ще один бонус - можливість вибрати різний дизайн. Є округлі, рівні, арочні, різних відтінків.
№ 9. Установка в однокімнатній квартирі розсувних дверей
Розділити основне приміщення на вітальню і спальню дозволять стильні розсувні двері.
дизайн однокімнатної квартири від Маркетплейс PORTES.UA
Сьогодні особливо популярні моделі з матовим склом, які залучають в житло світло, не перетягують на себе всю увагу, полегшують інтер'єр. Якщо, навпаки, хочеться зробити на них акцент, замовляйте вироби з малюнками. Оптимальне рішення для зонування невеликої однокімнатної квартири - світла поверхня з абстрактним візерунком.
№ 10. Правильне освітлення для зонування простору
Грамотний підбір освітлювальних приладів так само важливий при оформленні маленької квартири, як і обробка, розстановка меблів. Зазвичай для кожної функціональної зони передбачають своє висвітлення.
У сучасних вітальнях користуються вбудованими стельовими світильниками. Для підсвічування крісла або дивана, ліжка хороші настінні бра, торшери, симпатичні настільні лампи. Вони створять приємну атмосферу, подбають про зір і підкреслять загальний стиль однокімнатної квартири.
Для зонування прихожих використовують яскраве світло і компактні прилади. Торшери та бра не належать до таких, тому їх встановлюють в інших приміщеннях. У вузьких коридорах і холах набагато краще виглядають вбудовані настінні світильники, вони додають простору. А розділити вбиральню від дзеркала допоможуть точкові світильники, розташовані на стелі.
В зонування кухні найважливіше - визначити, де знаходяться обідня і робоча зони.
дизайн однокімнатної квартири від Маркетплейс PORTES.UA
Якщо в однокімнатній квартирі вільне планування, - це обов'язкова умова. Над мийкою, плитою і стільницею краще встановити яскраві вбудовані світильники, а над обіднім столом - підвісні пристрої з розсіяним, м'яким світлом.
У спальні важливо грамотно продумати і природне освітлення. Щоб вранці сонячні промені спокійно потрапляли всередину кімнати, підвіконня залишають вільним, вішають нещільні фіранки. Для читання, переодягання, серфінгу в інтернеті вистачає настільних ламп або красивих бра біля ліжка.
Інтер'єр однокімнатної квартири: Студія дизайну NS interior Design проект "ЖК Софія - 53 кв.м"
З сучасної однокімнатної квартири розміром 53 квадратних метра дизайнери зробили двокімнатну. Спальня, як і належить, залишилася окремим, закритим приміщенням, причому не з шторками, а хорошою дверима з нейтральним дизайном.
дизайн однокімнатної квартири від Маркетплейс PORTES.UA
Інші приклади сучасного ергономічного дизайну https://portes.ua/shop-the-look/fil/premises_apartment/number-of-rooms_1-room/
У кімнаті нічого не відволікає від відпочинку, а й нудною, несучасної обстановку не назвеш: є яскраві акценти у вигляді декоративної стіни, незвичайного забарвлення шафи і текстилю.
Суміщеними виявилися кухня, вітальня і частково передпокій, а також ванна кімната і туалет. Для зонування кухні, вітальні і коридору використовували гіпсокартонну конструкцію і дзеркало. Візуально збільшити площу санвузла допомогла компактна прозора душова кабінка, відсутність навісних шаф і полиць, мінімальна кількість декору і світла колірна гамма. Ніякого натяку на звичайну, тісний і безлику однокімнатну квартиру в підсумку не залишилося.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:15
Вчора
15:04
Вчора
12:17
Вчора
10:23
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі