• Головна
  • Що відомо про новий штам Delta і що з ним робитиме Україна
Новина
10:16, 30 червня 2021 р.

Що відомо про новий штам Delta і що з ним робитиме Україна

Новина
Що відомо про новий штам Delta і що з ним робитиме Україна

23 червня в Україні вже повідомили про два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим індійським штамом коронавірусу Дельта. Що про нього відомо?

Що вже відомо

23 червня в Україні вже повідомили про два випадки коронавірусної хвороби, викликані новим штамом Дельта. Як повідомило Міністерство охорони здоров’я, мутацію вірусу підтвердив Інститут молекулярної біології та генетики 22 червня 2021 року.

Новий штам Дельта вже розповсюдився по більш ніж 90 країнах світу. Розповсюдження він набув у Республіці Індія, Російській Федерації, Португалії та Великій Британії. Він в 1,6 разів більш заразний, а також в 1,45 разів збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає вдвічі частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.

Хто у групі ризику, які симптоми штаму

Згідно досліджень шотландських вчених, опублікованих у науковому журналі The Lancet, новий штам поширюється в основному на молодь 12-20 років. В групі ризику опиняються люди, які ще не хворіли на коронавірус. У той же час є думка, що пацієнти, які перехворіли класичним чи британським штамом, можуть дельтою не у важкій формі.

Основні симптоми такі:

  • нежить;
  • біль у горлі;
  • висока температура;
  • головний біль.

Також спостерігаються кишкові розлади та нежить і слабкість одночасно з низькою температурою.

Як захиститися від нового штаму

Найбільше занепокоєння викликають такі штами коронавірусу:

  • «Дикий» (L) — уперше зафіксовано в Китаї в грудні 2019 року;
  • «Альфа» (B.1.1.7) — уперше виявили у Великій Британії в грудні 2020 року;
  • «Бета» (B.1.351) — уперше зафіксовано в Південно-Африканській Республіці в грудні 2020 року;
  • «Гама» (P.1) — уперше знайдений у Бразилії в січні 2021 року;
  • «Дельта» (B.1.617) — уперше виявлений в Індії у квітні 2021 року.

Центр громадського здоров’я нагадує, що наразі специфічного лікування COVID-19 не існує, тож варто, як і раніше, дотримуватись простих правил:

  • мийте руки з милом або користуйтесь антисептиками;
  • носіть маску правильно — ніс і рот мають бути прикритими;
  • дотримуйтесь дистанції з людьми в 1,5 метри;
  • чхайте та кашляйте в згин ліктя чи в серветку;
  • не торкайтесь брудними руками обличчя;
  • регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні;
  • якщо захворіли — лишайтесь удома.

Що вирішили в Україні

25 червня Кабінет Міністрів України вніс зміни до карантинних норм для протидії поширенню коронавірусу штаму Дельта. 

Перш за все будуть контролювати стан здоров’я прибулих з країн, де цей штам вже поширений. Для цього розгорнуть пункти тестування на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 в пунктах пропуску через державний кордон.

Безпосередньо на пунктах пропуску перевірятимуть тих, хто прибуває з Республіки Індія, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Російської Федерації, Португальської Республіки. Якщо результат тестування буде негативний, їх пропустять. Це не стосується тих, хто має посвідку про постійне проживання в Україні.

Якщо результат тесту буде відсутній або людина відмовиться його робити, прикордонник має право відмовити у перетині кордону.

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають на території України також роблять експрес-тест на антиген коронавірусу в пунктах пропуску. Якщо результат позитивний, вони проходять обов’язкову самоізоляцію або обсервацію. 

Поліцейські супроводжують осіб, які підлягають обсервації, від зони прикордонного контролю до санітарної зони. Санітарні зони облаштовуються поза межами території пунктів пропуску через державний кордон.

Список країн буде переглядатися та оновлюватися в залежності від епідемічної ситуації. Нові норми будуть діяти з 2 липня 2021 р

Що у Слов'янську

Наразі міська рада Слов'янська нічого не повідомляє стосовно штаму Delta. Відомо лише, що за останній тиждень виявили 11 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 (за попередній тиждень — 13 випадків).

Усього в Слов’янську у 2021 році зафіксовано 4152 лабораторно підтверджених випадки коронавірусної інфекції. Наразі продовжують хворіти 23 людини. В терапевтичних відділеннях Слов’янська закінчують лікування 10 пацієнтів. Ще четверо госпіталізовані в інфекційні лікарні Краматорська та Костянтинівки. 

У поточному році 90 випадків захворювання закінчилися летально. 75 пацієнт серед померлих - особи, старші за 60 років із супутніми захворюваннями. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #коронавірус #COVID-19 #пандемія #індійський штам #Дельта
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...