• Головна
  • Відпочинок 2021 | Білгород-Дністровський. Фортеця і Лимани
12:19, 18 липня

Відпочинок 2021 | Білгород-Дністровський. Фортеця і Лимани

Відпочинок 2021 | Білгород-Дністровський. Фортеця і Лимани

Сайт 6262.com.ua продовжує розповідати про варіанти відпочинку в Україні. Сьогоднішній відпочинок буде унікальним, бо він розрахований не на море, а на фортецю. Зазирнемо у Білгород-Дністровський, або Аккерман.

Білгород-Дністровський - це невелике місто в Одеській області. Раніше воно носило магічну назву Аккерман. Започатковане в IV столітті до нашої ери, воно мало велике значення у Середньовіччі та потужну оборонну споруду, яка збереглася до нашого часу, — Аккерманську фортецю.

Моря у цьому місті немає, зате є Дністровський Лиман. Чорне море знаходиться у 18 кілометрах звідти.

Відпочинок 2021 | Білгород-Дністровський. Фортеця і Лимани, фото-1

Від Одеси до давнього міста Аккерман – всього 90 кілометрів. З одеського автовокзалу (біля «Привозу») кожні 10 хвилин відправляються маршрутки № 560, які їдуть до ж/д вокзалу Білгород-Дністровського. Час у дорозі – близько 1,5 години.

Назвати місто курортним не можна. Скоріш за все цей відпочинок може стати для вас своєрідним заглибленням у давнину та історію.

Найголовніша цікавинка Білгород-Дністровського - це Аккерманська фортеця. 

Це найбільша фортеця в країні і одна з найбільших у Європі. Її площа 9 га, загальна протяжність стін понад 2 кілометри. Їхня висота – 15, а ширина – 5 метрів. Фортеця була закладена в XIII столітті золотоординським ханом Берке, а остаточно завершена в XV столітті. З 34 башт вціліло 24. Цікаво зазирати в різні куточки фортеці.

Тут є середньовічна костюмна лавка, зал знарядь тортур, різні вежі. Можна отримати екскурсію, зазирнути в місто майстрів, на стрілецьке поле, влаштувати фотосесію в тематичних костюмах, постріляти з лука чи арбалета а після насиченої прогулянки перекусити в Середньовічному кафе.

Також на території фортеці проводять лицарські турніри і влаштовують концерти.

Звичайно, вхід до фортеці не безкоштовний. Але ціна зовсім не висока. Дорослий квиток коштує 80 гривень, для дітей - 40 гривень. У дні масових гулянь чи святкувань ціна може підніматися.

Відпочинок 2021 | Білгород-Дністровський. Фортеця і Лимани, фото-2

Ще однією цікавинкою є античне місто Тіра. Прямо на площі біля фортеці можна побачити його розкопки. Археологи тут виявили залишки круглої вежі V століття до нашої ери, міських стін і кварталів IV століття до нашої ери, а також стародавні амфори, золоті монети, персні, свинцеву фігурку Афродіти та інші свідоцтва античної цивілізації на цій території.

І це не єдині історичні пам’ятки у місті. Там можна знайти давню підземну церкву і Скіфську могилу.

У такому маленькому місті зберіглося так багато історії.

Але не лише старими будівлями відомий Білгород-Дністровський, але й надзвичайно гарною природою. Незвичайності і особливої романтичності пейзажам надає Дністровський лиман. Лиман розташовується в північно-західній частині Чорного моря, і утворився в результаті затоплення морем басейну Дністра. Північні береги лиману низькі і заболочені, західні і східні – високі.

Прямо біля фортеці є навали каміння, на яких можна сидіти і спостерігати за водою. Парусники, кораблі та човни там зовсім не рідкі гості. А сам Лиман ну дуууже схожий на море.

Відпочинок 2021 | Білгород-Дністровський. Фортеця і Лимани, фото-3

Окрім того, недалеко від Білгород-Дністровського розташовуються місця, де можна побачити ще багато цікавого. Наприклад, центр культури вина Шабо. Це маленьке селище, в якому виготовляють ті самі алкогольні напої. А дорога від міста до міста просто усіяна виноградними плантаціями.

Та і до моря від Аккерману дістатися не важко. Місто є дуже активною транспортною розв’язкою, тому звідти можна поїхати і в Сергіївку, і в Затоку, і в саму Одесу.

Читайте: Відпочинок 2021 | Найпопулярніший курорт Одещини - Затока.

Ціни на житло абсолютно різноманітні. 

Готелі Білгород-Дністровського невеликі. Вартість проживання в таких міні-готелях від 100 до 800 грн. на добу, залежно від розташування і наданих зручностей. Але емоції від побаченого того варті.

Відпочивайте із задоволенням!

#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Білгород-Дністровськ #відпочинок 2021 #відпустка 2021 #куди поїхати в Україні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...