• Головна
  • Як у Слов’янськ прийшли вуличні вечірки та пляжні тусовки
Стаття
10:09, 6 серпня 2021 р.

Як у Слов’янськ прийшли вуличні вечірки та пляжні тусовки

Стаття
Як у Слов’янськ прийшли вуличні вечірки та пляжні тусовки

Танцювальна вечірка у парку, пляжна тусовка з діджеями та жива музика на декількох локаціях - усе це про Слов’янськ 2021 року. 

Є думка, що життя у Слов’янську в 2021 році сконцентроване тільки навколо політичних подій - непорозуміння і сварки у міськраді, утворення ВЦА, мобілізація Вадима Ляха.

Але тільки політикою та вічними міськими проблемами життя Слов'янська не обмежується. Влітку 2021 року культурного різноманіття додали кілька заходів, організованих платформою ініціатив “Теплиця”.

Літо почалося з Дня вуличної музики - тоді на декількох локаціях у центрі Слов’янська гурти грали свою музику. А люди могли обирати та слухати те, що їм до вподоби. Усе відбувалося в абсолютно вільному форматі, без жодних елементів класичного концерту.

На вуличній музиці культурні події не закінчилися - далі була гучна Туса на Вейсовому із виступами гуртів, конкурсами, фарбами Холі та діджей-сетом від колег “Теплиці” з Краматорська.

Але і це ще було не все - у липні парк Шовковичний став майданчиком для сальса-вечірки. Спробувати себе у запальному латиноамериканському танці заходили дорослі, літні люди та молодь. 

Як же вдалося у Слов’янську влаштувати тусовки та вечірки, за якими звикли їздити в інші міста? А головне - чи буде далі щось подібне? Про це сайт 6262.com.ua поспілкувався з головою платформи ініціатив “Теплиця” Ганною Авдіянц.

Усі три заходи були реалізовані в рамках проєкту «Мережа змін. Рестартінг молодіжних центрів» завдяки підтримці, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Проєкт скликаний на розвиток команд молодіжних центрів Донеччини, які розбудовуються з 2017 року - таких вже 140. 

Коли в Теплиці писали проєкт для розвитку цих команд, хотіли, щоб вони приїжджали у Слов’янськ на стажування. Під час тижневого стажування команди мали готувати загальноміські заходи, таким чином набуваючи досвід в промоції, запрошенні, відборі музикантів, роботі з волонтерами.

Отже, три яскравих заходи були реалізовані. Міську раду попередили про місце та час їх проведення, щоб місто забезпечило підключення до електромереж та охорону правопорядку. 

Що саме було б цікаво містянам у культурному плані, організатори визначали з власного досвіду. Виявилося, що за час карантину, який почався у 2020 році, у людей з’явилася потреба збиратися разом, відбувався брак спілкування офлайн. Та й місцеві музиканти звернулися до Теплиці зі словами: “ми хочемо вже десь виступити”. Така потреба відчувалася ще на момент рок-концерту КРОК 2.0 у вересні 2020 року, а потім вона тільки загострилася.

Ганна Авдіянц каже, що заходи у приміщенні дуже відрізняються від тих, які на відкритому повітря. 

“Ти намагаєшся зробити так, щоб на захід у приміщенні прийшло максимально багато людей, а це досить енергозатратно. А на вуличних заходах ми просто йшли до людей і включали їх у цю подію”, - каже голова Теплиці.

Так, на День вуличної музики можна було не тільки зупинитися послухати музику під час прогулянки містом, а ще й самому взяти в руки гітару. Сенс у ненав’язливості події, коли ти просто можеш у неї включитися йдучи по справах. Та й сам захід не був прив’язаний до конкретної події, свята чи дати.

До цього платформа ініціатив вже влаштовувала подібні ні до чого не зобов’язуючі заходи - це були, наприклад, перегляди кінофільмів під дубом на Соборній площі. Для такого показу не збирали цілеспрямовано велику кількість людей. Натомість просто виносили обладнання, включали фільм, і всі, хто гуляли, самі стягувалися до місця показу.

Ганна Авдіянц зізнається, що увесь кайф від вечірок літа 2021 - не будувати заздалегідь навколо них великих очікувань, а просто робити те, що запланували. Якщо казати про Тусу на Вейсовому, то там перша частина (виступи гуртів конкурси та фарби Холі) була орієнтована на тих, хто вже відпочивав на пляжі. А вже на нічний діджей-сет молодь підтягувалася цілеспрямовано. 

Туса на Вейсовому стала новим форматом Дня молоді. Теплиця запропонувала відділу фізкультури та спорту перенести День молоді з Соборної площі на пляж озера Вейсового, де багато людей і не так відчувається спека. Біля озера хотіли влаштувати саме свято для молоді, а не просто звітний концерт вокально-танцювальних колективів. Відмінність Туси від двох інших заходів ще у тому, що її фінансували з міського бюджету.

Сальса-паті, звісно, не була майстер-класом з професійних латиноамериканських танців. Сенс був у тому, щоб однакові рухи об’єднували людей. А потім містяни потроху смілішали та приєднувалися до танцю. Цікаво те, що, на відміну від туси на Вейсовому, на сальсу більшістю прийшли дорослі та літні люди. 

"З організацією всіх трьох заходів не було жодних складнощів, а тому є бажання їх повторити", - говорить Ганна Авдіянц 

Виявилося, що попит на культурні події та вечірки у місті є, а люди скучили за якісними та веселими святами. Тож вже на серпень та вересень Теплиця теж готує дещо цікаве. А от що саме це буде - згодом дізнаємося.

Приєднуйтесь до нас у Viber та підписуйтесь в Instagram

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #культура #Теплиця. музика #свято #озеро Вейсове #парк Шовковичний
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...