• Головна
  • Як часто в Україні трапляються землетруси і чому
Стаття
16:09, 21 вересня 2021 р.

Як часто в Україні трапляються землетруси і чому

Стаття
Як часто в Україні трапляються землетруси і чому

Два дні тому на Донеччині стався землетрус. Сайт 6262.com.ua з’ясовував, як часто взагалі в Україні трапляються землетруси і чому.

19 вересня о 5 ранку в Добропільському районі Донецької області зафіксували землетрус. Магнітуда за шкалою Ріхтера - 3,3.

Про це повідомили на сайті Головного центру спеціального контролю.

Епіцентр землетрусу знаходився у 12 км на південний захід від міста Добропілля. Землетрус міг відчуватися окремими людьми, які знаходяться у спокійному стані в середині приміщення, особливо на верхніх поверхах, та не ніс загрози для населення.

При цьому Центр повідомив, що останній землетрус у цьому районі був зареєстрований 7 серпня 2020 року з магнітудою 2,9.

Трохи пояснень

Землетрус – короткотривалі, раптові струси земної кори, викликані перемінним переміщенням мас гірських порід у надрах Землі.

Сейсмічна активність – схильність території до землетрусів.

Магнітуда - умовна величина, що характеризує кількість енергії, яка виділилася у вогнищі землетрусу.

Інтенсивність – вплив землетрусу на об’єкти, в залежності від ступеня руйнування.

А чи були землетруси на Донеччині раніше?

Попередній землетрус у Донецькій області стався 7 серпня 2016 року в Маріуполі. Його магнітуда – 4,9. Він також був зафіксований на сайті Головного центру спеціального контролю.

Епіцентр знаходився на північно – східній околиці села Кременівка Нікольського району на глибині 10 км. Як згодом повідомило ДСНС, підземні поштовхи в 1-2 бали фіксували і в Запоріжжі. За даними ДСНС, жертв серед населення та руйнувань не було

Як часто в Україні трапляються землетруси і чому , фото-1

Як пояснили тоді в Інституті геофізики ім. Субботіна, до цього останній землетрус в Маріуполі був зафіксований близько 30 років тому.

Де ще в Україні трапляються землетруси?

Насправді Донеччина – не самий сейсмічно активний регіон України. Якщо прослідкувати хронологію спостережень того ж Центру спеціального контролю, то найчастіше землетруси відбуваються на заході, південному заході та півдні Україні. За даними Інституті геофізики ім. Субботіна, це Карпатський та Кримсько-Чорноморський сейсмічний регіони.

Щоправда, онлайн-дані про землетруси Центр спеціального контролю має тільки з 2016 року. Так, кілька днями раніше землетрусу під Добропіллям сейсмічна активність була зафіксована 11 вересня у Чорному морі (магнітуда 3,5).

Загалом же незначні землетруси періодично трапляються в Закарпатській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській областях.

Хоча от 9-11 листопада 2019 року був зафіксований землетрус у Дніпропетровській області. Цікаво, що сейсмічна активність була три дні поспіль у різний час: 9 листопада – у 21.19, 10 листопада – у 22.19, 11 листопада – у 00.00. У всіх трьох випадках магнітуда не перевищувала 3 бали.

А потужні землетруси траплялися?

Якщо спиратися на «Геофизический журнал» Інституту геофізики НАН, Карпати – порівняно молода система, в якій ще не вщухли тектонічні процеси, тому там неодноразово були зафіксовані землетруси інтенсивністю 6-7 балів.

Один з відомих найбільш ранніх – у селищі Шкло на Львівщині. Землетрус стався 3 березня 1670 року та мав інтенсивність 6 балів.

Інша активна зона – Крим та Чорне море. Тут найбільш ранній з відомих потужних землетрусів відноситься ще до 4 століття до нашої ери і стався він у Керчинській протоці. Інший стався у вересні 480 року нашої ери в місті Херсонес.

Останні потужні активності на півострові відомі як Кримські землетруси 1927 року. Вони відбувалися 26 червня та 11-12 вересня. Сила першого землетрусу була 6 балів. Сила вересневого була 9 балів. Тоді 3 особи загинули, 65 осіб було поранено, було завдано значних руйнувань будівлям. Осередок землетрусу був під морським дном, південніше Ялти.

Долучайтесь до нашої групи у Viber, щоб не пропустити нічого цікавого

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #Слов'янськ #новини #землетрус #геологія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

ТОП новини
Один із поїздів - з військовими з Краматорська, інший - з-за кордону. На залізничному вокзалі Києва відкрили бронзову скульптурку
НОВИНИ
Окупанти випустили три ракети на Слов'янськ та дві на Краматорськ. Хроніка великої війни: 1 листопада
НОВИНИ
Захопити Лиман та вийти на Слов'янськ. У 60-й ОМБр пояснили, яка мета російського наступу на півночі Донеччини
ПРЕСРЕЛІЗ
У Слов'янській громаді залишається близько 50 тисяч людей — Лях
НОВИНИ
Оголошення
live comments feed...