• Головна
 • Святочні ворожіння - найвідоміші ворожіння на Старий Новий Рік
18:28, 12 січня

Святочні ворожіння - найвідоміші ворожіння на Старий Новий Рік

Святочні ворожіння - найвідоміші ворожіння на Старий Новий Рік

Ніч з 13 на 14 січня - ідеальний час для святочних ворожінь. Традиційно в Україні дівчата у ці дні питають про своє кохання, багатство та майбутню долю.

За традицією ворожити в січні можна не тільки на Різдво, а й весь тиждень до Водохреща. Ці два тижні прийнято називати святками.

Святочні тижні тривають з 7 по 19 січня. Саме на Святки проводять безліч звичаїв і ритуалів, які допомагають дізнатися майбутнє і дають відповіді на багато важливих питань. 

Ми підібралі напопулярніші серед українців святочні ворожіння.

Ворожіння на любовне сновидіння

Перед сном дівчині необхідно з’їсти щось солоне і в жодному разі не запивати водою. Лягаючи спати, потрібно промовити: “Суджений, ряджений, прийди до мене і напої мене”! Згідно з повір’ям, хто прийде тебе напоїти, за того ти й заміж вийдеш.

Ворожіння з папером

На аркуші паперу напишіть ім'я та питання. Не забувайте про те, що питання має бути коротким і точним. Зімніть папір, покладіть на блюдце перед стіною, щоб було видно тінь, запалюйте. Якщо полум’я згасло, не догорівши, ні в якому разі не запалюйте його знову. Візьміть в праву руку свічку — так, щоб блюдце з попелом було між нею і стіною. Водіть свічкою справа наліво. Тінь від шматочків попелу буде рухатися зліва направо. В одержаних образах зашифрована відповідь на ваше запитання.

 • Дерево — дохід, багатство (якщо є плоди), бідність (якщо плодів немає);
 • Будинок — сімейне щастя;
 • Камінь — невдача, перешкода на шляху, неуспіх;
 • Корона — влада, керівна посада, авторитет, слава;
 • Хрест — суд, в’язниця, тяжба (іноді до цієї форми відносять і смерть);
 • Коло (монета) — гроші, багатство, достаток;
 • Сходи вгору (тонші внизу, товщі вгорі) — підйом по соціальних сходах;
 • Сходи вниз (товщі внизу, тонше вгорі) — падіння, невдача, бідність, звільнення з роботи, розлука, нужда, горе в родині, смерть домашніх і близьких;
 • Ободок (лавровий вінець) — перемога, удача, слава, досягнення;
 • Рукостискання — дружба, довіра;
 • Пара поруч — любов.

Більше значень можна подивитися в інтернеті, або включити уяву та асоціативний ряд.

Ворожіння на чашках

Візьміть кілька непрозорих чашок. Розкладіть в них хліб, сіль, цибулю, цукор, каблучку, гроші, в одну налийте воду. Ворожбитів має бути стільки, скільки чашок. Кожен з присутніх по черзі вибирає чашку з закритими очима.

Цибуля — до сліз, хліб — до достатку, каблучка — до весілля, вода — вас очікує стійке положення, сіль — до неприємностей, цукор — до веселощів, гроші - до багатства.

Ворожіння на дзеркалах

Це ворожіння підійде далеко не кожній, а швидше любителькам полоскотати нерви. У народі воно вважається одним з найнебезпечніших.

Для ворожіння беруться два дзеркала (досить великих і, по можливості, однакового розміру), встановлюються один навпроти одного і висвітлюються двома свічками. Краще всього поставити одне дзеркало навпроти висвіченого стінного дзеркала, так, щоб вийшов довгий коридор, осяяний вогнями. З кімнати необхідно прибрати всіх тварин і сторонніх людей. Якщо дуже страшно, можна залишити парочку скромних персон, однак, вони не повинні подавати ані звуку, не дивитися в дзеркало і не підходити до дівчини, яка ворожить.

У кінці коридору, який утвориться між двома дзеркалами, повинен з’явитися суджений. Щоправда, іноді доводиться дивитися дуже довго і можна побачити не тільки судженого, але і всяку нечисть…

Ворожіння на сірниках

Для цього гадання необхідно заздалегідь підготувати сірникову коробку і кілька сірників.

По боках коробки встановлюють по одному сірнику: один – це ворожка-дівчина, інший – чоловік, який їй подобається. Сірники підпалюємо і чекаємо, поки вони повністю догорять. Якщо головки звернені один до одного – значить хлопець і дівчина будуть разом.

Ворожіння на воску

Знадобляться огарки воскових або парафінових свічок білого кольору (святкові кольорові свічки для ворожіння не підходять). Їх складають в металевий посуд, розплавляють на вогні і відразу ж виливають в ємність із холодною водою. Утворена при цьому фігура і передбачатиме майбутнє, яке чекає гадаючу особу.

Тлумачення фігур

 • Будинок — незабаром обзаведення новим господарством; для дівчини це пов’язано перш за все із її заміжжям.
 • Безформні розвалини — нещастя в найближчому майбутньому.
 • Яма, невелика печера або грот — найбільш небажана фігура, оскільки вона символізує місце поховання і передрікає важку хворобу або близьку смерть.
 • Дерева — їх можна тлумачити по-різному: спрямовані вгору гілки дерева обіцяють швидку радість; гілки, що поникли, — печаль, тугу і нудьгу.
 • Каблучка або свічка однозначно передрікають швидке весілля.
 • Млинець, що осів на дно, навпаки, обіцяє довге дівоцтво.

Більше значень можна подивитися в інтернеті, або включити уяву та асоціативний ряд.

А ви коли-небудь ворожили під час різдвяних святок?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Славянск #новости #Ворожіння #святки #святочні ворожіння
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...