18:31, 12 березня 2022 р.
Підконтрольні Україні частини Донеччини та Луганщини потрапили під санкції для росії
Мешканці підконтрольних Україні територій Донеччини та Луганщини потрапили під санкції РФ. Повний список сервісів, які вже недоступні чи будуть у майбутньому, невідомий.
Майже з перших днів повномасштабної війни Україну з росією світ почав запроваджувати проти країни-агресора нескінченний потік санкцій, як економічних, так і цифрових.
Коли деякі з цифрових санкцій вже почали діяти, виявилося, що вони торкнулися також підконтрольних Україні територій Донеччини та Луганщини. Так, мешканці почали ділитися у соцмережах повідомленнями, що перестав працювати Zoom (видає помилку),
Google Pay відмовляється додавати картку (блокує на етапі вказання області та індексу). Youtube заблокував монетизацію каналів. Фріланс-біржа Fiverr також закрила доступ до мешканців підконтрольних Україні частин Донецької та Луганської областей.
Зіткнулися із проблемами бізнес-акаунти та юридичні особи у Facebook, Instagram та сервісі AdSense.
Користувачі пишуть також, що це торкнулося навіть тих, хто має прописку Донеччини, але проживає в інших частинах країни чи світу.
Точний перелік сервісів та послуг, які стали недоступні на контрольованих територіях сходу країни після введення санкцій для росії, наразі невідомий.
Люди почали ділитися одне з одним порадами, як це можна виправити чи обійти.
Щодо Google Pay та AdSense дехто радить вказати іншу область та індекс. Інші рекомендують написати офіційного листа до компаній або знову перереєструвати документи (якщо не стосується юридичних осіб чи бізнесу). В когось все “налагодилося саме собою” або просто залишилася можливість користуватися вже доданою раніше карткою.
Деякі користувачі кажуть, що отримали від сервісів листи із попередженнями. Але більшість зіткнулася із проблемою блокування вже за фактом, під час спроби скористатися послугою.
Також небайдужі користувачі створили петицію із назвою “Don’t Sanction Ukraine-Controlled Areas of Donetsk and Luhansk Regions”. Поки вона набрала 453 підписи.
Наразі не було ніякого офіційного пояснення такої ситуації ані від Міністерства цифрової трансформації, ані від Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова.
З одного боку можна сказати, що все це зараз не на часі, адже йде війна. А з іншого боку доступ до цифрових сервісів та електронних способів оплати послуг - це питання виживання місцевого бізнесу, можливості платити за товари та послуги без готівки (яку і так складно зняти).
Підписуйтеся на наші оновлення у Viber (новости Славянска)
Слідкуйте за нами в Instagram
Та телеграм: https://t.me/news6262
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі