10:55, 21 вересня 2022 р.
Здався в полон - отримав 10 років за гратами. Як росія залякує своїх же військових та намагається провести "референдуми" у ТОТ
Фото: armyinform
Поки окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях України готується до проведення псевдореферендуму, держдума рф ухвалила поправки про введення в КК поняття "мобілізація" і "військовий час". Що це означає?
Окрім того, також ухвалені поправки до декількох нових статей Кримінального кодексу, у тому числі «Добровільна здача в полон» та «Мародерство».
Від так, рядовому російському військовому за здачу в полон загрожуватиме від 3 до 10 років ув'язнення у "могучій державі", а за мародерство - до 15-ти.
Про це повідомляють російські ЗМІ.
"Ко второму чтению в законопроект внесли ряд новых статей Уголовного кодекса. Среди них — «Добровольная сдача в плен» и «Мародерство». Если нет признаков государственной измены, за сдачу в плен грозит от трех до 10 лет лишения свободы. За мародерство — до 15 лет колонии", - йдеться у повідомленні.
У переліку обтяжуючих обставин з'явилося скоєння злочину «у період мобілізації чи воєнного стану, у військовий час». Також посилили покарання за самовільне залишення частини у період мобілізації та воєнного стану — максимальне покарання збільшили з 5 до 10 років позбавлення волі. У той же час покликані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками та призовниками.
За невиконання підлеглим наказу начальника та за відмову від участі у військових чи бойових діях пропонується карати ув'язненням на строк від двох до трьох років. Закон також запроваджує кримінальну відповідальність за зрив державного оборонного замовлення. Мінімальний термін покарання – 8 років позбавлення волі, максимальний – 10 років.
Тож тепер, у російських військових лише два вибори: або загинути на українській землі, або сісти за грати.
Навіщо росіянам потрібен «референдум»?
Росіяни на тимчасово окупованих територіях чотирьох областей України оголосили, що проведуть "референдуми" про приєднання до рф вже цього тижня, а саме 23-27 вересня.
Про це заявила окупаційна влада Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.
У Херсонській області окупаційна влада планувала провести так званий "референдум" ще 11 вересня. Проте, ця дата з початку вторгнення змінювалась вже тричі. Адже окупантам не дають навіть зімітувати псевдореферендум на Херсонщині, бо підготувати так зване "волевиявлення" росіянам не дають ЗСУ та опір місцевого населення.
Голова Херсонської ОВА зазначив, що "Проведення референдуму, це спроба закріпитись, схожа на агонію".
"Чим глибше просуваються ЗСУ, тим гучніше чути референдумні завивання на московських болотах. Розмови про це ведуться давно, спочатку планували провести 11 вересня потім відклали. Зараз ідуть розмови про 1 жовтня", - каже голова ОВА.
Центр національного спротиву пояснює навіщо кремлю «референдум» й чому ворог так поспішає.
Референдум, як давня нацистська традиція.
росія не перша вигадала такий метод узаконення територіальних завоювань як референдум. Першим відомим подібним «референдумом» був аншлюс Австрії нацистською Німеччиною у 1938 році, коли гітлерівські війська провели плебісцит під дулом танків щодо включення країни до складу рейху. Анексію, за версією нацистів, підтримало 99% населення.
"Але тут, німці діяли більш «витончено», бо анексували й включили до складу рейху всю Австрію, в її міжнародно визнаних кордонах. Водночас «расея», яка наразі майже у всьому копіює рейх: від пропаганди до заперечення існування окремих народів, провела вже цілу низку окупаційних «волевиявлень»", - пояснюють у відомстві.
У 2014 році, росіяни імітували волевиявлення в тимчасово окупованій ними АР Крим.
"Апелювали до закоренілих наративів – Бандера – зло, всі українці – бандерівці, тож Україна – зло. Повертайтесь в рідну гавань". - розповідають у ЦНС.
Рішення про входження півострова в склад рф за версією москви підтримало 96,6% населення.
Проте, ще задовго до окупації півострова кремль провів референдум в Придністров’ї – окупованому москвою регіоні Молдови. Тоді російська агентура спровокувала конфлікт між етнічними росіянами й молдованами, після чого росіяни ввели своїх «миротворців». Які фактично окупували цей регіон.
У цій "державі" референдум провели у 2006 році й нібито 97,1% мешканців регіону виступили за приєднання регіону до рф. Та москва поки не поспішає приєднати регіон де-юре, але постійно тисне на Молдову цим «волевиявленням».
У 1999 році кремль провів «референдум» на окупованій частині Грузії – Абхазії, де ніби також на правах «миротворців» кремль здійснює контроль регіону. Звичайно, що більшість абхазів, а саме магічні 97,7% нібито проголосували за незалежність. Саме це стане однією з підстав для вторгнення рф до Грузії у 2008 році.
Ну а вже у 2014 році москва розіграла цей же сценарій щодо створення квазідержав на східних областях України, коли провела нелегітимний «референдум», щодо створення так званих днр та лнр. В Донецькій області сепаратисти намалювали собі на «референдумі» лише 89% підтримки, а в Луганській 96%.
Далі це використали для приводу широкомасштабного вторгнення рф до України у 2022 році, коли москва визнала суверенітет своїх маріонеткових республік й вирішила визнати їх в кордонах Луганської та Донецької областей. Попри те, що на більшості цих територій ніякого «референдуму» навіть не проводили.
"Зверніть увагу, що у всіх випадках москва по методичці нацистів малює фантастично високі цифри підтримки окупації з боку місцевих. Таким чином вона ніби допускає, що противники окупації є, але це маргінали і їх кількість не важлива аби брати до розгляду їх права", - наголошують у Центрі національного спротиву.
Президент Володимир Зеленський прокоментував наміри російської федерації провести так звані "референдуми" на окупованих територіях України.
У відеозверненні він заявив, що позиції України не змінюються від шуму чи будь-яких анонсів з рф.
"Сьогодні доволі шумні новини з росії. І багато запитань щодо цього. Але що, власне, сталося? Що прозвучало з того, що не звучало раніше? Наші позиції – чіткі й добре відомі. Тільки це нас і має цікавити. Не те, що звучить десь, а те, що є нашим завданням", – сказав глава Української держави.
Зеленський закликав надавати більше підтримки для Збройних Сил України, розвідки, Сил спеціальних операцій, Служби безпеки України, Національної гвардії, поліції, прикордонників – усіх, хто поступово відновлює територіальну цілісність держави.
"Наші позиції не змінюються від шуму чи будь-яких анонсів звідкись", – наголосив Зеленський, зауваживши, що Україна має в цьому повну підтримку партнерів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
14:32
Спецтема
Оголошення
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
00:00, 12 січня 2016 р.
live comments feed...
Коментарі