• Головна
  • Житло, робота, стабільність - як змінилися потреби переселенців на Буковині за рік повномасштабної війни - АУДІО
ПОДКАСТ
12:11, 24 травня 2023 р.

Житло, робота, стабільність - як змінилися потреби переселенців на Буковині за рік повномасштабної війни - АУДІО

ПОДКАСТ
Житло, робота, стабільність - як змінилися потреби переселенців на Буковині за рік повномасштабної війни - АУДІО

За різними оцінками, за понад рік повномасштабної війни Буковина прийняла близько 90 тисяч переселенців. Хтось залишився тут, хтось - попрямував далі. Зараз у Чернівецькій області проживають переселенці з областей, де тривають активні бойові дії, або частини яких тимчасово окуповані, зокрема з Донецької, Луганської та Харківської.

  • Як змінилися потреби переселенців за понад рік широкомасштабної війни?
  • Які у них зараз голосні проблеми?
  • Куди вони можуть звертатися за допомогою та консультацією?
  • Які для переселенців існують програми з реінтеграції та підтримки?

Про все це і трохи більше ми поговорили у новому подкасті з Наталією Фрунзе, директоркою Департаменту соціальної політики та депутаткою Чернівецької міської ради.

Як розповіла директорка департаменту, у перші місяці повномасштабного вторгнення рф головними потребами переселенців були: їжа, одяг, побутова хімія, засоби гігієни і дах над головою.

Зараз же тим переселенцям, які живуть у Чернівцях рік (чи, навіть, трохи більше), потрібна стабільна робота, тобто постійне джерело заробітку, своє житло, місця, де їх діти зможуть навчатися, місця, де переселенці зможуть себе реалізувати.

Щодо пошуку роботи Наталія Фрунзе розповіла, що з понад 22 тисяч переселенців працездатного віку заяви в центр зайнятості передали 382 людини. З них близько 83 людей знайшли роботу.

Куди переселенцям звертатися

У грудні минулого року у Чернівцях відкрився карʼєрний хаб "Вона". Там жінки можуть безоплатно перенавчатися, проходити різні курси. Також там навчають писати проєкти, резюме. Хаб знаходиться по вулиці Героїв Майдану, 66.

За цією ж адресою на першому поверсі знаходиться хаб "Вільна". Це центр дозвілля, де жінки можуть відчути себе комфортно та безпечно. Там різні майстеркласи, арттерапія, психологи, танці тощо.

У травні 2023 року відкрився Центр допомоги врятованим по вулиці Головній, 128.Там надають психологічну, соціальну, юридичну допомогу - в тому числі постраждалим від насильства і сімʼям зниклих безвісти. Також в цьому Центрі можуть перенаправити по інших питаннях та зорієнтувати, як діяти - це і щодо місць проживання, і щодо місць навчання дітей, і про те, як записатися до сімейного лікаря, і щодо інших життєвих питань. Телефон: 098 090 39 97.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернівці #новини Чернівців #Чернівецька область #війна в Україні #війна з росією #допомога #переселенці #ВПО #соціальна допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...