• Головна
  • Куди звернутись переселенцям: корисні посилання
10:26, 17 червня 2023 р.

Куди звернутись переселенцям: корисні посилання

Куди звернутись переселенцям: корисні посилання

На другий рік повномасштабного вторгнення росії в Україну переселенці продовжують стикатись з різними проблемами та викликами.

Ці виклики здебільшого стосуються фінансової стабільності, житла та безпекових умов. В Україні та за кордоном продовжують працювати установи, організації та ініціативи, які покликані допомогти та підтримати. Це як державні сервіси, так і міжнародні, волонтерські організації.

Гуманітарною допомогою та соціальним захистом внутрішньо переміщених осіб і мешканців прифронтових територій займається Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

Працюють “гарячі лінії” Уряду з різних питань. Зокрема, за єдиним номером 1548 (+38096 078 84 33 - з-за кордону, ТОТ, WhatsApp, Telegram, Viber) можна дізнатись інформацію про евакуацію цивільного населення до безпечних територій, оповіщення про місця та час збору, маршрут руху у межах гуманітарних коридорів, місця прибуття та організованого надання першої необхідної допомоги евакуйованим.

Одне з найпоширеніших питань, з якими стикаються переселенці - затримка виплат, або їх відсутність. Якщо з якихось причин ви перестали отримувати допомогу, варто звернутись до управління соціального захисту чи до ЦНАПу у своєму місті перебування. Якщо питання не вдалось вирішити, то можна зателефонувати в Мінреінтеграції (номер гарячої лінії 15-48), або до офісу уповноваженого з питань ВПО (+38 (066) 813-62-39).

Так своє питання щодо затримки виплат вирішила переселенка Лілія з Донеччини, яка сьогодні проживає на заході України. У травні вона не отримала допомогу у розмірі 2 тис ні на початку місяця, ні в середині, ні наприкінці, і почала переживати. Така ж ситуація з допомогою була і в її родичів. Тоді жінка вирішила зателефонувати до офісу уповноваженого з питань ВПО. Там їй дали роз’яснення щодо декількох хвиль виплат і запевнили, що найближчим часом всі переселенці, які не отримали гроші у перші дві хвилі нарахувань, матимуть свою допомогу.

Державними послугами переселенці можуть скористатись у ДІЇ. У розділі Послуги є окремий блок “Послуги для ВПО”. Тут можна отримати статус ВПО, скасувати його, або змінити адресу фактичного проживання ВПО.

Переселенка Вікторія з Донеччини евакуювалась ще навесні 2022 року і зняла з колегами трикімнатну квартиру за заході України. На той момент вибору квартир не було і довелось жити великою компанією. Жінка оформила тут статус ВПО та почала отримувати виплати. З часом Вікторія змогла переїхати в іншу квартиру у тому ж місті і скористалась онлайн сервісом для зміни фактичного місця проживання. Зробити це було легко, у декілька кліків на порталі ДІЯ.

Один із сайтів для переміщених осіб, постраждалих від війни в України - державна платформа єДопомога. З початку повномасштабного вторгнення вона підтримує тих, хто постраждав від російської агресії. На цій платформі ви можете дізнатися, як оформити статус ВПО, отримати гроші від держави, залишити заявку на допомогу або запропонувати підтримати інших у забезпеченні продуктами харчування, одягом, ліками тощо.

Важливо! Перший етап прийому заявок на виплати від міжнародних організацій завершений, йдеться на сайті.

“Мінсоцполітики докладає максимальних зусиль задля збільшення кількості міжнародних організацій, що можуть надати грошову допомогу українцям, які постраждали від війни”

Переселенка Ольга з батьками пенсіонерами ще у 2022 році скористалась програмою допомоги від міжнародної організації і отримала кошти від ООН. У місті, де зараз проживає Ольга з родиною, приймали заявки на оформлення виплат, вони і вирішили податися. З часом переселенці отримали 2200 грн на кожного протягом 3-х місяців.

Допомога від ООН надається особам та сім'ям, які відповідають певним категоріям вразливості. Хто і як може подати заявку, детально розписали на сайті ООН. Контакти для запитів щодо грошової допомоги: Гаряча лінія УВКБ ООН 0800307711.
Для інформації щодо локацій: https://t.me/IDPhelp.

Допомогу також переселенці отримують від Товариства Червоного Хреста. Організація спеціалізується на видачі продуктових та гігієнічних наборів. Поліна з Донецької області зі своїм сином-школярем подала заявку на отримання гуманітарної допомоги у населеному пункті, куди переїхала, і через три дня її запросили на отримання наборів. В організації видали продукти, засоби гігієни, а також дитячий рюкзак, де знаходились іграшки та канцелярія. Отримувати такий набір можна один раз на кілька місяців.

Як повідомляють на сайті, з початку повномасштабної війни Червоний Хрест України передав на області України понад 8 800 656 продуктових та гігієнічних наборів.

Переселенка Інна зі своєю донькою у 2023 році також отримала грошові виплати від організації Action Against Hunger на Буковині. Вона побачила інформацію про відкриття реєстрації на допомогу у місцевих ЗМІ. При оформленні озвучили умову - не отримувати на даний момент грошову допомогу від іншої гуманітарної допомоги. Після того, як їх заявка була прийнята, Інна отримала картку, куди протягом 3-х місяців перераховували кошти у розмірі 2220 грн на одну людину.

В Україні досі триває обов’язкова евакуація. Виплати для тих, хто вирішив виїхати з Донеччини, можна отримати на залізничному вокзалі чи прямо в евакуаційних потягах. Під час руху потяга працівники Укрзалізниці збирають дані про людину і після прибуття отримують одноразову виплату у 2000 грн для дорослого та 3000 дітям та людям з інвалідністю.

Для тих переселенців, які шукають житло, існує державний онлайн-сервіс “Прихисток”. На цій платформі представлені безплатні пропозиції по Україні і за її межами. На сайті можна як знайти житло, так і прихистити людину чи родину. Люди, які безоплатно прихистили у себе переселенців, можуть отримати компенсацію від держави. Усі питання щодо компенсацій можна поставити за телефоном 15-45. ВПО можуть обрати на сайті свою категорію (жінки, жінки з дітьми, сім’ї та ін) та подивитись наявні оголошення, які розміщують люди.

Допомогу з юридичних питань, як переселенці, так і інші громадяни України, можуть отримати в організації Безкоштовна правова допомога. Окремо на сайті є розділ Внутрішньо переміщеним особам. Тут ви можете проконсультуватись щодо:

  • Оскарження дій чи бездіяльності органів влади
  • Оформлення пенсійних, інших соціальних виплат та пільг
  • Відновлення документів, звільнення з роботи на ТОТ
  • Встановлення факту смерті чи народження на ТОТ
  • Виплат від міжнародних партнерів, гуманітарної допомоги
  • Вирішення сімейних питань: аліментів, розлучень, спадщини
  • Розв’язання інших правових проблем, у тому числі в судовому порядку

Тож, переселенці можуть отримати допомогу та підтримку, як від держави, так і від міжнародних організацій. Слідкуйте за оновленням новин та можливостей для ВПО у своєму місті проживання та онлайн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці #контакти #корисні посилання #ВПО #допомога
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...