14:10, 8 липня 2023 р.
Україна повернула тіла українських захисників, які загинули в Оленівці, більшість із них ідентифікували — омбудсмен
Україні вдалося повернутися тіла українських захисників, які загинули внаслідок теракту в окупованій Оленівці. Більшість із них — уже ідентифікували, - передає "Громадське".
Про це написав Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Лубінець наголосив, що всі загиблі мали офіційний статус військовополонених та були верифіковані представниками Міжнародного комітету Червоного Хреста.
Лубінець також розповів, що після трагедії в Оленівці вперше поспілкувався з російською колегою Тетяною Москальковою, якій запропонував допустити в Оленівку міжнародних експертів, пише «Укрінформ».
За його словами, спершу російська сторона погодилася на міжнародну експертизу, але згодом росіяни терміново прибрали барак, в якому утримували українських військовополонених.
Крім того, він заявив, що місія ООН зі встановлення фактів про теракт в окупованій Оленівці жодного разу не погодилася ознайомитися з українськими матеріалами.
Лубінець додав, що за п’ять місяців роботи місії неодноразово намагався зустрітися з її представниками, але без успіху. Він також готовий був поїхати до Нью-Йорку та передати матеріали, які вдалося зібрати Україні. Це, зокрема, експертний аналіз фото- та відеоматеріалів, які оприлюднювали росіяни. Однак місію розпустили, не надавши результатів роботи.
Що відбулося в Оленівці?
Російські пропагандисти 29 липня 2022 року заявили, нібито ЗСУ вдарили по колонії в селищі Оленівка Донецької області, де утримують українських полонених, із реактивних систем залпового вогню HIMARS. Окупанти заявили, що обстріл начебто міг статися через те, що полонені «почали давати свідчення».
В українській розвідці заявили, що вибухи в Оленівці здійснили найманці ПВК «Вагнера» (Ліга) нібито за особистою командою номінального власника євгена пригожина. За даними розвідки, організацію та здійснення вибуху не узгодили з керівництвом міноборони рф.
За даними ООН, унаслідок теракту загинули 53 українських військовополонених і ще від 75 до 130 зазнали поранень.
Офіс генпрокурора розпочав розслідування щодо цього обстрілу. Уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець 30 липня заявляв, що українська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих в Оленівській колонії.
5 січня Генсекретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію зі встановлення фактів липневого нападу на Оленівську колонію, внаслідок якого загинули українські військовополонені.
В організації пояснили, що не можуть розгорнути місію через відсутність гарантій безпеки для учасників розслідування.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі