11:01, 30 вересня 2023 р.
Облік жінок-медиків, субсидія та перенесення свят. Що зміниться в Україні з 1 жовтня
Всі жінки-медикині й жінки-фармацевтки від 1 жовтня 2023 року мають стати на військовий облік.
Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
Зазначається, що всі жінки віком від 18 до 60 років, які мають медичну або фармацевтичну освіту чи працюють за такими спеціальностями, як-от лікарка, стоматологиня, акушерка, сестра медична, фармацевтка та провізорка, наукова співробітниця, керівниця підрозділів в охороні здоровʼя тощо, мають перебувати на військовому обліку. Ця норма не нова і діє ще від 1992 року. Тому більшість жінок-медикинь і жінок-фармацевток уже перебувають на військовому обліку.
У МОЗ також наголосили, що постановка на військовий облік не дорівнює мобілізації. Облік необхідний лише для узагальнення даних про наявний резерв медиків у державі.
Тарифи
Підвищення вартості послуг ЖКГ у жовтні не очікується. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
На низку тарифів в Україні діє мораторій до кінця воєнного стану та ще 6 місяців після. Йдеться про послуги централізованого опалення, гарячого водопостачання, розподілу газу.
Крім цього, деяким українцям з 1 жовтня зменшать тариф на доставку газу. У НКРЕКП, вважають, що зміни допоможуть зменшити фінансове навантаження на побутових споживачів. Таким чином, з 1 жовтня при визначенні мінімальних обсягів річної замовленої потужності враховується виключно функціонуюче газове обладнання побутового споживача, яке не було опломбоване.
Субсидія
Допомогу на оплату житлово-комунальних послуг (ЖКП) українці отримуватимуть більшого розміру. Такі зміни пов’язані з настанням опалювального сезону, який триватиме з 1 жовтня по 30 квітня 2024, і під час якого громадяни споживатимуть значно більше енергоресурсів.
Автоправила
Через погіршення погодних умов і скорочення світлового дня, з 1 жовтня для водіїв діє обов’язкове правило ПДР про денні ходові вогні поза населеними пунктами. У разі недотримання вимоги керманичів очікує штраф у розмірі 425-510 гривень.
Зазначимо, що правило стосується пункту 9.8 ПДР. У ньому йдеться, що з 1 жовтня по 1 травня треба вмикати денні ходові вогні на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами. Це стосується всіх транспортних засобів, зокрема й двоколісного транспорту.
Декілька порад з догляду за автомобілем від патрульних:
своєчасно відрегулюйте світло фар та налагодьте їх технічний стан.
не економте на фарах, вмикайте їх за будь-яких умов обмеженої видимості.
виконуючи маневр повороту, пам’ятайте, що фари світять прямо та не повертають з тією ж швидкістю, що і колеса. Тому виконуйте маневр, не поспішаючи, бо в темряві може бути дитина, доросла людина або тварина.
перемикати дальнє світло фар потрібно не менш ніж за 250 м до зустрічного транспорту, а також тоді, коли воно може засліпити інших водіїв.
Нові дати свят
З 1 вересня 2023 року Православна церква України (ПЦУ) та Українська греко-католицька церква (УГКЦ) перейшли на новоюліанський календар. Усі дати змістилися на 13 днів назад.
Відтепер свято Покрови Пресвятої Богородиці та День захисника України відзначатимуть 1 жовтня.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:02
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
08:07, Вчора
14:26, 31 жовтня
live comments feed...
Коментарі